Menu

Recenzia a porovnanie G21 California BBQ Premium line

85,0 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Plynové grily

Klady

  • Slušný výkon
  • Veľká grilovacia plocha
  • Bočný horák
  • Produkt roku 2023

Zápory

  • Časti nie je možné umývať v umývačke
  • Nie je najvýkonnejší na trhu
  • Podľa užívateľov náročnejšia montáž
370 € Orientačná cena

Základné parametre

Plynový gril od značky G21 sa drží veľmi dobrých hodnôt a predstavuje tak skvelý pomer ceny a výkonu. Vďaka grilovacej ploche 2 728 cm2 a výkonu 12,6 kW sa nezľakne ani väčšej skupiny ľudí, aj keď sú na trhu samozrejme aj výkonnejšie grily. Na grilovanie slúžia tri hlavné horáky a jeden vedľajší, na ktorom môžete pripravovať napríklad omáčky k mäsu. Vedľajší horák býva často doménou drahších grilov. Liatinový rošt je z časti tvorený rebrovanou doskou, ktorá rozširuje možnosti prípravy.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

G21

Celkový výkon (kW)

12,6

Grilovacia plocha (cm2)

2 728

Typ grilovacej plochy

Rošt

Povrch grilovacej plochy

Liatina

Počet horákov

4

Umývanie v umývačke

Nie

Vybavenie a funkcie

Každý nadšený kuchár sa pri príprave mäsa nezaobíde bez teplomera, dobrou správou je, že ho pri grile G21 nájdeme, na rozdiel od mnohých ďalších modelov. Grilu samozrejme nechýba ani odkladacia plocha, ktorá zároveň skrýva nádobku, do ktorej môžete uložiť mäso alebo ďalšie suroviny a mať ich tak priamo po ruke. To je pri grile pomerne originálne riešenie, ktoré často nemajú ani drahšie modely. Pri grilovaní príde vhod aj odkvapkávacia miska na tuk, ktorá zaručuje zdravšie grilovanie bez prepaľovania. Nechýba ani elektrické piezo zapaľovania, bez ktorého sa dnes pri lepších plynových griloch nezaobídete.

Veľkostne patrí model California BBQ k stredne veľkým grilom. Na výšku meria 134 cm, jeho šírka je 116 cm a hĺbka 50 cm. Hmotnosť 34 kg nie je nijako dramaticky vysoká, na manipuláciu má gril navyše dve menšie a dve väčšie kolieska. Na rozmery treba teda pamätať hlavne kvôli skladovaniu grilu.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a funkcií

Parameter Tento produkt
Termostat

Áno

Teplomer

Áno

Časovač

Nie

Piezo zapaľovanie

Áno

Odkvapkávacia miska

Áno

Odkladacia plocha

Áno

Výška (cm)

134

Šírka (cm)

116

Hĺbka (cm)

50

Hmotnosť (kg)

34

Záver

Na trhu pochopiteľne nájdeme aj výkonnejšie alebo lepšie vybavené modely, ako je plynový gril G21 California BBQ Premium line, ale v danej cenovej kategórii patrí tento model k špičke a šliape na päty aj výrazne drahším grilom. Vďaka vysokému výkonu a veľkej grilovacej ploche poteší aj náročnejších užívateľov, ani jeho výbave v podstate nie je čo vytknúť. Pokiaľ teda hľadáte skvelý gril za relatívne slušnú cenu, môžeme vám tento model odporučiť. Ak patríte k veľmi náročným užívateľom a radi si priplatíte za ešte výkonnejší model, odporúčame zvážiť obstaranie grilu Campingaz 4 Series Classic LS Plus.

370 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: G21 California BBQ Premium line | Hodnotenie: 85,0 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa venuje porovnávaniu produktov v našej redakcii už niekoľko rokov a zároveň je nadšenou kuchárkou. Jednotlivé typy grilov má starostlivo naštudované, a teda je schopná zrozumiteľne vysvetliť ich špecifiká a odporučiť vhodný typ podľa individuálnych požiadaviek užívateľa. Okrem grilov sa tiež venuje porovnávaniu kuchynských spotrebičov, ako sú varné dosky, plynové sporáky či Remosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia G21 California BBQ Premium line

G21 California BBQ Premium line

370 € Orientačná cena