Menu

G21 Fire Lofty – Recenzie, testy a porovnania

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Elektrické krbové kachle

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Elegantný vzhľad
  • Diaľkový ovládač
  • Jednoduchá montáž

Zápory

  • Hlučný
  • Priemerný výkon
200 € Orientačná cena

G21 Fire Lofty sú nástenné elektrické kachle vhodné najmä do moderných domácností. Vďaka jednoduchej montáži a nízkej hmotnosti (7 kg) ich ľahko nainštalujete. Pomocou diaľkového ovládania si potom nastavíte intenzitu, poprípade režim kachlí (vzhľad reálneho ohňa, s ohrevom a bez ohrevu).

Základné parametre

Elektrický krb stačí zapojiť do zásuvky a umiestniť na stenu, čím je pripravený na prevádzku. Diaľkovým ovládaním ho zapnete, ale tiež nastavíte požadovaný režim. Umožňuje imitovať plamene ohňa, takže vám bude pripomínať reálny krb. S výkonom 1,5 kW vykúri maximálne 24 m2 v nízkoenergetických priestoroch, v starších nezateplených budovách vykúri 12 m2. Bude teda vhodný skôr do menších priestorov alebo ako doplnkový zdroj tepla.

Zaujímavosťou tohto krbu je to, že ho umiestňujete na výšku, na rozdiel od iných krbov, ktoré sa väčšinou umiestňujú na šírku. Oceniť musíme aj elegantný dizajn, ktorý zapadne do modernej domácnosti či chaty.

Parameter Tento produkt
Výrobca

G21

Výkon (kW/hod)

1,5

Typ paliva

Elektrina

Hmotnosť (kg)

7

Účinnosť (%)

Nerelevantné

Výška (cm)

87

Šírka (cm)

58

Hĺbka (cm)

16

Farba

Čierna

Vykurovaná plocha v nízkoenergetických priestoroch so stropom 2,5 metra (m2)

24

Vykurovaná plocha v starších nezateplených budovách so stropom 2,5 metra (m2)

12

Maximálna dĺžka polien (cm)

Nerelevantné

Výmenník

Nerelevantné

Priemer dymovodu (mm)

Nerelevantné

Hlavné klady a zápory

Prednosťou týchto elektrických krbových kachlí je ich moderný dizajn, diaľkové ovládanie, realistický vzhľad horenia, jednoduchá manipulácia aj inštalácia. Nevýhodou je potom hlučný chod, ktorý môže byť po nejakej dobe nepríjemný. Výkon kachlí patrí skôr k priemeru, nevykúria tak väčšie miestnosti.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte vzhľadovo podobný krb, ktorý však vykúri väčšie priestory, odporúčame elektrický nástenný krb M.A.T Venezia. Jeho výkon na najvyšší stupeň ohrevu je 2 000 W, vykúri teda aj väčšie miestnosti. Zároveň umožňuje nastaviť jas plameňa a dokonca si ho môžete nastaviť aj bez funkcie kúrenia.

Záver

G21 Fire Lofty je moderný nástenný krb vhodný pre všetkých, ktorí hľadajú doplnkový zdroj tepla a zároveň chcú, aby krb vyzeral štýlovo. S 1,5 kW vykúri menšie miestnosti do 24 m². Nastaviť je možné 3 režimy, ale aj intenzitu osvetlenia. Má tiež ochranu proti prehriatiu, nemusíte sa tak báť, že by došlo k nehode. So svojimi 7 kg ho ľahko umiestnite na stenu. Pokiaľ hľadáte model s vyšším výkonom, odporúčame nástenný krb M.A.T Venezia.

200 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: G21 Fire Lofty
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, ktorá rada skúma najrôznejšie témy do hĺbky. S nazbieranými skúsenosťami vám potom poskytne dostatok informácií o konkrétnej téme. V oblasti elektrických krbových kachlí vám poradí, aký je ideálny výkon, aké sú náklady na kúrenie, v akej cenovej kategórii sa pohybujú a aké funkcie môžu mať. Okrem elektrických kachlí sa tiež venuje sekciám, ako sú krbové kachle na drevo či plynové kachle.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia G21 Fire Lofty

G21 Fire Lofty

200 € Orientačná cena