Menu

G21 Nefrit – Recenzie, testy a porovnania

84,5 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Vákuovačky

Klady

  • Kompatibilný s viacerými typmi sáčkov
  • Dvojitý zvar
  • Zásobník a rezák na fólie

Zápory

  • Plastové prevedenie
  • Menšia šírka fólie
120 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vákuovačka G21 Nefrit pôsobí na prvý pohľad nenápadne, skrýva v sebe ale hneď niekoľko pozitívnych prekvapení. Napríklad príkon 200 W je medzi modelmi v danej cenovej kategórii skôr nadštandardný. Drobnou nevýhodou naopak môže byť atypická maximálna šírka fólie, zatiaľ čo väčšina vákuovačiek pojme cca 30 cm, do tohto modelu sa zmestí len 28 cm, čo môže limitovať výber fólií.

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

200

Maximálna šírka fólie (cm)

28

Výška (cm)

10,8

Šírka (cm)

38

Hĺbka (cm)

20

Hmotnosť (kg)

3,13

Vybavenie a funkcie

Pochváliť môžeme prítomnosť zásobníka na fólie a integrovaného rezáka. Rovnako ako väčšina drahších modelov, aj táto vákuovačka zvláda ako klasické vákuovanie, tak aj mäkké odsávanie alebo vákuovanie nádob. Medzi konkurenciou vyniká nastaviteľnou dobou tavenia, vďaka ktorej je kompatibilná s fóliami rôznych značiek. Tie navyše uzatvára dvojitým zvarom, čo nie je vždy samozrejmosťou.

Parameter Tento produkt
Odsávanie vzduchu

Áno

Mäkké odsávanie

Áno

Vákuovanie nádob

Áno (hadička nie je v balení)

Dvojitý zvar

Áno

Zásobník na fólie

Áno

Integrovaný rezák

Áno

Hodnotenie používateľov a odborníkov

Užívateľských recenzií sa zatiaľ k modelu Nefrit nezišlo veľa, všetky doterajšie sú ale pochvalné. Recenzenti oceňujú dvojitý zvar, rýchle vákuovanie aj jednoduchú obsluhu, ako pozitívum tiež spomínajú možnosť používania fólií rôznych značiek.

Hlavné klady a zápory

Zásadnou výhodou je pri tomto modeli kompatibilita s fóliami rôznych značiek. Oceňujeme tiež dvojitý zvar, schopnosť vákuovania nádob alebo integrovaný zásobník a rezák na fólie. Na druhú stranu je maximálna šírka fólie iba 28 cm, čo môže jej výber naopak trochu limitovať. Nevýhodou môže byť aj prevažne plastové spracovanie prístroja, v tejto cenovej kategórii už je pomerne obvyklé využitie antikora.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ vás zaujali parametre vákuovačky Nefrit, ale ocenili by ste modernejšie nerezové prevedenie, možno sa vám bude páčiť model Maxxo VM Profi. Oproti modelu Nefrit má síce o niečo nižší príkon, stále ale ponúkne veľmi sľubný sací výkon 20 l/min. Má o niečo bežnejšiu maximálnu šírku fólie 30 cm, na druhú stranu je kompatibilný iba s fóliami rovnakej značky. Funkcie aj výbava (zásobník na fólie, integrovaná rezačka a i.) sú pri oboch modeloch veľmi podobné.

Ak chcete skôr ušetriť, pozrite sa na vákuovačku SilverCrest SV 125 C3. Tá síce postráda zásobník na fólie a rezač a neponúka dvojitý zvar, za niekoľkonásobne nižšiu cenu s ňou ale stále môžete vákuovať nádoby či mokré potraviny, navyše patrí k najobľúbenejším produktom na trhu.

Záver

G21 Nefrit predstavuje skvelú variantu pre domáce použitie. Ponúka nadštandardný príkon 200 W a na rozdiel od radu konkurenčných modelov je kompatibilný s fóliami rôznych značiek. Poteší tiež slušnou variabilitou, zvláda vákuovanie nádob aj fólií vrátane mäkkého odsávania, fólie tiež uzatvára dvojitým zvarom. Určitou nevýhodou môže byť prevažne plastové vyhotovenie rovnako ako netypická maximálna šírka fólie. Ak by sa vám viac páčila nejaká nerezová varianta, za zváženie stojí vákuovačka Maxxo VM Profi.

120 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: G21 Nefrit | Hodnotenie: 84,5 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu domácich spotrebičov, veľkých aj malých. K tomu pripojila aj lásku ku gastronómii a vypracovala toto porovnanie vákuovačiek. Pri tvorení témy čerpala nielen z českých, ale aj zo zahraničných zdrojov, dočkáte sa tak dostatočne obsiahlych informácií, písaných zrozumiteľným jazykom. Vysvetlí vám napríklad, čo je to mäkké odsávanie alebo varenie metódou sous-vide. Okrem vákuovačiek má na svojom konte aj porovnanie veľkých kuchynských spotrebičov, napríklad sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia G21 Nefrit

G21 Nefrit

120 € Orientačná cena