Menu

Recenzia a porovnanie Gallet FMOM 205B

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Monofunkčné mikrovlnky

Klady

  • Nízka obstarávacia cena
  • Nízka hmotnosť
  • Jednoduché ovládanie
  • 6 úrovní výkonu

Zápory

  • Nižší výkon
  • Menší objem
  • Vyššia hlučnosť
60 € Orientačná cena

Základné parametre

Mikrovlnná rúra Gallet FMOM 205B cieli najmä na nenáročných užívateľov, ktorí namiesto veľkého úžitkového objemu a moderného spracovania ocenia priaznivú obstarávaciu cenu. Ide o základný model s pomerne malým objemom, ktorý postačí na občasné používanie, do menej početných domácností alebo napríklad pre jednotlivcov.

Priemer otočného taniera si tu zachováva štandardných 24,5 cm, do mikrovlnky by ste mali pohodlne vložiť klasický tanier s naservírovaným jedlom. Výkon 700 W a príkon 1 100 W dohromady predstavujú pomerne nízku energetickú účinnosť – mikrovlnka je stále dostatočne výkonná na to, aby ohriala jedlo, ale bude jej to trvať o niečo dlhšie ako výkonnejším modelom. V našom porovnaní patrí mikrovlnka Gallet k tým menším, s čím sa spája aj nízky objem. Skrze menšiu veľkosť však dobre poslúži v menšej kuchyni, v garsónke, na študentskom internáte, chate a všade tam, kde nie je príliš veľa miesta na linke.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Gallet

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Objem (l)

20

Priemer taniera (cm)

24,5

Otváranie dvierok

Na stranu (doľava)

Mikrovlnný výkon (W)

700

Príkon (W)

1 100

Ovládanie

Otočné ovládače

Šírka (cm)

44,5

Výška (cm)

24,5

Hĺbka (cm)

33,5

Hmotnosť (kg)

10,4

Farba

Čierna

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

V čase písania tejto recenzie (marec 2023) zbiera mikrovlnná rúra celkovo 83% priemer užívateľských hodnotení na portáli heureka.cz, čo svedčí o pomerne dobrej spokojnosti. Užívatelia oceňujú intuitívne a jednoduché ovládanie a atraktívny design. Niekoľko negatívnych komentárov sa síce nájde, ale ide o relevantné nedostatky vzhľadom na nízku cenovú kategóriu – ako je napríklad vyššia hlučnosť.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

V našom porovnaní táto mikrovlnná rúra vyniká svojou nízkou obstarávacou cenou, čím poteší predovšetkým nenáročných užívateľov a všetkých, ktorí sú pri nákupe obmedzení výškou finančného rozpočtu. Vo svojej cenovej kategórii mikrovlnka vyniká atypickým čiernym dizajnom, pretože pri lacnejších modeloch sa očakáva obvykle biele prevedenie. Čierna farba dodáva spotrebiču šmrnc a lepšie tak zapadne do modernejšej kuchyne. Treba však počítať s nízkym objemom a len základnými funkciami. Moderné bezpečnostné funkcie, hodiny ani displej tu nečakajte.

Parameter Tento produkt
Gril

Nie

Crisp

Nie

Rozmrazovanie

Áno

Teplovzduch

Nie

Parné varenie

Nie

Displej

Nie

Hodiny

Nie

Detský zámok

Nie

Zvuková signalizácia

Áno

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete túto mikrovlnnú rúru Gallet porovnať s alternatívami, potom si pozrite tiež EKG MTM 1771 WE. Je o pár eur drahšia a dostupná len v bielej farbe. Má ešte o niečo menší objem, a to len 17 litrov, na druhú stranu sa ale pýši nižšou hlučnosťou a nižšou hmotnosťou, čo vám uľahčí počiatočnú manipuláciu a umiestňovanie spotrebiča na linke.

Záverečné zhrnutie

Mikrovlnná rúra Gallet FMOM 205B sa ako cenovo dostupný model hodí najmä pre nenáročných užívateľov, ktorí sa obídu bez moderných funkcií a veľkého objemu. Táto mikrovlnka je totiž pomerne kompaktná a s ohľadom na ostatné produkty v porovnaní patrí k najmenším. Dobre tak zapadne v málo početnej domácnosti alebo u jednotlivcov, nestratí sa ale ani na chate alebo na študentskom internáte. Poteší vás nevšedný čierny vzhľad, ktorý je v tejto cenovej relácii skôr menej obvyklý.

60 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Gallet FMOM 205B | Hodnotenie: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov do domácnosti. Zamerala sa aj na mikrovlnné rúry a vďaka tomu, že si v tejto oblasti udržiava neustály prehľad, dokáže porovnať hodnoty s priemerom i aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem mikrovlniek má Iva na starosť aj témy z oblasti športu a starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Gallet FMOM 205B

Gallet FMOM 205B

60 € Orientačná cena