Menu

Recenzia a porovnanie Gardena PowerMax 1200/32

73,3 % Celkové hodnotenie

Ďalší na zváženie v kategorii Elektrické kosačky

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Nízka hlučnosť
  • Desať výškových polôh kosenia

Zápory

  • Úzky záber kosenia
  • Priemerný výkon
  • Plastová konštrukcia
120 € Orientačná cena

Základné údaje

V prípade elektrickej kosačky Gardena PowerMax 1200/32 ide o výhodný pomer ceny a výkonu. Jedná sa, rovnako ako pri ďalších kosačkách zaradených do nášho porovnania, o stroj s rotačným mechanizmom kosenia. Nutnosť pripojenia do siete a pomerne malá šírka záberu kosenia 32 cm naznačujú, že je tento model vhodný hlavne na menšie záhrady s rozlohou trávnatej plochy okolo 300 m2. Od toho sa odvíja aj pomerne malý objem zberného koša, ktorý má iba 30 litrov. Výška kosenia sa nastavuje centrálne, rozsah kosenia od 20 do 60 milimetrov je medzi elektrickými kosačkami štandardom, v porovnaní s benzínovými ale zaostáva. Môžu za to aj menšie rozmery kolies, predné majú priemer 13,8 a zadné 16 centimetrov. V čom ale kosačka od Gardena vyniká, je počet jednotlivých stupňov nastavenia výšky, ktorých tu nájdeme hneď desať.

Výkon elektrického motora sa pohybuje okolo 1 200 W, to je medzi elektrickými kosačkami celkom bežná hodnota. Otáčky motora sú však vysoké – pri nezaťaženej prevádzke ide až o 3 600 ot/min. S pojazdom pri tomto modeli počítať nemôžeme (to ale platí pre väčšinu elektrických modelov). Vzhľadom na pomerne nízku hmotnosť 8,3 kilogramu to ale nemusí predstavovať ani pre fyzicky slabších jedincov problém. Pozitívom tejto kosačky je celkom nízka hlučnosť okolo 78 dB, pri kosení teda nebudete nijako výrazne obťažovať vašich susedov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Gardena

Typ kosačky

Rotačná

Šírka záberu kosenia (cm)

32

Nastavenie výšky kosenia

Áno (centrálne)

Rozsah výšky kosenia (mm)

20-60

Počet výškových polôh kosenia

10

Určenie pre kosenú plochu (m2)

300

Pojazd

Nie

Výkon motora

1,2 kW

Otáčky motora (ot./min)

3 600

Priemer kolies predných/zadných (mm)

138/160

Napätie (V)

230 V

Štartovanie

Elektrické

Objem zberného koša (l)

30

Hmotnosť (kg)

8,3

Hlučnosť (dB)

78

Materiál šasi

Plast

Funkcie

Pri elektrických kosačkách sa väčšinou nestretnete s funkciou mulčovania (hnojenie trávnika jemne pokosenou trávou) a ani kosačka od spoločnosti Gardena ním nedisponuje. Ďalej pri nej nenájdete ani bočné vyhadzovanie. Zo sledovaných funkcií a výbavy teda môžete využiť zadné vyhadzovanie bez zberného koša. Ovládacie prvky sa nachádzajú v blízkosti rukoväte, ktorá je navyše v ergonomickom mäkčenom prevedení, ktoré robí prácu na záhrade príjemnejšou.

Parameter Tento produkt
Mulčovanie

Nie

Bočné vyhadzovanie

Nie

Mäkčená ergonomická rukoväť

Áno

Ovládanie pri rukoväti

Áno

Naše hodnotenie a záver

Elektrická kosačka Gardena PowerMax 1200/32 je určená najmä pre majiteľov menších záhrad okolo 300 m2. Má totiž pomerne úzky záber kosenia 32 cm a priemerný výkon 1 200 W. Tridsaťlitrový zberný kôš taktiež predurčuje tento model na kosenie menších záhrad. Pozitívne je centrálne nastavenie výšky kosenia a desať nastaviteľných polôh od 20 do 60 mm. S pojazdom tu počítať nemôžeme, ale vďaka plastovej konštrukcii je kosačka veľmi ľahká (tesne cez 8 kg), takže manipulácia s ňou nie je nijako náročná. Poteší aj pomerne nízka hlučnosť 78 dB.

 

120 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Gardena PowerMax 1200/32 | Hodnotenie: 73,3 %
Jakub Gulec
Jakub sa v našom tíme venuje najmä technicky zameraným kategóriám. S kosením trávy má dlhoročné osobné skúsenosti a problematiku elektrických kosačiek si naštudoval z odborných textov. V článku vám vysvetlí napríklad to, prečo sú elektrické kosačky vhodné iba na menšie plochy. Na jeho článok a hodnotenie narazíte aj pri akumulátorových kosačkách či motorových pílach.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Gardena PowerMax 1200/32

Gardena PowerMax 1200/32

120 € Orientačná cena