Menu

Recenzia a test GoGEN ME 3900

92,5 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii S barometrom

Klady

  • Wi-Fi pripojenie
  • Záruka 4 roky
  • Prehľadný displej

Zápory

  • Zložitejšie pripojenie k Wi-Fi
  • Vyššia cena
155 € Orientačná cena

Základné parametre

Meteostanica GoGEN ME 3900 patrí k bezdrôtovým modelom, rovnako ako väčšina konkurencie v čase porovnávania (október 2023). Poteší najmä veľkým dosahom senzorov, až 100 m, čo je v porovnaní s ďalšími modelmi na trhu veľký nadštandard. Nájdete u nej teplomer a merač vlhkosti, ale aj menej obvyklý zrážkomer a merač vetra. Súčasťou je aj podsvietený LCD displej, čo je u tohto typu prístroja obľúbený variant. Vypichnúť musíme tiež záručnú lehotu, ktorá je u tohto produktu predĺžená na 4 roky.

Parameter Tento produkt
Pripojenie senzora

Bezdrôtový

Teplomer

Áno

Meranie vlhkosti

Áno

Meranie zrážok

Áno

Meranie vetra

Áno

Druh displeja

LCD

Podsvietenie displeja

Áno

Dosah vonkajšieho senzora (m)

100

Zobrazované hodnoty a funkcie

Zo zobrazovaných hodnôt zaujme napríklad pocitová teplota alebo fáza mesiaca, oproti niektorým konkurenčným modelom stanica neukazuje napríklad východ a západ slnka alebo rosný bod. Nechýba dátum a čas, zvuková signalizácia alebo budík, to sú pomerne bežné funkcie. Nedočkáte sa naopak pokročilejšieho prepojenia s mobilnou aplikáciou, Wi-fi pripojenie ale má a umožňuje odosielanie informácií na rôzne servery.

Parameter Tento produkt
Pocitová teplota

Áno

Východ a západ slnka

Nie

Fázy mesiaca

Áno

Rosný bod

Nie

Aplikácia pre smartfón

Nie

Zvuková signalizácia

Áno

Dátum a čas

Áno

Budík

Áno

Názory používateľov a odborníkov

Väčšina používateľov je s meteostanicou GoGEN spokojná. Chvália čitateľný displej, možnosť prenosu dát do počítača a cenu prístroja označujú za primeranú kvalite. Jedinou komplikáciou bolo pre niektorých užívateľov pripojenie na Wi-fi, ktorého nastavovanie bolo pre nich komplikované. Ďalšie recenzie si môžete prečítať na portáli Heuréka.

Hlavné klady a zápory

Silnou stránkou meteostanice GoGEN je rozhodne škála zobrazovaných informácií, ruka v ruke s veľkým dosahom senzora. Výhodou je tiež dobrá čitateľnosť displeja. Nesporným plusom je potom aj predĺžená záruka. Nevýhodou je podľa niektorých používateľov zložitejšie pripájanie na Wi-fi, cena tiež nepatrí k najnižším.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ vás zaujíma skôr lacnejšia alternatíva, za zváženie stojí napríklad meteostanica Solight TE 81. Daňou za dostupnejšiu cenu je v jej prípade o niečo menší (aj keď stále slušný) dosah senzorov, rovnako ako menší výber meraných hodnôt. Fanúšikov moderných technológií naopak môže zaujať meteostanica Netatmo Urban NWS01-EC s futuristickým dizajnom, ktorý síce nemá displej, všetky informácie ale odosiela priamo na váš mobilný telefón.

Záver

Stanicu GoGEN ME 3900 odporúčame všetkým, ktorí chcú mať detailný prehľad o vonkajších podmienkach, ocenia Wi-Fi pripojenie aj niektoré ďalšie funkcie a nevadí im si priplatiť. Veľkým lákadlom je pri tomto modeli najmä skvelý dosah senzorov. Drobnou nevýhodou je podľa niektorých používateľov spomínané zložitejšie pripájanie k Wi-fi. Cenovo dostupnejšou alternatívou k tomuto modelu môže byť napríklad meteostanica Solight TE 81.

155 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: GoGEN ME 3900 | Hodnotenie: 92,5 %
Eliška Srncová
Eliška má dlhoročné skúsenosti s porovnávaním spotrebičov aj menších prístrojov. Problematike meteostaníc veľmi dobre rozumie a svoje znalosti stále dopĺňa pomocou odborných českých i zahraničných zdrojov. Zrozumiteľne vám tak vysvetlí, ako meteostanice fungujú a čo od nich môžete očakávať – to všetko bez zložitého technického žargónu. Na starosti má aj množstvo ďalších zaujímavých tém, väčšinou ide o veľké domáce spotrebiče, ale venuje sa napríklad aj výberu ďalekohľadov alebo stanov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia GoGEN ME 3900

GoGEN ME 3900

155 € Orientačná cena