Menu

Recenzia a porovnanie GoPro HERO8 Black

89,5 % Celkové hodnotenie

Výhodná vo výpredaji v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Kvalitná stabilizácia a plynulosť obrazu
  • Predný aj zadný displej
  • Solídne spracovanie

Zápory

  • Vysoká cena
  • Drahšie príslušenstvo
360 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Outdoorová kamera GoPro HERO8 Black patrí medzi najvyhľadávanejšie a najschopnejšie produkty na trhu. Existuje už niekoľko dostupných verzií, z ktorých HERO8 je najnovšia (jún 2020). Na druhú stranu, za kvalitu si dosť priplatíte a zmeny v porovnaní s predchádzajúcim modelom už nebývajú väčšinou nejako zásadné.

Čo sa týka základných parametrov, na prvý pohľad táto kamera príliš nevyniká. Avšak ponúka veľké množstvo funkcií na vyššej úrovni ako lacnejšia konkurencia. Najvyššia kvalita záznamu je 4K (teda 3 840 x 2 160 pixelov), zariadenie dokáže aj fotiť s výslednou kvalitou 12 Mpix. Pri najvyššom rozlíšení snímková frekvencia dosahuje 60 fps. Veľkou výhodou je prepracovaná stabilizácia a plynulosť obrazu, navyše kamera dokáže upravovať rýchlosť záznamu podľa natáčanej akcie. GoPro ponúka veľký rad príslušenstva, avšak dosť často si zaň musíte priplatiť. Ide napríklad o diaľkové ovládanie, osvetlenie, možnosť pripojenia HDMI konektora (cez špeciálny Media Mod), ochranný obal a podobne. Kapacita batérie je 1 220 mAh.

Bez ochranného obalu disponuje kamera vodotesnosťou do 10 metrov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

GoPro

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

4K/60

Snímková frekvencia pri 4K videu (FPS)

60

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (FPS)

120

Snímková frekvencia pri FullHD videu (FPS)

240

Snímková frekvencia pri HD videu (FPS)

Nepodporuje

Stabilizátor

Áno

Fotoaparát

Áno

Maximálne rozlíšenie fotografií (Mpx)

12

Diaľkový ovládač

Nie

G-senzor

Nie

Hodnotenie rozmerov a konektivity

Výhodou tejto kamery je, že má dva displeje. Jeden dvojpalcový farebný vzadu a jeden informatívny na prednej strane. Hmotnosť bez príslušenstva je 126 gramov, samozrejmosťou je možnosť bezdrôtového pripojenia cez Wi-Fi. Priamo na tele kamery potom nájdete USB-C konektor. Poteší integrovaný držiak na statív a príslušenstvo, takže nemusíte kupovať špeciálny doplnok.

Parameter Tento produkt
Uhlopriečka hlavného displeja (")

2

Blesk

Nie

Diaľkový ovládač

Nie

Hmotnosť (g)

126

Puzdro

Áno

Wi-Fi

Áno

HDMI

Nie

USB

Áno

Kapacita batérie (mAh)

1 220

Hodnotenie ďalších používateľov

Ak sa zameriame na pozitíva, ktoré spomínajú používatelia, ktorí si už kameru vyskúšali, najčastejšie narazíme na pochvalu ľahkého ovládania, plynulosť obrazu a dobrú stabilizáciu aj kvalitný zvukový záznam. Naopak medzi zápormi sa jednoznačne najčastejšie objavuje kratšia výdrž batérie.

Naše hodnotenie a záver

GoPro HERO8 Black je osvedčená kvalita. Tento model znovu posúva možnosti natáčania s akčnými kamerami o kus ďalej. Výrobca si dáva záležať hlavne na dobrej ovládateľnosti a funkčnosti, kde hrá hlavnú rolu kvalitná stabilizácia obrazu a plynulosť. Kamera natáča v 4K, čo je pomerne bežné pri drahších modeloch. Fotografie môžu mať rozlíšenie až 12 Mpix. Batéria má kapacitu 1 220 mAh, na jej výdrž sa ale občas sťažujú niektorí používatelia. Skrátka je dobré si zaobstarať minimálne jeden akumulátor navyše. Na kamere nájdeme dva displeje. Vzadu je jeden farebný dotykový s dvojpalcovou uhlopriečkou. Na prednej strane vedľa objektívu je potom umiestnený ešte informatívny displejový panel. Celková hmotnosť kamery bez príslušenstva je 126 gramov, za prípadné vychytávky a rozšírenie si celkom priplatíte. Kamera je prepojiteľná pomocou USB-C kábla alebo bezdrôtovo cez Wi-Fi. Ak by ste žiadali HDMI port, musíte si zaobstarať ešte špeciálny Media Mod. Podľa užívateľských recenzií je celkom dobrý aj zvuk, čo nebýva pri akčných kamerách vždy zvykom.

Niektorí používatelia spomínajú, že nové GoPro neponúka zas tak zásadné rozdiely v porovnaní s predchádzajúcou verziou, za ktorú môžete ušetriť slušnú čiastku. Zaujať by vás teda mohol aj model GoPro HERO7 Black. Porovnanie ďalších modelov GoPro kamier potom nájdete na webe Outdoortipy.cz.

360 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: GoPro HERO8 Black | Hodnotenie: 89,5 %
Jakub Gulec
Jakub pracuje v našom tíme na pozícii technického redaktora. Outdoorové kamery patria medzi jeho najnovšie témy, zďaleka však nejde o novú problematiku. Okrem akčných kamier sa venuje už dlhšiu dobu aj fotoaparátom a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčal na najrôznejších projektoch. Ľahko vám tak vysvetlí, napríklad ako výrazne sa môže líšiť 4K záznam pri dvoch cenovo rozdielnych zariadeniach. Okrem videotechniky sa venuje aj notebookom, mobilom a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia GoPro HERO8 Black

GoPro HERO8 Black

360 € Orientačná cena