Menu

Gorenje BOSX6747A01BG – Recenzie, testy a porovnania

90,5 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Rúry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,3/10
  Hodnotenie spotreby
 • 9,9/10
  Hodnotenie funkcií
 • 10/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 10/10
  Hodnotenie bezpečnosti

Klady

 • XXL objem
 • Maximálna teplota 300 °C
 • S prídavnou parou
 • Funkcia samočistenia
 • Atraktívny dizajn

Zápory

 • Nemá funkciu sous-vide
 • Nemá Wi-Fi a smart funkcie
400 € Orientačná cena

Gorenje BOSX6747A01BG je vstavaná rúra, ktorá zaujme svojím nadštandardným objemom aj priaznivou cenou. Okrem toho ponúka mnoho programov vrátane toho s prídavnou parou, čím vyhovie potrebám začínajúcich aj zapálených kuchárov.

Základná charakteristika

Gorenje BOSX6747A01BG je vstavaná rúra s veľmi prijateľnou cenovkou, ktorá sa v čase písania recenzie (január 2024) pohybuje okolo 400 €. Aj napriek zdanlivo nízkej cene sa však svojimi parametrami vyrovnáva aj výrazne drahším konkurentom. Spadá do energetickej triedy A+ a aj napriek jej nadštandardnej veľkosti tak možno usúdiť, že má pomerne nízku spotrebu. Pri teplovzdušnom pečení spotrebuje cca 0,71 kWh na cyklus, pritom priemerná spotreba v čase vzniku porovnávacieho testu bola 0,82 kWh. Pri bežnom pečení však jej spotreba dosahuje 0,97 kWh na cyklus, čo je mierne nad priemerom.

Rúra vyniká tiež počtom programov na pečenie, vyberať totiž môžete hneď z dvadsaťjeden, pritom priemerný počet v čase vzniku porovnania bol len deväť. Môžete sa tak tešiť na skutočné pôžitky z pečenia najrôznejšími spôsobmi. Za výhodu tu považujeme aj samočistenie rúry, je totiž vybavená systémom katalýzy, pri ktorom nečistoty a mastnota automaticky vsakujú do špeciálneho vnútorného povrchu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Gorenje

36 % Beko, 27 % Bosch, 18 % Whirlpool, 9 % Siemens, 9 % Gorenje
Zdroj tepla

Elektrina

100 % Elektrina
Objem (l)

77

55 % 71, 18 % 73, 18 % 72, 9 % 77
Energetická trieda

A+

64 % A+, 36 % A
Spotreba pri bežnom pečení (kWh)

0,97

0,91
Spotreba pri teplovzdušnom pečení (kWh)

0,71

0,77
Počet programov

21

13,18
Horné vykurovacie teleso

Áno

100 % Áno
Spodné vykurovacie teleso

Áno

100 % Áno
Ventilátor

Áno

100 % Áno
Kruhové vykurovacie teleso

Áno

100 % Áno
Para

Doplnkové parné funkcie

82 % Nie, 18 % Doplnkové parné funkcie
Gril

Áno

100 % Áno
Rýchly ohrev

Áno

91 % Áno, 9 % Nie
Šetrné rozmrazovanie

Áno

64 % Áno, 36 % Nie
Systém čistenia

Katalýza

55 % Katalýza, 18 % AquaClean + katalýza, 9 % Pyrolýza, 9 % Pyrolýza + parný, 9 % Nie

Vybavenie a rozmery

Jednou z hlavných predností tejto vstavanej rúry je jej nadštandardný XXL objem, ktorý dosahuje pri zachovaní štandardných vonkajších rozmerov. Vnútorný objem tu činí 77 litrov, čo je jedna z najvyšších hodnôt na trhu. Rúra tak pojme plech s plochou 1 360 cm2 a bez problémov pripraví jedlo aj pre viacčlennú rodinu. Za vychytávku považujeme hneď dve úrovne teleskopických výsuvov, ktoré uľahčujú manipuláciu s plechmi pri pečení. Štandardnou hodnotou je pritom jedna úroveň.

Pochopiteľne tu nechýba vnútorné osvetlenie a atraktívny displej s dotykovými ikonami kombinovaný so zatláčacím gombíkom, ktorý odolá nechcenému prenastaveniu deťmi. Za výhodu považujeme aj teplotnú sondu a časovač, čo sú funkcie, ktoré vám môžu uľahčiť pečenie. Tešiť sa môžete aj na špeciálny systém komfortného a tichého zatvárania dvierok, na otvorenie/zatvorenie totiž postačí len jemný dotyk. K bezpečnosti detí prispieva aj systém trojvrstvových chladných dvierok a detský zámok.

V rámci programov na pečenie musíme vyzdvihnúť program ExtraSteam s prídavnou parou, ktorú mnoho modelov v tejto cenovej relácii neponúka. Vďaka pare docielite lepšie výsledky pri pečení pečiva s chrumkavou kôrkou. Okrem toho rúra ponúka aj program pre pravú taliansku pizzu, dosahuje totiž teplotu až 300 °C, čo je tiež nad priemerom. Rúra samozrejme disponuje štandardným horným a spodným vykurovacím telesom, ako aj ventilátorom a kruhovým vykurovacím telesom, ktoré spoločne zaručujú tzv. pravé teplovzdušné pečenie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Osvetlenie rúry

Áno

100 % Áno
Displej

Áno

100 % Áno
Časovač

Áno

100 % Áno
Výsuvné rošty

2 úrovne

55 % 1 úroveň, 27 % 2 úrovne, 18 % Nie
Chladné dvierka

Áno

100 % Áno
Sklo dvierok

Trojvrstvové

45 % Trojvrstvové, 18 % Štvorvrstvové, 9 % Dvojvrstvové, 27 % Neuvedené
Komfortné dovieranie dvierok

Áno

91 % Áno, 9 % Neuvedené
Zatláčacie gombíky

Áno

55 % Dotykový panel, 27 % Nie, 18 % Áno
Detský zámok

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

59,5

82 % 59,5, 9 % 60, 9 % 56,7
Šírka (cm)

59,5

55 % 59,4, 36 % 59,5, 9 % 60
Hĺbka (cm)

56,4

56,21
Hmotnosť (kg)

30,6

36,07

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Vstavaná rúra Gorenje patrí v čase písania tejto recenzie medzi veľmi dobre hodnotené modely. Na oficiálnych stránkach výrobcu tento model získava rovných 5 hviezdičiek z 5, čo len potvrdzuje vysokú mieru spokojnosti užívateľov. Všeobecne je hodnotená ako veľký a spoľahlivý model za prívetivú cenu, ktorý ocenia ako začiatočníci, tak aj profesionáli. Užívateľom sa pochopiteľne páči aj nadštandardný objem, s ktorým sa radí medzi najväčšie modely v našom porovnaní.

Rovnako pozitívne hodnotia aj celkový dizajn spolu s ovládacím panelom, kde nechýba displej, dotykové ikony ani otočný zatláčací gombík. Treba však podotknúť, že niektorí používatelia považujú ovládanie za menej intuitívne, čo je s ohľadom na kombináciu mechanických a elektronických tlačidiel pochopiteľné. Niektorým používateľom tu potom chýba funkcia sous-vide, ktorá je však doménou najmä drahších spotrebičov a rúr s pravým parným pečením.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavnou výhodou tejto vstavanej rúry je kombinácia priaznivej ceny s vynikajúcimi hodnotami dôležitých parametrov. Ide totiž o jeden z najväčších modelov na trhu, ktorého objem dosahuje 77 litrov. Bežný priemer v našom porovnávacom teste pritom činí 72 litrov. Vďaka tomu v nej ľahko pripravíte jedlo aj pre početnejšiu rodinu, pretože dovnútra vložíte XXL plechy s nadštandardnou plochou 1 360 cm2. Navyše si vstavaná rúra aj napriek veľkému objemu zachováva bežné vonkajšie rozmery, teda ju možno zabudovať aj do štandardne veľkej kuchyne.

Okrem toho sa rúra pýši aj nízkou energetickou náročnosťou, pretože spadá do energetickej triedy A+. V porovnaní vyniká tiež počtom programov na pečenie, medzi ktorými nechýba napríklad program s prídavnou parou, pizza program alebo šetrné rozmrazovanie. Nadštandardná je tu aj maximálna teplota 300 °C, ktorá prispieva k vynikajúcim výsledkom pri pečení pizze.

Zaujímavosťou je aj tlmené otváranie a zatváranie dvierok, ktoré si pri pečení udržujú bezpečnú teplotu. Výhodou je aj samočistiaca funkcia, ktorá uľahčuje údržbu. Rúra nemá žiadne výrazné nedostatky, spomenúť by sme mohli napríklad absenciu funkcie sous-vide, ktorá je ale doménou skôr drahších zariadení.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte alternatívu k vstavanej rúre Gorenje BOSX6747A01BG a požadujete pritom funkciu sous-vide, budete sa musieť poobzerať po produktoch z vyššej cenovej kategórie. Túto funkciu ponúka napríklad vstavaná rúra Samsung NV7B4455UAB, ktorá je vhodná aj pre náročnejších kuchárov. Pýši sa porovnateľnou kapacitou 76 litrov, možnosťou varenia v pare a tiež prítomnosťou Wi-Fi, čo poteší všetkých technologických nadšencov a tých, ktorí chcú moderne vybavenú kuchyňu.

Ak si nepotrpíte na rozsiahlu funkčnú výbavu a naopak cielite na nízku cenu, potom vám ako alternatívu môžeme odporučiť napríklad Whirlpool OAS KC8V1 BLG, ktorú zoženiete za čiastku okolo 300 €. Stále je to pritom dobrá voľba z hľadiska bezpečnosti aj energetickej náročnosti.

Záverečné zhrnutie

Vstavaná rúra Gorenje BOSX6747A01BG poteší ako náročnejších užívateľov, tak aj tých, ktorí cielia na dobrý pomer ceny a výkonu. Jedná sa o model patriaci do pomedzia nízkej a strednej cenovej relácie, ktorý sa svojimi parametrami vyrovnáva aj drahším modelom. Rúra totiž aj napriek zachovaniu štandardných vonkajších rozmerov ponúka veľkolepý vnútorný objem 77 litrov, čím sa radí medzi najväčšie modely na trhu aj v našom porovnaní.

Okrem toho jej nechýba pestrá programová výbava, v ktorej nájdete napríklad prídavnú parnú funkciu alebo možnosť piecť pizzu pri nastavení teploty až na 300 °C, čo je nadpriemer. Poteší tiež svojou bezpečnosťou, ponúkne totiž komfortné dovieranie trojvrstvových dvierok, ktoré pri pečení zostávajú chladné, a tiež zatláčacím gombíkom, ktorý bráni nechcenému prenastaveniu. Tento model z nášho pohľadu nemá žiadne výraznejšie nedostatky, musíte sa ale zmieriť s absenciou smart funkcií, Wi-Fi a funkcie sous-vide, čo sú prednosti skôr drahších modelov.

400 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Gorenje BOSX6747A01BG | Hodnotenie: 90,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva v našej redakcii pôsobí už niekoľko rokov a za ten čas stihla nazbierať veľa skúseností s výberom a porovnávaním produktov. Pri svojej práci využíva nielen výsledky najrôznejších testov, ale zohľadňuje aj odborné a užívateľské recenzie. Vďaka tomu môže odporučiť vhodný produkt rôznym cieľovým skupinám – či už je pre vás pri vstavanej rúre kľúčová funkčná výbava, alebo obstarávacia cena a prevádzkové náklady. Iva sa stará aj o kategóriu parných rúr či konvektomatov a venuje sa aj mnohým ďalším témam z oblasti kuchynských spotrebičov alebo športového vybavenia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Gorenje BOSX6747A01BG

Gorenje BOSX6747A01BG

400 € Orientačná cena