Menu

Gorenje GEIT5C60BPG – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Originálny dizajn v kategorii Indukčné sporáky

Klady

  • Prepojenie platničiek
  • AquaClean
  • Tlmené zatváranie dvierok
  • AirFry

Zápory

  • Nemá funkciu Stop and Go
600 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Sporák Gorenje GEIT5C60BPG, ktorý sme do nášho porovnania zaradili v septembri 2023, zaujme v prvom rade netypickým prevedením v čiernej farbe. Cenovo sa v čase hodnotenia zaraďoval zhruba do strednej triedy a jeho parametre sú úplne štandardné. Rovnako ako väčšina konkurenčných modelov, aj tento patrí do najlepšej energetickej triedy A a s kapacitou 70 l vyhovie požiadavkám aj štvorčlennej rodiny.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Gorenje

Objem (l)

70

Energetická trieda

A

Spotreba na cyklus bežného pečenia (kWh)

0,98

Spotreba BP na liter (kWh)

0,014

Spotreba na cyklus teplovzdušného pečenia (kWh)

0,80

Spotreba TP na liter (kWh)

0,011

Funkcie varnej dosky

Z funkcií varnej dosky musíme vyzdvihnúť najmä možnosť prepojenia platničiek, ktorá nebýva úplne bežná. Nechýba ani pomerne obvyklý Booster a samozrejme nepostrádateľné bezpečnostné poistky, teda automatické vypnutie a ukazovateľ zvyškového tepla. Oproti niektorým konkurenčným modelom doska postráda funkciu Stop and Go, tá ale nebola v čase hodnotenia nijako bežná.

Parameter Tento produkt
Displej

Áno

Časovač

Áno

Detská poistka

Áno

Ukazovateľ zvyškového tepla

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Booster

Áno

Stop and Go

Nie

Funkcie rúry a rozmery

Rúra zaujme slušným výberom programov na pečenie, o váš komfort sa postarajú teleskopické rošty a údržbu uľahčí funkcia AquaClean. Nebude veľkým prekvapením, že sporák disponuje všetkými klasickými vykurovacími telesami, vrátane kruhového, ktoré má na starosti teplovzdušné pečenie. Navyše zaujme aj funkciou AirFry, ktorá zastúpi teplovzdušnú fritézu.

Rozmery sporáka sú úplne štandardné, na konkrétne hodnoty sa môžete pozrieť nižšie v tabuľke.

Parameter Tento produkt
Počet pečiacich + doplnkových režimov rúry

11

Časovač

Áno

Ventilátor

Áno

Kruhové výhrevné teleso

Áno

Gril

Áno

Systém čistenia

AquaClean

Osvetlenie rúry

Áno

Teleskopické rošty

Áno

Výška (cm)

85

Šírka (cm)

50

Hĺbka (cm)

59,4

Hmotnosť (kg)

42,3

Klady a zápory

Pozitívom sporáka Gorenje je predovšetkým bohatá ponuka funkcií, vrátane teplovzdušného fritovania, tlmeného dovierania dvierok alebo teleskopických roštov. Rad užívateľov určite zaujme aj atypické dizajnové prevedenie. Zásadných nevýhod tento sporák veľmi nemá, postráda iba funkciu Stop and Go.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ sa vám páčia vlastnosti sporáka Gorenje, ale čierne prevedenie vás príliš neoslovilo, možno vás viac zaujme model Gorenje GEITS6E71PBG v tradičnejšom nerezovom dizajne. Parametrovo sú oba modely takmer totožné – zaraďujú sa do energetickej triedy A, majú objem rúry cca 70 l a disponujú aj rovnakými zaujímavými funkciami, ako je možnosť prepojenia varných zón a teplovzdušné fritovanie. Aj cena je v oboch prípadoch podobná.

Naše hodnotenie a záver

Model Gorenje GEIT5C60BPG môžeme odporučiť používateľom, ktorí hľadajú dizajnový kúsok do domácnosti a zároveň netúžia po najdrahšom spotrebiči na trhu. Za relatívne bežnú cenu získate úsporný model so širokou ponukou programov, teleskopickými roštmi a možnosťou zlúčenia varných zón. Samozrejme sa nájdu ešte lepšie vybavené modely, napríklad také, ktoré ponúkajú aj funkciu Stop and Go, všeobecne ale k tomuto sporáku nemáme väčšie výhrady.

Ak by vás zaujímal podobný variant v klasickejšom dizajne, pozrite sa na recenziu modelu Gorenje GEITS6E71PBG.

600 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Gorenje GEIT5C60BPG | Hodnotenie: Veľmi dobré
Eliška Srncová
Eliška sa zaoberá výberom a porovnávaním produktov už roky, pri výbere sporákov navyše môže uplatniť aj svoju záľubu vo varení. Nevychádza ale len z vlastných skúseností, pri prieskume sa nebojí siahnuť po českých ani cudzojazyčných odborných zdrojoch. Zrozumiteľne vám tak vysvetlí, aké sú výhody a nevýhody indukčného varenia, ako si poradiť s energetickým štítkom a bez akých funkcií sa nezaobídete. Jej záber potom zahŕňa aj ďalšie kuchynské spotrebiče, napríklad plynové a indukčné varné dosky alebo plynové sporáky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Gorenje GEIT5C60BPG

Gorenje GEIT5C60BPG

600 € Orientačná cena