Menu

Gorenje GEIT5C60WPG – Recenzie, testy a porovnania

85,8 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Indukčné sporáky

Klady

  • Objemná rúra
  • Prepojené varné zóny
  • Katalytické samočistenie
  • Vysoký príkon
  • Časovač s vypnutím

Zápory

  • Priemerná spotreba
  • Nemá parnú funkciu
560 € Orientačná cena

Elektrický sporák Gorenje GEIT5C60WPG zaistí vďaka indukčnej varnej doske a vysokému príkonu veľmi dobrú efektivitu a rýchle ohriatie. Napriek tomu, že sa jedná o menší spotrebič so šírkou 50 cm, ponúkne pomerne priestrannú rúru, a tak sa hodí aj do početnejších domácností.

Základná charakteristika

Gorenje GEIT5C60WPG je elektrický sporák s indukčnou varnou doskou, ktorá spoločne s vysokým príkonom zaistí veľmi dobrú efektivitu a samozrejme poteší rýchlym ohriatím. Jedná sa o výrobok s veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu, pretože oplýva množstvom funkcií a zároveň nepatrí k najdrahším. Nechýba tu vylepšená zaoblená klenba stropu rúry, ktorá v porovnaní s konkurenciou zaisťuje lepšiu cirkuláciu vzduchu. Vďaka tomu vaše pokrmy nebudú na jednej strane pripálené a na druhej nedopečené.

Ako jeden z mála sporákov s indukciou ponúkne možnosť prepojenia varných zón, na sporáku teda môžete jedlo ohrievať aj vo veľkých nádobách alebo pripravovať väčšie kusy potravín. Za výhodu dosky tu považujeme dotykové ovládanie s modernou senzorovou technológiou, vďaka čomu je celá horná plocha dokonale hladká a ľahko sa čistí. Nechýba tu samozrejme ani zámok dosky pri varení, ktorý zabraňuje nechcenému prenastaveniu.

Napriek tomu, že ide o spotrebič s menšou šírkou 50 cm, vďaka čomu dobre zapadne aj do menej priestranných kuchýň, ponúkne úctyhodný objem rúry. S istotou tak môžeme povedať, že ide o vhodný model do početnej rodiny. V rámci funkcií rúry sa môžete tešiť na rýchle rozohriatie, ktoré patrí k najlepším (na 200 °C za cca 5 minút), a tiež na program rozmrazovania. Výhodou rúry je aj tiché dovieranie, ktoré lacnejším modelom často chýba, a katalytické čistenie, ktoré často nenájdete ani pri drahších produktoch.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Gorenje

Typ dosky

Indukčná

Šírka (cm)

50

Energetická trieda

A

Maximálny príkon (kW)

10,5

Spotreba el. energie (kWh)

1

Počet platničiek

4

Objem rúry (l)

70

Samočistenie rúry

Katalýza

Počet funkcií rúry

11

Ventilátor

Áno

Kruhové výhrevné teleso

Áno

Displej

Áno

Spôsob ovládania

Dotykové

Výška x hĺbka (cm)

85 × 59,4

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (2023) sa jedná o veľmi dobre hodnotený produkt, vďaka čomu sa okrem iného dostal aj do nášho porovnania. Užívatelia ho všeobecne hodnotia veľmi pozitívne, pričom najviac chvália úžitkový objem rúry a potvrdzujú, že aj keď je sporák len 50 cm široký, rúra je dostatočne veľká a dokonca väčšia ako ich predchádzajúci 60 cm sporák.

Pozitívne potom niektorí hodnotia rýchlosť ohriatia a výkon indukčnej dosky, rovnako ako rýchle nahriatie rúry, ktorým tento model vyniká. Negatívne hodnotenie sme v čase písania recenzie nezaznamenali.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tohto sporáka patrí pochopiteľne osadenie indukčnou doskou spoločne s príkonom spotrebiča. Vďaka tejto kombinácii je sporák veľmi efektívny a zaistí rýchle ohrievanie, vďaka čomu sa skráti doba varenia a tým aj prevádzkové náklady na elektrinu. Výhodou v rámci indukčných sporákov je tu možnosť prepojenia varných zón, vďaka ktorej doska umožňuje používať aj veľké hrnce alebo pripravovať veľké kusy potravín. Prednosťou varnej dosky je potom aj dotykové ovládanie a úplne hladká plocha, ktorá zaisťuje jednoduchú údržbu.

Veľa pozitív sa týka aj samotnej rúry. Napriek tomu, že sa jedná o menší 50 cm široký model, rúra ponúkne úctyhodný objem 70 litrov, čo sa radí k najvyšším hodnotám v našom porovnaní. Výrobca tu totiž stavil na inovatívne konštrukčné riešenie a zväčšil vnútro rúry tak, že je možné naplno využiť celú jej šírku. Nechýba tu program rozmrazovania, AirFry na pečenie bez oleja či technológia MultiAir zaisťujúca optimálnu cirkuláciu horúceho vzduchu a dokonalé prepečenie pokrmov. Bohužiaľ tu však chýbajú parné funkcie.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete sporák Gorenje GEIT5C60WPG porovnať s alternatívami, potom si pozrite napríklad model Electrolux LKI64020AX, ktorý na trhu patrí k najpredávanejším. Taktiež je osadený indukčnou varnou doskou a ponúka dokonca o 0,4 kW vyšší príkon, možno teda očakávať o niečo vyššiu efektivitu. Na druhú stranu je ale o niečo drahší a neponúka možnosť prepojenia varných zón ani samočistiacu funkciu, ktorá v praxi nachádza veľmi dobré využitie a ušetrí veľa práce pri údržbe.

Zaujímavým riešením je potom aj model Electrolux LKI564202W, ktorý je naopak o niečo lacnejší. Síce neponúka možnosť prepojenia varných zón, avšak javí sa ako vhodné riešenie v prípade, ak hľadáte menší a menej objemný model. Najmä seniorov potom poteší svojím klasickým ovládaním prostredníctvom otočných gombíkov.

Záverečné zhrnutie

Elektrický sporák Gorenje GEIT5C60WPG zaujme tých užívateľov, ktorí hľadajú model s indukčnou varnou doskou a očakávajú dobre vybavený produkt za priaznivú cenu. Indukcia v kombinácii so slušným príkonom zaisťuje veľmi dobrú efektivitu a umožní rýchle ohrievanie. Jej hlavnou výhodou je možnosť prepojenia varných zón, ktorú nájdete skôr pri drahšej konkurencii a ktorá vám umožní na sporáku ohrievať jedlo vo veľkých hrncoch.

S ohľadom na veľký objem rúry tak môžeme povedať, že sa tento model hodí aj do početnej rodiny. Pre niekoho potom môže byť výhodou šírka 50 cm, vďaka ktorej sa tento sporák zmestí aj do menej priestranných kuchýň. Nechýba tu katalytické samočistenie, ktoré vám uľahčí údržbu, a samozrejmosťou je aj bezpečnostný zámok varnej dosky, ktorý zabráni nechcenej manipulácii.

560 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Gorenje GEIT5C60WPG | Hodnotenie: 85,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa v kuchyni pohybuje takmer denne, a tak sa dobre vyzná v najrôznejších spotrebičoch a kuchynskom vybavení, medzi ktoré bezpochyby patria aj elektrické sporáky. Vďaka praktickým skúsenostiam a načerpaniu informácií z mnohých rôznych zdrojov vás zasvätí do aktuálnych trendov na trhu a poradí, ako sa lepšie zorientovať v rade parametrov pri výbere. Jej meno nájdete aj pri mnohých ďalších témach z oblasti domácnosti či športového vybavenia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Gorenje GEIT5C60WPG

Gorenje GEIT5C60WPG

560 € Orientačná cena