Menu

Recenzia a test Gorenje TH60E3B

74,5 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Výsuvné digestory

Klady

  • Dostupná cena
  • Vysoká účinnosť filtrácie tukov

Zápory

  • Vyššia hlučnosť
  • Slabšia energetická účinnosť
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Digestor Gorenje TH60E3B patrí vďaka svojej čiernej farbe k pomerne netypickým modelom. Tento vysúvací digestor má výkon 350 m3/h, ktorý je vhodný skôr do menších kuchýň s objemom max. 35 m3. Maximálna hlučnosť 67 dB patrí skôr k vyšším, pri intenzívnom používaní tak môže byť trochu hlučný.

Čo sa týka efektivity, tento model poteší predovšetkým dobrou účinnosťou filtrácie tukov, s ktorou sa umiestnil v triede B a prekonáva tým aj množstvo drahších modelov. Naopak, jeho energetická účinnosť je viac-menej priemerná. Patrí do energetickej triedy C, má slabšiu triedu účinnosti prúdenia vzduchu E a naopak vynikajúcu triedu účinnosti osvetlenia A (tá je ale pomerne bežná). Spotrebou 48,4 kW ročne sa vyrovná aj spotrebe výrazne výkonnejších modelov (aj keď je stále pomerne nízka).

Parameter Tento produkt
Odvádzanie pár

Kombinované

Výkon (m3/hod)

350

Hlučnosť (dB)

67

Trieda účinnosti prúdenia vzduchu

E

Trieda účinnosti filtrácie tukov

B

Trieda účinnosti osvetlenia

A

Energetická trieda

C

Ročná spotreba energie (kWh)

48,4

Ročné náklady na prevádzku v roku 2022 (€)

10

Ovládanie a rozmery

Rovnako ako pri väčšine výsuvných digestorov, ani pri modeli Gorenje TH60E3B sa nedočkáte žiadnych prelomových technológií. Ovládanie prebieha klasicky tlačidlovým spínačom a voliť môžete z troch rýchlostí, čo je medzi digestormi viac-menej základ. V balení nenájdete diaľkový ovládač, digestor nemá displej ani žiadne inteligentné funkcie, nič z toho sa ale v danej cenovej kategórii nedá očakávať.

Výrobca neuvádza minimálnu výšku umiestnenia nad sporákom, odporúčame preto držať sa všeobecne odporúčaných hodnôt, teda min. 40-60 cm nad elektrickým a min. 60-75 cm nad plynovým sporákom.

Parameter Tento produkt
Počet rýchlostí

3

Typ ovládania

Tlačidlové

Diaľkový ovládač

Nie

Displej

Nie

Šírka (cm)

60

Hĺbka (cm)

30,6

Hmotnosť (kg)

6,8

Názory používateľov a odborníkov

Užívateľsky patrí digestor Gorenje medzi pomerne obľúbené modely, v čase písania recenzie (august 2022) bol jedným z najpredávanejších produktov na našom trhu. Napriek tomu k nemu nenájdeme mnoho užívateľských recenzií, no tie existujúce spomínajú hlavne jednoduchú montáž, dobrú cenu a dostačujúci výkon. Podľa niektorých hodnotení je ale pri najvyššom stupni odsávania pomerne hlučný.

Hlavné klady a zápory

Hlavnou výhodou digestoru Gorenje je pomerne dostupná cena, zaujme navyše aj netypickou čiernou farbou. Silnou stránkou je aj účinná filtrácia tukov, ktorou prekonáva aj drahšie modely. Nevýhodou je skôr vyššia hlučnosť, rovnako ako slabší výkon vhodný hlavne do menších kuchýň.

Porovnanie s alternatívami

V podobnej cenovej kategórii nájdete napríklad digestor Electrolux LFP316S. Ten už sa drží klasickej striebornej farby, má o niečo vyšší výkon ako model Gorenje a o trochu lepšiu účinnosť prúdenia vzduchu. Na druhú stranu je jeho filtrácia tukov pomerne slabá, je ešte o 1 dB hlučnejší a má veľmi slabú účinnosť osvetlenia triedy E. Energetickú triedu majú oba modely rovnakú, rovnako ako typ ovládania a množstvo rýchlostných stupňov.

O trochu drahší, no výkonnejší variant predstavuje digestor Mora OT 611 X. Okrem výkonu odsávania prekonáva model Gorenje aj v účinnosti prúdenia vzduchu a má lepšiu energetickú triedu. Opäť však neoslní účinnosťou filtrácie tukov a je tiež o 1 dB hlučnejší ako digestor Gorenje.

Naše hodnotenie a záver

Digestor Gorenje TH60E3B môžeme s výkonom 350 m3/h odporučiť hlavne do menších kuchýň. Má skôr slabšiu efektivitu prúdenia vzduchu, poteší ale účinnou filtráciou tukov, ktorou nedisponuje ani množstvo drahších modelov. Jeho energetická trieda C už je viac-menej priemer. Štandardné je tiež tlačidlové ovládanie s výberom troch rýchlostí, nedočkáte sa žiadnych zaujímavých funkcií ani doplnkov, to je ale opodstatnené typom a taktiež obstarávacou cenou tohto modelu.

Ak hľadáte skôr výkonnejší model a nebude vám chýbať elegantná čierna farba, možno sa vám bude viac páčiť digestor Mora OT 611 X.

100 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Gorenje TH60E3B | Hodnotenie: 74,5 %
Eliška Srncová
Eliška je služobne najstaršou redaktorkou v našom tíme a rôzne kuchynské spotrebiče má na starosti už dlhé roky. Vďaka tomu je dobre zorientovaná aj na trhu s digestormi a ľahko vám poradí, aký výkon či ďalšie vlastnosti voliť pre vašu kuchyňu. Okrem digestorov recenzuje aj rôzne typy sporákov, umývačky a iné väčšie spotrebiče.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Gorenje TH60E3B

Gorenje TH60E3B

100 € Orientačná cena