Menu

Recenzia a test GTM MSGTS 900G

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

S veľkými kolesami v kategorii Záhradné drviče vetiev

Klady

  • Mohutné kolesá
  • Rozdrví hrubé vetvy
  • Široká násypka
  • Dá sa demontovať

Zápory

  • Veľká investícia
  • Náročnejší štart šnúrou
  • Vysoká hmotnosť
  • Odpad vypadáva bokom
2 200 € Orientačná cena

Model GTM MSGTS 900G reprezentuje vyššiu triedu záhradných drvičov. Vďaka vysokému výkonu, širokej násypke a mohutným kolesám je ideálny na spracovanie drevného odpadu všetkého druhu. Dá sa s ním dobre manipulovať a poradí si aj v náročnejšom teréne, takže sa bude hodiť napríklad do lesa.

Hodnotenie dôležitých parametrov

GTM MSGTS 900G využíva na svoju prevádzku benzínový motor, čo je bežný variant pri modeloch, kde je žiaduci vysoký výkon. Ten tu dosahuje 7 300 W, čo je najvyššia hodnota medzi nami porovnávanými produktmi. Určite by ste na trhu našli aj výkonnejšie kúsky, ale to už budú obrovské drviče určené čisto na komerčné využitie.

Podľa odporúčania výrobcu je schopný drviť vetvy s priemerom 8 cm, čím sa taktiež vymyká priemeru (štandardom sú 4–4,5 cm). Na druhú stranu si vďaka nožovému drveniu poradí aj s mäkkým odpadom a čerstvými vetvičkami, ktoré rozseká na veľmi jemné kúsky.

Funkcie a doplnky

GTM MSGTS 900G bohužiaľ nemá funkciu spätného chodu, s čím sa dnes paradoxne stretnete pri celkom veľkom množstve benzínových modelov s vysokým výkonom. Väčšinou tu vďaka veľkej sile motora k zaseknutiu materiálu nedôjde, ale nie je možné sa na to stopercentne spoliehať. Oceňujeme ale, že nechýba automatické vťahovanie, ktoré uľahčí vkladanie materiálu do drviča.

Nenájdete tu ani zberný kôš, ktorý nemá väčšina drvičov určených na spracovanie veľkých objemov záhradného materiálu. Keďže tento model váži 133 kg, nechýbajú robustné kolesá na stabilnom podvozku ani starostlivo spracované ergonomické držadlo. Vďaka tomu je manipulácia pohodlná. Kolesá majú navyše hrubú vzorku a veľký priemer, takže budú vhodné aj do náročnejšieho terénu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

GTM

Pohon

Benzínový

Mechanizmus drvenia

Nože

Výkon (W)

7 300

Maximálny priemer vetiev (cm)

8

Spätný chod

Nie

Automatické vťahovanie vetiev

Áno

Bezpečnostná poistka

Áno

Zberný kôš

Nie

Objem zberného koša (l)

Nerelevantné

Kolieska

Áno

Ergonomické držadlo

Áno

Hmotnosť (kg)

133

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Zákazníci, ktorí si zakúpili drvič vetiev GTM MSGTS 900G, sa zhodujú na jeho vysokom výkone a schopnosti efektívne nadrviť veľké množstvo drevného odpadu. Poradí si ako so suchým drevom s ihličím, tak aj s čerstvými vetvami pokrytými lístím. Z toho vyplýva, že kvalita drviaceho mechanizmu je skutočne vysoká.

Niektorí používatelia sa sťažovali na hmotnosť – to je pri tomto type drvičov vcelku bežný problém. Niektorí taktiež poukázali na to, že ručné štartovanie šnúrou vyžaduje silu a nie je vhodné pre fyzicky slabších jedincov.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Pri modeli GTM MSGTS 900G je bezpochyby najväčšou prednosťou nadpriemerný výkon. Jeho drviaci systém je natoľko výkonný, že si poradí s vetvami s priemerom 8 cm. Dokáže spracovávať ako čerstvé drevo, lístie či mäkký odpad, tak aj suché vetvy a odrezky. Násypka je veľmi široká, takže sa doň dá naraz nabrať veľké množstvo materiálu.

S ohľadom na všetky tieto výhody je obstarávacia cena zodpovedajúca, ale pre niektorých zákazníkov môže byť príliš vysoká. Konštrukcia je veľmi ťažká, a aj keď s manipuláciou pomáhajú kolesá a držadlo, stále je veľmi náročná. Taktiež by sme ocenili viac funkcií.

Porovnanie s alternatívami

GTM MSGTS 900G je veľmi podobný drviču STIHL GH 460 C, ktorý má o niečo nižší výkon (6 500 W) a je vhodný na drvenie trochu tenších vetiev (7,5 cm). Inak sú na tom čo sa týka výbavy a ceny prakticky rovnako. Pri modeli STIHL GH 460 C nájdete navyše dva vhadzovacie otvory, ale chýba mu ergonomické držadlo.

Záverečné zhrnutie

GTM MSGTS 900G predstavuje výkonného drviaceho pomocníka, ktorý vďaka veľkým kolesám obstojí aj v náročnejšom teréne. Bude sa teda hodiť napr. pri spracovaní zvyškov dreva v lese. Dobre si poradí s rôznymi typmi materiálov a je schopný spracovať vetvy s priemerom až 8 cm.

2 200 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: GTM MSGTS 900G | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana obľubuje prácu v záhrade a ocení každú vychytávku, ktorá jej tieto chvíľky spríjemní. So záhradnými drvičmi vetiev má vlastné skúsenosti a vie, ako veľmi dokážu človeku ušetriť starosti so spracovaním záhradného odpadu. Trh s týmito produktmi má dôkladne zmapovaný, preto vám dokáže poradiť, na aké parametre sa pri výbere zamerať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia GTM MSGTS 900G

GTM MSGTS 900G

2 200 € Orientačná cena