Menu

Güde 40719 ISG 1200-1 – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Ďalší na zváženie v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Výhodná cena
  • Nízka hmotnosť
  • Jednoduché prenášanie

Zápory

  • Slabší výkon
  • Na invertor hlučný
  • Prakticky bez funkcií
  • Obmedzené využitie
290 € Orientačná cena

Güde 40719 ISG 1200-1 predstavuje jeden z najlacnejších invertorových generátorov, aké v čase písania tejto recenzie (január 2024) nájdete na trhu. Logicky tomu zodpovedá aj jeho nižší výkon, preto bude vhodný iba na nenáročné využitie.

Výkon, spotreba a konštrukcia

Podobne ako väčšina ďalších invertorových generátorov, ani Güde 40719 ISG 1200-1 nie je veľmi výkonný – dosahuje maximálny menovitý výkon 1 000 W, čo je skôr podpriemer. Pri tomto zariadení bohužiaľ výrobca neuvádza spotrebu paliva. Nádržka na benzín s kapacitou 2,8 l ale patrí medzi tie najmenšie, možno teda predpokladať, že aj spotreba bude nízka – v opačnom prípade by bolo nutné veľmi často dopĺňať benzín.

Menšia kapacita vychádza pravdepodobne aj z toho, že sa jedná o menší model. S hmotnosťou 12,9 kg ide o najľahší produkt v našom porovnaní, čo je veľká výhoda, pokiaľ ho budete chcieť častejšie prenášať.

Pri tomto generátore nás ale celkom prekvapila hlučnosť, pretože 93 dB je obvyklá hodnota pri rámových generátoroch, ale pri invertorových zariadeniach nie – tam býva aj o 30 dB nižšia.

Funkcie a doplnky

S ohľadom na nižšiu cenovku neponúka Güde 40719 ISG 1200-1 vysoký počet vychytávok. Za zmienku ale určite stojí zabezpečenie proti preťaženiu, o ktoré sa stará olejový snímač. Ďalšou výhodou je automatické prispôsobenie otáčok podľa záťaže, čo je pomerne neobvyklá funkcia, ktorú pri mnohých invertorových generátoroch nenájdete.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Güde

Typ podľa počtu fáz

Jednofázový

Menovitý výkon (W)

1 000

Konštrukcia

Invertorová

Objem nádrže (l)

2,8

Spôsob regulácie výstupného napätia

Invertor

Stupeň krytia

IP23

Displej / digitálny merač

Nie

Podvozok s kolieskami

Nie

Hlučnosť (dB)

93

Výška (cm)

39

Šírka (cm)

24

Dĺžka (cm)

45

Hmotnosť (kg)

12,9

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Z recenzií užívateľov vyplýva, že Güde 40719 ISG 1200-1 predstavuje kompaktný a ľahko ovládateľný invertorový generátor. Väčšina ho používa na napájanie menej náročných zariadení v domácnosti. Páči sa im aj výhodná cena. Pochopiteľne sa objavilo aj niekoľko výhrad, ale týkajú sa skôr drobností – napr. podľa niektorých používateľov nie je úplne kvalitne spracované zamykanie viečka nádrže.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Güde 40719 ISG 1200-1 je v porovnaní s inými invertorovými generátormi trochu slabší, ale zodpovedá tomu aj jeho nízka hmotnosť – pokiaľ by mal byť výkonnejší, musel by byť výrazne robustnejší a ťažší. Nízka hmotnosť je naopak výhodou, pokiaľ s ním budete často manipulovať a prenášať ho. Navyše ho zakúpite za veľmi výhodnú čiastku.

Zaujala nás tu aj funkcia automatického prispôsobenia otáčok, čo nebýva pri každom invertorovom zariadení samozrejmosťou. Inak je ale nutné počítať s tým, že má obmedzenejšie využitie – kvôli jednej fáze a nižšiemu výkonu sa bude hodiť na napájanie nenáročných jednofázových prístrojov.

Porovnanie s alternatívami

Ak potrebujete o trochu výkonnejší generátor, než je Güde 40719 ISG 1200-1, budete si musieť trochu priplatiť. Aj tak sa dá za stále veľmi priaznivú cenu zaobstarať invertorový generátor s lepším výkonom. Príkladom je napríklad Scheppach SG 2500i 5906226901, ktorý by mal s výkonom 2 200 W stačiť na napájanie väčšiny bežných jednofázových spotrebičov. Má o trošku väčšiu nádrž na 4,1 l benzínu a s hmotnosťou 17,5 kg je stále pomerne ľahký.

Záverečné zhrnutie

Güde 40719 ISG 1200-1 je invertorový generátor vhodný pre menej náročných užívateľov. Má totiž nižší výkon a menšiu nádržku na benzín, z čoho vyplýva, že je určený skôr na občasné použitie a napájanie nenáročných jednofázových zariadení. Na druhú stranu je v porovnaní s konkurenčnými produktmi veľmi ľahký a pohodlne sa s ním manipuluje. Z pokročilých funkcií ponúka automatickú reguláciu otáčok s ohľadom na aktuálnu záťaž.

290 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Güde 40719 ISG 1200-1 | Hodnotenie: Dobré
Dana Široká
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Güde 40719 ISG 1200-1

Güde 40719 ISG 1200-1

290 € Orientačná cena