Menu

Guzzanti GZ 05A1 – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Mini chladničky

Klady

  • Cenová dostupnosť
  • Kompaktné rozmery
  • Mini mraznička
  • Priestor vo dvierkach

Zápory

  • Celkovo menší objem
  • Ovládanie na zadnej strane
  • Len 1 polička
110 € Orientačná cena

Guzzanti GZ 05A reprezentuje skupinu menších mini chladničiek na trhu, logicky teda spadá do nižšej cenovej kategórie. Pre tento produkt nájdu využitie nenároční jednotlivci, prípadne sa bude hodiť na chladenie nápojov.

Základná charakteristika

S úžitkovým objemom 41 l sa Guzzanti GZ 05A radí skôr medzi menšie zariadenia, avšak na uskladnenie potravín pre 1 človeka by mala byť dostatočná. Nájdete tu dokonca mini mrazničku s objemom 4 l, ktorá je ale taká malá, že do nej uložíte naozaj len malé množstvo mrazených potravín.

Toto zariadenie spadá do energetickej triedy F, čo je jedna z najbežnejších tried mini chladničiek. S klimatickou triedou N-ST sa opäť patrí medzi štandard. Znamená to, že bude fungovať najefektívnejšie a najúspornejšie, pokiaľ sa budú okolité teploty pohybovať v rozmedzí +16 až +38 °C. Táto chladnička dosahuje maximálnu hlučnosť 39 dB, čo je úplne priemerná hodnota – nie je nijako extrémne hlučná, ale ani sa nejedná o model s extra tichým chodom.

Vnútorné usporiadanie chladničky je s ohľadom na kapacitu veľmi jednoduché. Nájdete tu len 1 poličku (navyše kovovú, v iných chladničkách sú sklenené) a 2 priehradky vo dverách. S ohľadom na cenu nie je tento model vybavený ani No Frost systémom alebo automatickým odmrazovaním. Na druhú stranu tieto funkcie často chýbajú aj pri oveľa drahších chladničkách.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Guzzanti

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Úžitkový objem chladničky (l)

41

Mraznička

Áno

Objem mrazničky (l)

4

Energetická trieda

F

Klimatická trieda

N-ST

Hlučnosť (dB)

39

Počet políc

1

Priehradky v dvierkach

Áno

No Frost

Nie

Samoodmrazovanie

Nie

Farba

Biela

Výška (cm)

51

Šírka (cm)

44

Hĺbka (cm)

47

Hmotnosť (kg)

15

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Guzzanti GZ 05A je na trhu s mini chladničkami veľmi obľúbeným modelom. Väčšina zákazníkov si ju zaobstarala na chladenie potravín na chate alebo v kancelárii. Iní ju zase využívajú výhradne na chladenie nápojov. Páči sa im jej kompaktné spracovanie, mraznička aj dizajn.

V recenziách zákazníkov sa však objavila aj kritika ohľadom ovládania, ktoré je umiestnené na zadnej strane prístroja. Praktickejšie by určite bolo na bočnej alebo prednej strane, kde by k nemu bol ľahší prístup.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Guzzanti GZ 05A poteší v prvom rade nízkou cenou. Napriek tomu v nej nájdete mrazničku, ktorá nie je v tejto cenovej hladine úplnou samozrejmosťou. Ďalšou výhodou je možnosť uskladnenia potravín vo dvierkach. V neposlednom rade je nutné upozorniť na kompaktné rozmery, vďaka ktorým nebude prekážať ani vo veľmi malej miestnosti.

Na menší objem chladničky a možnosť uskladnenia len menšieho množstva potravín je tu však nutné myslieť vopred – aj pre jednotlivcov s nízkymi nárokmi by mohla byť malá. Taktiež je tu pomerne nešťastne umiestnené ovládanie na zadnej strane – to by malo byť kvôli ľahšiemu prístupu ideálne na bočnej alebo prednej strane.

Porovnanie s alternatívami

Podobným objemom aj cenou ako Guzzanti GZ 05A sa vyznačuje Philco PSL 40 F CUBE. Táto mini chladnička má úžitkový objem 40 l a patrí do energetickej triedy F. Nie je tu síce mraznička, ale zase ponúka automatické odmrazovanie a dá sa tu zmeniť smer otvárania dvierok. To by mohlo vyhovovať zákazníkom, ktorí chcú chladničku umiestniť do veľmi malého priestoru a potrebujú si smer otvárania prispôsobiť podľa svojich potrieb.

Ak hľadáte o niečo väčšiu mini chladničku, ktorej nebude chýbať mraznička a nevadí vám do nej investovať trochu viac, odporúčame Candy CHTOS 482W36. Tento model má slušný objem 83 l, 3 poličky a boxík na zeleninu. Navyše disponuje funkciou automatického odmrazovania.

Záverečné zhrnutie

Guzzanti GZ 05A je veľmi kompaktný model mini chladničky, do ktorého je možné uskladniť potraviny pre 1 človeka, prípadne môže slúžiť ako minibar na chladenie nápojov. Môžete doň dať napríklad aj vaničku zmrzliny, pretože obsahuje malú mrazničku. Táto chladnička bude tiež ideálna pre nenáročných zákazníkov, ktorí si chcú zaobstarať malú chladničku do kancelárie, dielne alebo na chatu.

110 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Guzzanti GZ 05A1 | Hodnotenie: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá je v kuchyni veľmi často a má slabosť pre rôznych kuchynských pomocníkov. Baví ju preskúmavať trh a spoznávať najnovšie vychytávky, preto sa ujala aj témy mini chladničiek. Na tejto stránke vám predstaví ich klady a zápory, vysvetlí, podľa čoho voliť úžitkový objem a popíše najpopulárnejšie funkcie. Jej články nájdete aj na stránke s autochladničkami, ktoré predstavujú mobilnejší variant prenosných mini chladničiek.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Guzzanti GZ 05A1

Guzzanti GZ 05A1

110 € Orientačná cena