Menu

Recenzia a porovnanie Guzzanti GZ 341

79,0 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných z otvorených grilov v kategorii Stolné grily

Klady

  • Dostupná cena
  • Kombinácia hladkej a rebrovanej plochy
  • Zaujímavý dizajn

Zápory

  • Nie je možné nastaviť presnú teplotu
  • Nie je možné zmeniť sklon dosky
35 € Orientačná cena

Základné parametre

Otvorený gril Guzzanti GZ 341 ponúka zaujímavé designové prevedenie v kombinácii s drevom. Veľkosť jeho grilovacej plochy sa pohybuje okolo 900 cm2, čo vystačí na prípravu jedla zhruba pre 1-2 osoby. Napriek tomu si gril udržuje slušný príkon 2 000 W. Povrch grilu je z polovice hladký a z polovice rebrovaný, vďaka tomu na ňom môžete efektívne pripravovať rôzne druhy potravín. Niektoré konkurenčné grily ponúkajú napr. len hladkú dosku. Samozrejmosťou je nepriľnavá úprava, tá už dnes pri otvorenom stolnom grile nesmie chýbať.

Ocenili by sme, keby bola doska grilu umývateľná v umývačke, nie je to ale pri tomto type grilov úplne bežné.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Guzzanti

Príkon (W)

2 000

Grilovacia plocha (cm2)

937,5

Typ grilovacej plochy

Rebrovaná + hladká

Povrch grilovacej plochy

Nepriľnavý

Poloha barbecue

Áno

Umývanie v umývačke

Nie

Vybavenie a funkcie

Z výbavy sa ničoho príliš zaujímavého nedočkáte. Gril Guzzanti má klasický termostat na reguláciu ohrevu, na rozdiel od niektorých konkurenčných modelov ale nie je možné nastaviť konkrétnu teplotu. Súčasťou grilu nie je ani teplomer, budete si tak musieť vystačiť s odhadom alebo si kuchynský teplomer zaobstarať samostatne. Gril má spodnú odkvapkávaciu misku, sklon dosky ale nie je nastaviteľný, tuk z potravín tak bude odtekať o niečo menej efektívne.

Tabuľka zahŕňa aj rozmery grilu, nejde o nijako nadštandardne veľký model, napriek tomu je dobré zvážiť, či ho máte kam umiestniť.

Parameter Tento produkt
Termostat

Áno

Teplomer

Nie

Indikátor nahriatia

Nie

Nastavenie sklonu spodnej dosky

Nie

Časovač

Nie

Odkvapkávacia miska

Áno

Výška (cm)

9,5

Šírka (cm)

55,9

Hĺbka (cm)

32

Hmotnosť (kg)

3,2

Klady a zápory

Gril Guzzanti určite zaujme predovšetkým svojou cenou a pomerne neobvyklým prevedením s dreveným stojanom. Pozitívom je aj kombinácia hladkej a rebrovanej grilovacej plochy a slušný príkon. Slabšou stránkou sú možnosti nastavenia, tie sú úplne základné, čo sa však pri modeli v tejto cenovej kategórii dá očakávať.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte model pre viac osôb, možno vám bude viac vyhovovať gril Sencor SBG 106BK. Ten sa pohybuje vo veľmi podobnej cenovej kategórii ako model Guzzanti GZ 341, má tiež hladkú aj rebrovanú grilovaciu plochu a takmer totožné (teda úplne základné) možnosti nastavenia. Ponúkne ale väčšiu grilovaciu plochu a vyšší príkon.

Variant pre náročných užívateľov potom predstavuje gril Jata GR3000 s predĺženou zárukou na 3 roky. Ten vám umožní nastaviť niekoľko presných teplôt grilovania alebo upraviť sklon grilovacej dosky. Oproti modelu Guzzanti je výrazne väčší, ale aj výrazne drahší.

Záver

Ak hľadáte jednoduchý, vzhľadovo zaujímavý gril za dostupnú cenu, mohol by vás model Guzzanti GZ 341 osloviť. Veľkosťou grilovacej plochy sa hodí cca pre 1-2 osoby, má ale slušný príkon, nemusíte sa tak báť pomalého ohrevu. Pozitívom je kombinácia hladkej a rebrovanej grilovacej plochy, slabšou stránkou už je výbava, ktorá je úplne základná – termostat a odkvapkávacia miska. V danej cenovej kategórii ale nejde o nič nečakané.

Zaujal vás gril Guzzanti, ale hľadáte skôr variantu pre rodinu? Pozrite sa na recenziu grilu Sencor SBG 106BK, ten ponúka veľmi podobné vlastnosti v kombinácii s väčšou grilovacou plochou.

35 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Guzzanti GZ 341 | Hodnotenie: 79,0 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka zaoberá výberom a porovnávaním produktov už niekoľko rokov a téme grilov sa venuje viac ako tri roky. Tvorbe porovnania predchádzalo rozsiahle pátranie aj v zahraničných zdrojoch, problematiku grilov navyše sleduje dlhodobo a svoje znalosti stále dopĺňa. Pomôže vám tak s orientáciou medzi rôznymi typmi grilov, poradí, aké funkcie zvoliť a ako zbytočne nepreplácať. Okrem vonkajšieho varenia sa venuje aj kuchynským spotrebičom, ako sú sporáky a varné dosky, bielej technike a ďalším produktom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Guzzanti GZ 341

Guzzanti GZ 341

35 € Orientačná cena