Menu

Recenzia a porovnanie Guzzanti GZ 345

82,6 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Elektrické grily

Klady

  • Veko
  • Odkladacia plocha
  • Slušný výkon
  • Rebrovaná aj hladká plocha

Zápory

  • Nemá teplomer
100 € Orientačná cena

Základné parametre

Elektrický gril Guzzanti bude s grilovacou plochou 1 572 cm2 ideálnym variantom pre štvorčlenné domácnosti. Má nepriľnavý povrch, ktorý je pri elektrických griloch obvyklý, a ponúkne ako rebrovanú plochu, vhodnú najmä na prípravu mäsa, tak aj hladkú časť, ktorá je ideálna na zeleninu a ďalšie pochutiny. Príkon 2 400 W patrí k vyšším hodnotám na trhu, preto sa nemusíte báť, že by sa gril napríklad pomaly rozohrieval.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Guzzanti

Príkon (W)

2 400

Grilovacia plocha (cm2)

1 572

Typ grilovacej plochy

Rebrovaná + hladká

Povrch grilovacej plochy

Nepriľnavý

Vybavenie a funkcie

O tom, že je gril Guzzanti dostatočne nahriaty, vám dá vedieť príslušná kontrolka, teplotu je tiež možné regulovať. Obe funkcie sú pri elektrických griloch obvyklé. Rovnako tak je viac-menej samozrejmosťou odkvapkávacia miska na zachytávanie tuku a štiav z grilovania, ktorá by nemala žiadnemu grilu chýbať. Nakoniec je tento model doplnený o odkladaciu plochu, čo je vždy výhoda, táto plocha je ale celkom skromná, poslúži vám skôr len na odloženie pitia a nejakého náčinia, než napríklad na prichystanie ďalších surovín.

Rozmerovo je tento model veľmi kompaktný, ako sa môžete presvedčiť v tabuľke nižšie, a využiť ho môžete napríklad aj na balkóne. Vďaka integrovanému veku a dostatočne veľkej grilovacej ploche ale poslúži napríklad aj na prípravu celého kurčaťa.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a funkcií

Parameter Tento produkt
Termostat

Áno

Teplomer

Nie

Indikátor nahriatia

Áno

Aromatizácia drevom

Nie

Časovač

Nie

Odkvapkávacia miska

Áno

Odkladacia plocha

Áno

Výška (cm)

89

Šírka (cm)

63

Hĺbka (cm)

60

Klady a zápory

Pozitívne hodnotíme u tohto modelu prítomnosť veka, vďaka ktorému v ňom môžete pripraviť aj väčšie kusy mäsa. Výhodou je aj vysoký príkon, ktorý sa postará okrem iného aj o rýchle nahriatie, tento model sa rozohreje v priebehu niekoľkých minút. Oceňujeme tiež odkladaciu plochu, mohla by byť ale o niečo väčšia. Grilu tiež chýba teplomer, ktorý je pri príprave mäsa vždy výhodou.

Záver

Ak hľadáte gril, ktorý nezaberie veľa miesta a postará sa o prípravu rodinnej večere, mohol by vám model Guzzanti GZ 345 vyhovovať. Vďaka pomerne malým rozmerom sa zmestí napríklad aj na balkón, má ale pomerne veľkú grilovaciu plochu a integrované veko, nezľakne sa tak ani väčších kusov mäsa. Výbava tohto modelu je štandardná, chýba tu ale napríklad teplomer, výhodou je ale prítomnosť odkladacej plochy, aj keď pomerne malej. Ani cena tohto grilu nie je nijako prestrelená, ak by vás ale zaujímal o niečo lacnejší model a obídete sa pri grile bez veka, pozrite sa aj na recenziu modelu Klarstein Porterhouse.

100 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Guzzanti GZ 345 | Hodnotenie: 82,6 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka zaoberá výberom a porovnávaním produktov už niekoľko rokov a téme grilov sa venuje viac ako tri roky. Tvorbe porovnania predchádzalo rozsiahle pátranie aj v zahraničných zdrojoch, problematiku grilov navyše sleduje dlhodobo a svoje znalosti stále dopĺňa. Pomôže vám tak s orientáciou medzi rôznymi typmi grilov, poradí, aké funkcie zvoliť a ako zbytočne nepreplácať. Okrem vonkajšieho varenia sa venuje aj kuchynským spotrebičom, ako sú sporáky a varné dosky, bielej technike a ďalším produktom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Guzzanti GZ 345

Guzzanti GZ 345

100 € Orientačná cena