Menu

Recenzia a porovnanie Guzzanti GZ 350

91,8 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Elektrické grily

Klady

  • Vysoký výkon
  • Rozmerná a variabilná grilovacia plocha
  • Teplomer

Zápory

  • Vyššia cena
  • Rošt nie je možné umývať v umývačke
200 € Orientačná cena

Základné parametre

Vysoký príkon 2 400 W a grilovacia plocha presahujúca 2 000 cm2 robia z grilu Guzzanti ideálneho pomocníka na záhradné párty. Vďaka nepriľnavému povrchu vás nečaká zdĺhavé zoškrabávanie pripečeného jedla, grilovanie bez pripálenín je navyše zdravšie.

Gril na prvý pohľad zaujme pomerne neobvykle riešenou grilovacou plochou. Pri elektrických griloch sa väčšinou stretávame buď s roštom alebo rebrovanou grilovacou plochou, tento model prechádza od hladkej, cez rebrovanú až po plochu s otvormi v strede, teda takmer akýsi rošt. Plné využitie tohto potenciálu bude chcieť pravdepodobne trochu cviku, výhodou ale zostáva, že na takomto grile môžete pripraviť v podstate čokoľvek.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Guzzanti

Príkon (W)

2 400

Grilovacia plocha (cm2)

2 255

Typ grilovacej plochy

Rebrovaná + hladká

Povrch grilovacej plochy

Nepriľnavý

Umývanie v umývačke

Nie

Vybavenie a funkcie

K plynulému ovládaniu grilu Guzzanti poslúži termostat, ako už je pri elektrických modeloch zvykom. Veľkou výhodou je odkladacia plocha, vďaka ktorej môžete mať grilovacie nástroje vždy po ruke. Nechýba ani odkvapkávacia miska na tuk, tá by mala byť pri každom grile, aby nedochádzalo k prepaľovaniu tuku a dymeniu. Výhodou je aj integrovaný teplomer vo veku. Priklopením veka navyše môžete gril použiť ako akúsi rúru, napríklad na prípravu väčších kusov mäsa.

Aj napriek väčšej grilovacej ploche by sa vám gril Guzzanti mal vojsť napríklad aj na balkón. Na výšku meria 111 cm, na šírku 70 cm a jeho hĺbka je 50 cm. Hmotnosť 11 kg nie je nijako závratná a s prenášaním grilu si poradí prakticky každý.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a funkcií

Parameter Tento produkt
Termostat

Áno

Teplomer

Áno

Indikátor nahriatia

Áno

Aromatizácia drevom

Nie

Časovač

Nie

Odkvapkávacia miska

Áno

Odkladacia plocha

Áno

Výška (cm)

111,5

Šírka (cm)

70

Hĺbka (cm)

50

Hmotnosť (kg)

11

Klady a zápory

Gril Guzzanti poteší v prvom rade svojou variabilitou. Je možné ho postaviť na záhradu aj na balkón, ponúka ako hladkú grilovaciu plochu, tak rošt a môžete ho použiť ako otvorený gril alebo využiť integrované veko na akumuláciu tepla. Výhodou je tiež nepriľnavý povrch, slušný rozmer grilovacej plochy a vysoký výkon. Medzi nevýhody grilu patrí vyššia cena a fakt, že nie je možné jeho časti umývať v umývačke. To ale nebýva pri griloch úplne štandardom.

Záver

Elektrický gril Guzzanti zaujme v prvom rade svojim výkonom a grilovacou plochou, bez obáv ho môžete využiť aj pre väčšiu spoločnosť. Variabilitu gril získava najmä vďaka zaujímavo riešenej grilovacej ploche, ktorá v sebe spája ako hladký a rebrovaný povrch, tak aj akýsi rošt. To všetko s nepriľnavou úpravou, ktorá sa ľahko udržuje. Ide tiež o model vybavený vekom, ktoré slúži na akumuláciu tepla. Príjemným bonusom je potom odkladacia plocha na pomôcky alebo prísady. Jedinou nevýhodou grilu tak zostáva jeho vyššia cena.

Táto investícia sa vám oplatí, ak grilujete často, na vytiahnutie grilu raz dvakrát za sezónu je lepšie zaobstarať cenovo dostupnejší model, napríklad gril Steba VG 300.

200 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Guzzanti GZ 350 | Hodnotenie: 91,8 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka zaoberá výberom a porovnávaním produktov už niekoľko rokov a téme grilov sa venuje viac ako tri roky. Tvorbe porovnania predchádzalo rozsiahle pátranie aj v zahraničných zdrojoch, problematiku grilov navyše sleduje dlhodobo a svoje znalosti stále dopĺňa. Pomôže vám tak s orientáciou medzi rôznymi typmi grilov, poradí, aké funkcie zvoliť a ako zbytočne nepreplácať. Okrem vonkajšieho varenia sa venuje aj kuchynským spotrebičom, ako sú sporáky a varné dosky, bielej technike a ďalším produktom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Guzzanti GZ 350

Guzzanti GZ 350

200 € Orientačná cena