Menu

Recenzia a test Guzzanti GZ 620

87,8 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Malé domáce pekárne

Klady

  • Veľmi špecifické programy vrátane prípravy ryže
  • Pomer ceny a výkonu

Zápory

  • Slabší príkon
  • Nemá nastaviteľný program
85 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Guzzanti GZ 620 je domáca pekáreň vhodná pre jednotlivcov či menej početné domácnosti. Zvládne totiž upiecť maximálne kilový bochník chleba. Príkon 550 W je aj medzi menšími pekárňami skôr nižší, hrozí tak pomalšie zahrievanie. Vzhľadom na malý objem nie je prekvapenie, že v nádobe nájdeme iba jeden hnetací hák.

Obrázok ovládacieho panelu pekárne

Ovládací panel pekárne

Výsledný chlieb si môžete v niekoľkých ohľadoch ľubovoľne prispôsobiť. Pekáreň ponúka prípravu troch veľkostí bochníka (500, 750 a 1000 gramov), môžete si tak vybrať presne podľa vašich potrieb a preferencií. Z troch možností môžete vyberať aj v prípade prepečenia kôrky. Voliť môžete medzi svetlou, strednou a tmavou – tromi možnosťami disponovala väčšina prístrojov v našom porovnaní. Údržba prístroja je vďaka klasickému membránovému ovládaniu rýchla a jednoduchá.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Guzzanti

Maximálna hmotnosť bochníka (g)

1 000

Príkon (W)

550

Počet hnetacích hákov v nádobe

1

Počet veľkostí bochníka

3

Stupne prepečenia kôrky

3

Ovládanie

Membránové

Šírka (cm)

35,5

Hĺbka (cm)

24

Výška (cm)

27,5

Hmotnosť (kg)

6

Programy

Doménou pekárne značky Guzzanti je počet programov, tých má vo výbave 19 – medzi domácimi pekárňami pestrosťou ponuky programov rozhodne vyniká. Samozrejmosťou je pri všetkých pekárňach program rýchleho pečenia a prípravy marmelády. Užívatelia s bezlepkovou diétou ocenia špeciálny program, vďaka ktorému je úspech pri pečení zaručený. V pekárni môžete vďaka špeciálnym programom pripraviť okrem iného aj jogurt či ryžové víno alebo opražiť orechy. Chýba tak len program, ktorý by ste si mohli individuálne nastaviť, s takto zaujímavým výberom prednastavených programov vám ale pravdepodobne nebude chýbať.

Parameter Tento produkt
Počet programov

19

Bezlepkové pečenie

Áno

Rýchle pečenie

Áno

Marmeláda/džem

Áno

Výroba jogurtu

Áno

Varenie ryže

Áno

Nastaviteľný program

Nie

Vybavenie a funkcie

Výbava je v prípade tejto pekárne viac-menej priemerná. V prípade náhleho výpadku elektrickej energie udrží tento model v pamäti priebeh programu 10 minút. Pokiaľ po tejto dobe nedôjde k obnove napájania, suroviny môžete rovno vyhodiť. Pri rôznych modeloch sa stretnete s nižšími, ale aj vyššími hodnotami. Pokiaľ sa chcete prebúdzať k čerstvo upečenému chlebu, príde vám vhod až 15 hodinový odložený štart. Svoje pečivo budete mať pripravené presne v čase, ktorý si zvolíte.

Pokiaľ si ale o niečo dlhšie pospíte, nemusíte sa báť, že by vám práve upečený bochník vychladol – pekáreň ho udrží teplý ešte hodinu po upečení. Nastavovanie programov uľahčuje displej, ktorým disponujú všetky prístroje v našom porovnaní. Na ňom môžete sledovať aj priebeh pečenia a ak chcete mať trochu realistickejšiu predstavu, môžete sa do pekárne pozrieť priehľadným okienkom vo veku.

Oproti niektorým drahším modelom pekárni chýba automatické pridávanie ingrediencií. Pekáreň vás iba zvukovým signálom upozorní na to, že práve teraz je tá pravá chvíľa pridať oriešky, semienka či iné pochutiny. Z funkcií tu chýba aj možnosť dočasného pozastavenia programu, tá ale nie je príliš rozšírená. V balení nájdete jednu nádobu na pečenie, čo je štandard, ďalej odmerku a háčik na vyťahovanie hnetacích hákov, tie totiž môžu zostať zapečené v chlebe.

Parameter Tento produkt
Pamäť pri výpadku el. prúdu (min)

10

Možnosť pozastavenia programu

Nie

Odložený štart (hod)

15

Udržiavanie teploty po upečení

Áno

Displej

Áno

Zvukový signál

Áno

Automatické pridávanie ingrediencií

Nie

Počet nádob na pečenie vo výbave

1

Háčik na vybratie hnetačov

Áno

Odmerka

Áno

Priehľadné veko

Áno

Názory používateľov a odborníkov

Niekoľko desiatok užívateľov označilo pekáreň Guzzanti za spoľahlivý model s jednoduchým používaním. Oceňujú predovšetkým pestrú ponuku programov, možnosť nastavenia veľkosti bochníka a podľa niektorých recenzií je pekáreň dokonca pomerne tichá. Kritiku si vyslúžil snáď len návod, ktorý je podľa užívateľov miestami zavádzajúci vplyvom nedokonalého prekladu z cudzieho jazyka.

Klady a zápory

Ak začneme negatívami, pekárni Guzzanti môžeme vytknúť najmä nižší príkon. Pri takto programovo zaujímavom modeli by sme navyše ocenili aspoň jeden individuálny program, s ktorým sa môže užívateľ ešte viac vyhrať. Spomínaná ponuka programov je ale zároveň najsilnejšou stránkou tohto modelu – pekární, v ktorých si môžete opražiť orechy alebo pripraviť ryžové víno, skrátka na trhu veľa nenájdete.

Naše hodnotenie a záver

Domáca pekáreň Guzzanti GZ 620 je vhodná pre menej početné domácnosti či jednotlivcov. Dokáže upiecť maximálne kilový bochník chleba, môžete ale využiť aj polovičný objem. Je dobre programovo vybavená, nechýba jej program na prípravu marmelády, rýchle pečenie ale ani program na bezlepkový chlieb. Ďalej ju môžete využiť aj na prípravu jogurtu, praženie orechov, výrobu ryžového vína alebo na rozmrazovanie.

Z funkcií jej chýbajú iba tie menej obvyklé prvky, ako je napr. automatické pridávanie ingrediencií. Nespornou výhodou je nízka obstarávacia cena. Hlavnou potenciálnou slabinou tak zostáva nižší príkon, ktorý môže predlžovať pečenie. Z modelov s vyšším príkonom by vás mohla zaujať napr. pekáreň Tefal PF 250135.

85 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Guzzanti GZ 620 | Hodnotenie: 87,8 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka väčšinou zameriava na veľké domáce spotrebiče. Pečenie ale patrí medzi jej záľuby, a preto sa ujala aj domácich pekární. Téme sa starostlivo venuje a vďaka niekoľkoročným skúsenostiam s porovnávaním produktov vám poradí, ako vybrať vhodnú domácu pekáreň. Z kuchynských pomocníkov má na starosti napríklad aj stolné rúry, klasické rúry a rôzne typy varičov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Guzzanti GZ 620

Guzzanti GZ 620

85 € Orientačná cena