Menu

Recenzia a test Guzzanti GZ 635

89,0 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Veľké domáce pekárne

Klady

  • Individuálny program
  • Možnosť pozastavenia programu

Zápory

  • Pamäť pri výpadku prúdu len 10 minút
  • Iba jedna nádoba na pečenie
90 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Domáca pekáreň Guzzanti GZ 635 bude ideálna aj pre početné domácnosti, zvládne totiž upiecť bochník s hmotnosťou až 1,6 kg. Príkon 900 W nie je nijako zlý, pri takto objemnej pekárni by ale pokojne mohol byť ešte o trochu vyšší. Tento model má vo výbave hneď dva hnetacie háky, ktoré sa určite budú hodiť pri miesení takej dávky cesta.

Rovnako ako väčšina modelov v našom porovnaní, aj tento ponúka celkovo 3 veľkosti bochníka (1 125 g, 1 350 g a 1 600 g) a taktiež tri stupne prepečenia kôrky. Výhodou je tu potom aj dotykové ovládanie. To sa dá všeobecne považovať nielen za modernejšie, ale predovšetkým za praktickejšie riešenie, ktoré sa ľahko udržiava. Okolo tlačidiel totiž zostáva ťažko odstrániteľná špina, dotykové ovládanie ľahko vyčistíte od prípadných nečistôt.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Guzzanti

Maximálna hmotnosť bochníka (g)

1 600

Príkon (W)

900

Počet hnetacích hákov v nádobe

2

Počet veľkostí bochníka

3

Stupne prepečenia kôrky

3

Ovládanie

Dotykové

Šírka (cm)

41,5

Hĺbka (cm)

26

Výška (cm)

30,5

Hmotnosť (kg)

6,7

Programy

Plusové body táto pekáreň získava aj za počet programov, ktorých má 15. Obvykle sa stretnete s 12 programami, čo tiež nie je práve málo, pestrejší výber ale ocenia najmä zapálení kuchári a kuchárky, ktoré sa chcú s pekárňou naozaj vyhrať. Okrem programu na klasický chlieb či rýchle pečenie sa môžete stretnúť aj s programom na bezlepkové pečenie, alebo aj s programami určenými pre iné druhy surovín, vrátane marmelád či jogurtov. V ponuke má pekáreň aj program, ktorý si môžete individuálne nastaviť podľa seba, to nebýva práve časté.

Parameter Tento produkt
Počet programov

15

Bezlepkové pečenie

Áno

Rýchle pečenie

Áno

Marmeláda/džem

Áno

Výroba jogurtu

Áno

Varenie ryže

Nie

Nastaviteľný program

Áno

Vybavenie a funkcie

Pokiaľ sa stane, že zariadenie omylom vypojíte zo zásuvky, vyhodíte poistky alebo jednoducho vypadne prúd, nestane sa nič, ak obnovíte prúd do desiatich minút. Po takom krátkodobom prerušení nadviaže model Guzzanti tam, kde skončil. To je viac-menej štandardná dĺžka tejto pamäte, no stretnúť sa môžete aj s modelmi, ktoré majú 15-minútovú pamäť, alebo naopak žiadnu.

Dĺžka odloženého štartu 15 hodín už je ale pomerne nadštandardná. Pekáreň klasicky udrží teplotu po upečení, aby ste mali chlieb teplý čo najdlhšie a má aj displej, vďaka ktorému budete vedieť, ako dlho bude ešte program trvať. Na koniec programu či na správnu chvíľu na pridanie ingrediencií vás navyše upozorní zvukovým signálom.

V balení nájdete jednu nádobu na pečenie, ktorá sa využíva na všetky tri veľkosti bochníka a nechýba ani malá odmerka. Čo sa deje s cestom môžete sledovať priezorom vo veku. Všetky tieto prvky sú pri domácich pekárňach obvyklé.

Parameter Tento produkt
Pamäť pri výpadku el. prúdu (min)

10

Možnosť pozastavenia programu

Áno

Odložený štart (hod)

15

Udržiavanie teploty po upečení

Áno

Displej

Áno

Zvukový signál

Áno

Automatické pridávanie ingrediencií

Nie

Počet nádob na pečenie vo výbave

1

Háčik na vybratie hnetačov

Áno

Odmerka

Áno

Priehľadné veko

Áno

Názory používateľov a expertov

O kvalite pekárne Guzzanti svedčí aj niekoľko desiatok pozitívnych užívateľských recenzií. V tých je pekáreň označovaná za spoľahlivú, výkonnú a cenovo výhodnú. Užívatelia oceňujú aj jej veľkosť, možnosti nastavenia a rôznorodé programy. Spomínaných negatív sa objavilo len minimum a väčšina sa týkala návodu na použitie, ktorý údajne môže byť zavádzajúci, problémom môžu byť najmä uvedené recepty.

Klady a zápory

K modelu GZ 635 len ťažko hľadáme výhrady. Nájdu sa síce modely s ešte pokročilejšou výbavou, aj tak ale tento model ponúka takmer všetko, čo si môže používateľ priať. Jeho silnou stránkou je výber programov zahŕňajúci aj varianty na varenie marmelád či výrobu jogurtov. Nezaostáva ani ďalšími funkciami, ako je časovač, pamäť pri výpadku prúdu či udržiavanie pečiva v teple. Mnoho užívateľov určite poteší aj veľkou kapacitou a tromi veľkosťami bochníka.

Naše hodnotenie a záver

Guzzanti GZ 635 je domáca pekáreň vhodná skôr pre početnejšie rodiny ako pre jednotlivcov. Najmenšia veľkosť bochníka síce váži asi 1,1 kg, maximálna veľkosť už ale môže dosahovať až 1,6 kg. Vyberať môžete z 15 programov, pekáreň teda využijete na oveľa viac než len na prípravu obyčajného chleba. Je vhodná na prípravu bezlepkového a celozrnného pečiva a taktiež ju môžete využiť na prípravu zaváranín, jogurtov alebo cesta na pizzu a cestovín. Navyše ide o model so skutočne dlhým časovačom. Oceňujeme aj dotykové ovládanie, ktoré sa ľahko udržiava v čistote.

90 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Guzzanti GZ 635 | Hodnotenie: 89,0 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka väčšinou zameriava na veľké domáce spotrebiče. Pečenie ale patrí medzi jej záľuby, a preto sa ujala aj domácich pekární. Téme sa starostlivo venuje a vďaka niekoľkoročným skúsenostiam s porovnávaním produktov vám poradí, ako vybrať vhodnú domácu pekáreň. Z kuchynských pomocníkov má na starosti napríklad aj stolné rúry, klasické rúry a rôzne typy varičov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Guzzanti GZ 635

Guzzanti GZ 635

90 € Orientačná cena