Menu

Recenzia a test Hahn & Sohn HGG 3100X AVR

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Cenovo výhodný model v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Optimálny výkon
  • Znížené vibrácie
  • Praktické rozmery
  • Cenovo výhodný

Zápory

  • Bez podvozku s kolieskami
  • Bez pokročilých funkcií
  • Jednofázový
460 € Orientačná cena

Jednofázový benzínový generátor Hahn & Sohn HGG 3100X AVR stojí na pomedzí nižšej a strednej cenovej hladiny. Z hľadiska pomeru ceny a výkonu ide o veľmi dobre vybavený model, ktorý nájde využitie hlavne v domácnostiach.

Výkon, spotreba a konštrukcia

Generátor Hahn & Sohn HGG 3100X AVR má menovitý výkon 3 000 W, čo je v porovnaní s ďalšími produktmi z nášho porovnania pomerne solídna hodnota. Vzhľadom na cenu produktu ju môžeme považovať za výhodu. Keďže má len jednu fázu, je tento generátor možné odporučiť na napájanie jednofázových spotrebičov dennej potreby.

Konkrétnu spotrebu benzínu síce výrobca neuvádza, ale uvádza, že generátor vydrží pri plnom výkone pracovať až 6 hodín. Nádrž pojme až 9 litrov paliva (spadá medzi stredne veľké nádrže). To by zodpovedalo spotrebe 1,5 l/hod, čo je pomerne veľa – v porovnaní s najúspornejšími modelmi je to až trojnásobná spotreba paliva. Konštrukcia generátora je rámová, čo je najbežnejší typ (najmä z dôvodu nižšej ceny).

Funkcie a doplnky

Z menej obvyklých funkcií zaujme Hahn & Sohn HGG 3100X AVR AVR systémom pre reguláciu napätia. Vďaka tomu obstojí aj pri napájaní spotrebičov, ktoré sa spúšťajú ťažšie (napr. chladničky). Konštrukcia generátora je upravená tak, aby odolávala vibráciám. Inak tu ale žiadne špeciálne vychytávky alebo funkcie nenájdete.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Hahn & Sohn

Typ podľa počtu fáz

Jednofázový

Menovitý výkon (W)

3 000

Konštrukcia

Rámová

Objem nádrže (l)

9

Spôsob regulácie výstupného napätia

Systém AVR

Stupeň krytia

IP23

Displej / digitálny merač

Nie

Podvozok s kolieskami

Nie

Výška (cm)

55,5

Šírka (cm)

43,5

Dĺžka (cm)

44

Hmotnosť (kg)

40

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Hoci sme v čase písania tejto recenzie (február 2023) nezaznamenali k modelu Hahn & Sohn HGG 3100X AVR vysoký počet užívateľských hodnotení, v súčasnosti sa jedná o jeden z najpredávanejších produktov na našom trhu. Z menšej vzorky recenzií je možné vyčítať, že užívatelia oceňujú najmä jeho výkon, jednoduchú obsluhu, cenovú dostupnosť a kompaktné rozmery.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Za silnú stránku benzínového generátoru Hahn & Sohn HGG 3100X AVR je možné objektívne označiť výkon, ktorý bude pre väčšinu spotrebičov dostatočný, vcelku kompaktné rozmery, nízku hmotnosť (v porovnaní s inými generátormi) a cenovú dostupnosť.

Je ale potrebné upozorniť aj na určité obmedzenia. Kvôli prítomnosti jednej fázy s ním nie je možné napájať trojfázové spotrebiče. Na uľahčenie manipulácie by sa tiež určite hodili kolieska alebo aspoň madlo, za ktoré by sa dal generátor uchopiť.

Porovnanie s alternatívami

Zákazníkom, ktorí nemajú problém si trochu priplatiť za pohodlie pri manipulácii a vyššiu výbavu, je možné odporučiť jednofázový generátor Heron 8896140. Ten na prvý pohľad zaujme šikovne riešeným podvozkom s kolieskami, výklopným madlom a digitálnym meračom. Navyše má o niečo vyšší výkon ako Hahn & Sohn HGG 3100X AVR a nízku spotrebu benzínu 0,5 l/hod.

Pre menej náročných užívateľov, ktorí nepotrebujú nijako výkonný generátor a hľadia predovšetkým na obstarávacie náklady, by mohol byť vhodnou voľbou Scheppach SG 1000 5906218901. S výkonom 700 W a jednou fázou má však iba obmedzené využitie, takže napr. miešačku s ním napájať nemôžete.

Záverečné zhrnutie

Hahn & Sohn HGG 3100X AVR je jednofázový generátor na pomedzí nižšej a strednej cenovej hladiny, ktorý zaujme slušným výkonom a regulačným systémom AVR. Hodí sa najmä do domácností, kde môže slúžiť na napájanie jednofázových zariadení. AVR systém zamedzuje kolísaniu napätia, čo sa hodí pri prístrojoch s ťažším štartom.

Pokiaľ máte na benzínový generátor vyššie nároky a chcete ho používať na napájanie trojfázových zariadení, odporúčame vám pozrieť sa na model Proteco 51.08-G3-5500. Ešte vyšší výkon a komfort poskytne model Heron 8896420.

460 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Hahn & Sohn HGG 3100X AVR | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá sa zaujíma o zverené témy do hĺbky a najmä tým technickým sa venuje s veľkou starostlivosťou. Tieto schopnosti využila aj pri porovnávaní benzínových generátorov, o ktoré sa stará už vyše roka. Za tú dobu si vytvorila dobrý prehľad o trhu s týmito produktmi. Vďaka tomu vám dokáže poradiť, ako vybrať generátor s optimálnym výkonom a ako sa zorientovať v rozdieloch medzi jednofázovými a trojfázovými generátormi.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hahn & Sohn HGG 3100X AVR

Hahn & Sohn HGG 3100X AVR

460 € Orientačná cena