Menu

Haier HTW7720ENMB – Recenzie, testy a porovnania

93,7 % Celkové hodnotenie

Top 2 v kategorii Chladničky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,6/10
  Hodnotenie mrazenia a akumulácie
 • 9,3/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 9,0/10
  Hodnotenie spotreby
 • 10/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Nadštandardný objem
 • Exkluzívny dizajn
 • Vhodná do inteligentnej domácnosti
 • Bohatá výbava
 • Priestorové osvetlenie

Zápory

 • Neštandardná šírka
 • Vysoká cena
1 200 € Orientačná cena

Haier HTW7720ENMB je kombinovaná chladnička, ktorá vyniká kombináciou veľkolepého objemu a inteligentných technológií, vďaka čomu sa hodí aj do smart domácnosti.

Základná charakteristika

Kombinovaná voľne stojaca chladnička Haier HTW7720ENMB patrí do vyššej cenovej triedy, ponúka veľkolepý objem a vysoký užívateľský komfort zaistený bohatou technologickou výbavou. V rámci nášho porovnania sa radí k najobjemnejším modelom. V chladiacej časti ponúka úžitkový objem 343 litrov, v mraziacej časti potom 140 litrov, čo sú v čase písania tejto recenzie najvyššie hodnoty (február 2024) medzi porovnávanými modelmi. Chladnička tak bez problémov pojme zásoby pre päť i viacčlennú rodinu.

Predstavuje teda vhodné riešenie pre tých, ktorí potrebujú bežne skladovať väčšie množstvo potravín, ale nemajú priestor na kúpu americkej chladničky. Séria 70, ako ju sám výrobca nazýva, napovedá, že má chladnička šírku 70 centimetrov, čo je o 10 cm viac, než je bežná šírka. Pri voľbe umiestnenia je tak potrebné počítať s tým, že si chladnička žiada o niečo väčší priestor. Na druhú stranu jej hĺbka aj výška viac-menej zodpovedajú štandardu. Kvôli výške 2 metre ale musíme podotknúť, že najmä menším osobám môže robiť problém dostať sa do zadných častí horných políc.

Tento model spadá do bežných klimatických tried SN až T, preto je prevádzka možná pri klasických teplotách medzi 10 a 43 °C. Mraznička je tradične umiestnená v spodnej časti, avšak má iba dve priehradky. Na druhú stranu ale vyniká ergonomickým konštrukčným riešením, kedy sú obe priehradky samostatne prístupné a vybavené teleskopickými pojazdmi, v spodnej priehradke dokonca možno skladovať aj veľkoobjemové potraviny a balenie. Navyše táto konštrukcia zabraňuje úniku studeného vzduchu a znižuje plytvanie energiou až o 30 %.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ chladničky

Voľne stojaca

90 % Voľne stojaca, 10 % Voľne stojace
Výrobca

Haier

Objem chladničky (l)

343

257,30
Objem mrazničky (l)

140

109,60
Umiestnenie mrazničky

Dole

100 % Dole
Energetická trieda (A-G)

E

50 % C, 20 % E, 20 % D, 10 % B
Spotreba elektriny kWh/rok

301

192,70
Ročné náklady na elektrinu pri 0,23 €/kWh (2024)

69

44,30
Hlučnosť (dB)

37

80 % 35, 10 % 36, 10 % 37
Trieda hlučnosti

C

80 % B, 20 % C
Akumulačná doba (hod)

12

13,40
Mraziaci výkon (kg/24h)

10

9,30
Výkon mrazenia

**** (-24°C)

100 % **** (-24°C)
Klimatická trieda

SN-T (+10 až 43°C)

100 % SN-T (+10 až 43°C)

Vybavenie a funkcie

V rámci štandardnej výbavy nechýba beznámrazový systém NoFrost, integrovaný ventilátor, antibakteriálna ochrana či oddelená regulácia teploty. Kladne hodnotíme ovládací panel umiestnený na predných dverách, ktorý taktiež pomáha šetriť energiu. Nijako pritom nenarúša celkový dizajn chladničky, ktorý je napokon exkluzívny a používatelia ho veľmi chvália. S aplikáciou hOn navyše máte možnosť chladničku zapojiť do smart domácnosti a ovládať ju na diaľku, pričom získate aj množstvo ďalších funkcií.

Nechýba funkcia rýchleho chladenia a mrazenia ani zvukový alarm pre prípad otvorených dvierok, ktorý už dnes patrí k bežnému štandardu. Chladničku poháňa invertorový kompresor, ktorý optimalizuje spotrebu energie aj hlučnosť. Navyše naň výrobca poskytuje predĺženú 12-ročnú záruku, čo je veľmi dobrá hodnota vypovedajúca o kvalite výrobku a jeho životnosti. Hlučnosť chladničky síce nepatrí k najnižším, avšak jej hodnota 37 dB je v rámci nášho porovnania priemerná a nijako by nemala narušovať chod domácnosti.

Vo výbave poteší aj priehradka My Zone s regulovateľnou teplotou, a to hneď v troch režimoch podľa druhu skladovaných potravín (od -3 až do +5 °C), ktorú ponúka výhradne pokročilejšia chladnička. Nájdete tu aj priehradku Moist Zone s automaticky regulovanou vlhkosťou vďaka organickej membráne HCS, ktorá sa stará o dlhšiu čerstvosť uložených potravín. Ako výhodu vnímame aj fakt, že chladnička ponúka zameniteľné otváranie dvierok, takže ju môžete umiestniť kamkoľvek chcete bez ohľadu na usporiadanie vašej kuchyne.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Nenámrazový systém

Áno

100 % Áno
Ventilátor

Áno

100 % Áno
Zameniteľné otváranie

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Displej

Áno

100 % Áno
Antibakteriálna ochrana

Áno

40 % Nie, 30 % Áno, 30 % Neuvedené
Nulová zóna

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Rýchle chladenie

Áno

100 % Áno
Rýchle mrazenie

Áno

100 % Áno
Oddelená regulácia

Áno

100 % Áno
Signalizácia otvorených dverí

Áno

100 % Áno
Invertorový kompresor

Áno

100 % Áno
Predĺžená záruka na kompresor

12 rokov

60 % 10 rokov, 20 % 12 rokov, 10 % Nie, 10 % Neuvedené
Ďalšie funkcie 1

Ovládanie pomocou aplikácie

Ďalšie funkcie 2

Priehradka s automaticky regulovanou vlhkosťou

Ďalšie funkcie 3

Priehradka s regulovateľnou teplotou

Výška (cm)

200,6

195,04
Šírka (cm)

70

70 % 59,5, 20 % 60, 10 % 70
Hĺbka (cm)

67,5

67,03
Hmotnosť (kg)

99

79,30

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie má kombinovaná chladnička Haier veľa kladných užívateľských hodnotení. Len na portáli Herueka dosahuje celkový priemer všetkých hodnotení krásnych 98%, čo svedčí o vysokej miere spokojnosti. Užívatelia pochopiteľne chvália nadštandardný objem a dobre rozvrhnutý vnútorný priestor, rovnako ako výborné osvetlenie, ktoré výrobca optimalizoval tak, aby bolo mäkké a príjemné pre oči.

Aj napriek faktu, že má chladnička priemernú hlučnosť, ju používatelia považujú za veľmi tichú, na čom sa do istej miery podieľa invertorový kompresor. Niektorí potom chvália aj šuplíkový systém mrazničky, ktorý je príznačný pre americké chladničky. V rámci negatívnych hodnotení sa často objavuje vysoká cena, ktorá je ale z nášho pohľadu vzhľadom na použité technológie a pokročilosť vybavenia adekvátna. Niektorí používatelia potom podotýkajú, že sa horšie vyberá priehradka na zeleninu – ak ju chcete z chladničky kompletne vybrať, je kvôli jej šírke nutné vysunúť aj priehradku vo dverách.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Ako hlavnú výhodu tejto kombinovanej chladničky vnímame nadštandardný objem, a to ako chladiacej, tak aj mraziacej časti. Ide o model značky Haier Séria 70, ktorý stojí na pomedzí klasických a amerických chladničiek. Kladne hodnotíme fakt, že na rozdiel od amerických chladničiek si tento model zachováva pomerne kompaktné rozmery, kedy je potrebné počítať iba s väčšou šírkou.

Veľkolepý priestor navyše dopĺňa držiak fliaš a praktické priehradky – jedna z nich umožňuje dokonca regulovať teplotu, čo je funkcia príznačná pre technologicky pokročilé chladničky. Druhá inteligentná priehradka je vybavená organickou membránou a regulovanou vlhkosťou, čím pomáha udržať potraviny dlhšie čerstvé. Vnútorný priestor je dobre členený, navyše je možné police so strieborným rámom ľubovoľne upravovať. Plusové body chladnička získava aj za priehradku na vajíčka, zásobník na ľad a taktiež za sklenené vyhotovenie niektorých zásuviek.

Výhodou je mraznička s dvoma samostatnými priehradkami s teleskopickými výsuvmi. Kladne hodnotíme veľkosť spodnej priehradky v mrazničke, ktorá pojme aj veľkoobjemové potraviny. Zaujímavosťou oproti iným produktom je konektivita Wi-Fi a možnosť ovládania chladničky cez mobilnú aplikáciu hOn. Vďaka spárovaniu s aplikáciou navyše získate množstvo doplnkových funkcií, ktoré klasické chladničky neponúkajú.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte podobne objemnú chladničku ako je Haier HTW7720ENMB, potom za zváženie stojí napríklad Whirlpool W84BE72X2, ktorá už sa ale svojimi rozmermi vyrovná aj americkým chladničkám. Ponúka 455 litrov v chladiacej časti, čo je o viac ako 100 litrov viac ako má chladnička Haier. Rovnako tak má aj väčšiu mrazničku. Chladnička Whirlpool ale nedisponuje inteligentnými zásuvkami s regulovateľnou vlhkosťou či teplotou, navyše ani nie je vhodná do smart domácnosti.

Ak vám na veľkom objeme až tak nezáleží, ale trváte na možnosti zapojenia chladničky do smart domácnosti, potom môžeme ako alternatívu k chladničke Haier odporučiť Liebherr CBNsda 5723. Ide o kombinovanú chladničku vyššej cenovej triedy, ktorá zaujme nielen skvelým vnútorným rozvrhnutím, ale napríklad aj výrobníkom ľadu v mraziacej časti. Navyše je k nej možné dokúpiť SmartDeviceBox, prostredníctvom ktorého chladničku ľahko zapojíte do smart domácnosti.

Záverečné zhrnutie

Chladnička Haier HTW7720ENMB zaujme početnejšie rodiny a náročných užívateľov, ktorí túžia po veľkolepom objeme či bohatej technologickej výbave. Oboje pritom táto chladnička spĺňa. Ide o najobjemnejší model v rámci nášho porovnávacieho testu (február 2024), s čím sa však spájajú aj väčšie rozmery v rámci šírky chladničky – je totiž o 10 centimetrov širšia ako je bežný priemer. Technologických nadšencov určite poteší, že sa jedná o model vhodný do smart domácnosti, pretože disponuje konektivitou Wi-Fi a možnosťou ovládania cez mobilnú aplikáciu.

Kladne hodnotíme aj úžitkové technológie, k dispozícii máte priehradky s regulovateľnou vlhkosťou aj teplotou, ktoré zaručia až dvakrát dlhšiu čerstvosť potravín. Navyše je veľkolepý vnútorný priestor výborne osvetlený, takže je stále vidieť až na koniec každej poličky a do každého rohu. Vo vnútri chladničky nechýba regál na skladovanie fliaš, ktorý neponúka každý model, mraziaca časť potom zaujme ľahkým prístupom k mrazeným potravinám vďaka ergonomickej konštrukcii, ktorá zároveň zabraňuje úniku studeného vzduchu.

1 200 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Haier HTW7720ENMB | Hodnotenie: 93,7 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka dlhodobo zaoberá výberom a porovnávaním produktov a do jej repertoáru spadajú aj chladničky. S výberom chladničky má aj vlastné skúsenosti, ktoré pri svojej práci zohľadňuje, avšak okrem toho berie do úvahy aj užívateľské a odborné recenzie a výsledky rôznych testov. Vďaka tomu má dobrý prehľad v ponuke a poradí, ktorý spotrebič je ideálny práve do vašej domácnosti.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Haier HTW7720ENMB

Haier HTW7720ENMB

1 200 € Orientačná cena