Menu

Recenzia a porovnanie HealthLand DeLuxe 2002

79,2 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Infrasauny pre 2 osoby

Klady

  • Dva ovládacie panely
  • Ionizátor

Zápory

  • Chýba opierka chrbta
  • Svetelnú terapiu je potrebné dokúpiť
1 750 € Orientačná cena

Základné parametre

Infrasauna HealthLand DeLuxe 2002 je určená na spoločné saunovanie dvoch osôb. Je vybavená ôsmimi karbónovými ohrievačmi, z toho jeden je umiestnený v podlahe a zaisťuje príjemné prehrievanie od nôh. Materiál, z ktorého je kabína vyrobená, sa nazýva hemlock, jedná sa o drevo kanadského jedlovca, ktoré nevydáva žiadnu arómu. Všetky funkcie sa ovládajú pomocou panelu. V tomto prípade sú panely dva, jeden vonkajší a jeden vnútorný. Vďaka tomu môžete pohodlne kabínu zvonku zapnúť, nechať predhriať a všetky funkcie potom ovládať počas saunovania.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:

Parameter Tento produkt
Výrobca

HealthLand

Typ ohrievačov

Karbónové

Celkový počet ohrievačov

8

Počet fullspektrálnych ohrievačov

0

Podlahový ohrievač

Áno

Príkon (W)

1 845

Umiestnenie ovládacieho panelu

Vonkajšie aj vnútorné

Materiál kabíny

Hemlock

Funkcie a vybavenie

Výhodou tejto sauny je bohatá výbava. Nechýba ionizátor, ktorý pomáha prečisťovať vzduch a simuluje prírodné prostredie. Svetelná terapia síce nie je súčasťou základnej výbavy, ale je možné ju k saune dokúpiť. Ide o rôzne farebné diódy, ktoré môžete podľa ľubovôle nastavovať. Jednotlivé farby majú rôzne účinky na psychiku. Základné vnútorné osvetlenie ale v saune nájdete. Vďaka tomu si môžete pri procedúre napríklad čítať. Ak ale radšej počúvate hudbu či audioknihy, určite vás poteší bohato vybavené audio. Okrem klasického FM a AM rádia dokáže prehrať súbory z USB a SD karty. Pripojiť sa môžete aj pomocou Bluetooth. Dostatočnú cirkuláciu čerstvého vzduchu zaisťuje strešná ventilácia. Jediné, čo saune chýba, je opierka chrbta. Tú však v základe nemá takmer žiadna kabína.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Svetelná terapia

Na dokúpenie

Opierka chrbta

Nie

Vnútorné osvetlenie

Áno

Audio systém

MP3, AM, FM, USB, SD, Bluetooth

Strešná ventilácia

Áno

Rozmery a montáž

Kabína má klasický obdĺžnikový tvar a bude sa dobre umiestňovať do akéhokoľvek priestoru. Jej rozmery nie sú nijako veľké. Na šírku meria 120 cm, na výšku 190 cm a do hĺbky zaberie 115 cm. Hmotnosť 128 kg by ste mali brať do úvahy pri sťahovaní a tiež umiestňovaní na poschodie.

Parameter Tento produkt
Zameniteľné otváranie dverí

Nie

Šírka (cm)

120

Hĺbka (cm)

115

Výška (cm)

190

Hmotnosť (kg)

128

Záver

Dvojmiestna infrasauna HealthLand DeLuxe 2002 sa pýši bohatou výbavou. Má ionizátor, kvalitné audio a možnosť dokúpenia svetelnej terapie. Prehrievanie zaisťuje osem karbónových žiaričov, samozrejmosťou je ohrievač v podlahe. Vďaka tomu je zaistený tepelný komfort zo všetkých strán. Zaujímavé je ovládanie pomocou dvoch panelov, jeden je umiestnený zvonku a druhý vo vnútri kabíny. Rozmerovo sa jedná o klasickú infrasaunu. Nevýhodou je pevné umiestnenie dverí.

Ak hľadáte model, ktorý má okrem karbónových aj fullspektrálne žiariče, odporúčame vám prečítanie recenzie modelu Belatrix Vista 2.

1 750 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: HealthLand DeLuxe 2002 | Hodnotenie: 79,2 %
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá saunovaniu prepadla pred niekoľkými rokmi a infrasaunu má aj doma. Okrem vlastných skúseností čerpá z odborných zdrojov a štúdií a zaujímajú ju aj reálne skúsenosti používateľov. Vie preto poradiť, pre koho bude vhodný konkrétny typ infrasauny nielen podľa ohrievačov, ale aj konštrukcie a použitých technológií. Okrem témy infrasáun sa venuje aj písaniu o vírivkách a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia HealthLand DeLuxe 2002

HealthLand DeLuxe 2002

1 750 € Orientačná cena