Menu

Recenzia a porovnanie HealthLand DeLuxe 3300 CAR-BT

80,6 % Hodnotenie
redakcie

Víťaz cena/výkon

Infrasauny pre 3 osoby

Klady a zápory

Klady

  • Audio s mnohými možnosťami pripojenia
  • Podlahový ohrievač

Zápory

  • Nemá full spektrálne ohrievače
  • Chýba návod v slovenčine
1 900 € Orientačná cena

Základné parametre

HealthLand DeLuxe 3300 CAR-BT je infrasauna určená až pre 3 súčasne sa saunujúce osoby. Ako tepelný zdroj sú v tejto saune použité karbónové žiariče. Celkom ich v saune nájdete 8 a to vrátane podlahového ohrievača. Práve vďaka podlahovému žiariču je zabezpečený tepelný komfort aj od nôh, celé telo je tak prehrievané rovnomerne. Full spektrálne ohrievače nemá táto sauna žiadne. Teplota, osvetlenie a ďalšie funkcie sa ovládajú pomocou panelu, ktorý je umiestnený vo vnútornom priestore kabíny. Všetky funkcie tak môžete nastavovať v priebehu procedúry bez nutnosti saunu opúšťať. Samotná kabína je vyrobená z dreva zvaného hemlock, čo je kanadský jedľovec, ktorý nevydáva žiadnu arómu. Jedná sa o najbežnejšiu drevinu využívanú na výrobu infrasáun.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

HealthLand

Typ ohrievačov

Karbónové

Celkový počet ohrievačov

8

Počet fullspektrálnych ohrievačov

0

Podlahový ohrievač

Áno

Príkon (W)

2 250

Umiestnenie ovládacieho panelu

Vnútorné

Materiál kabíny

Hemlock

Funkcie a vybavenie

Model značky HealthLand je pomerne slušne vybavený funkciami. Samozrejmosťou je ionizátor, ktorý prečisťuje podobným spôsobom, ako je to v prírode. Vzduch je vďaka tomu čerstvejší a čistejší. Čo však tejto infrasaune v základnej výbave chýba, je svetelná terapia. Tá prostredníctvom rôzne farebných diód dokáže ovplyvňovať ľudskú psychiku a tým podporovať relaxáciu, alebo naopak povzbudzovať. Pokiaľ je pre vás tento prvok dôležitý, môžete si ho prikúpiť. Aj keď v kabíne nie sú farebné diódy, nemusíte sa báť, že by v nej bola tma. Vnútorné osvetlenie je štandardným prvkom všetkých infrasáun. Počas procedúry si teda môžete čítať. Ak uprednostňujete počúvanie hudby alebo audiokníh, poteší vás audiosystém so širokou škálou možností prehrávania. Naladiť môžete rádio na FM a AM vlnách, počúvať MP3 skladby z USB zariadenia alebo z SD karty. Rovnomerné prúdenie vzduchu zaisťuje strešná ventilácia. Rovnako ako väčšina modelov nie je ani táto sauna opatrená opierkou chrbta, môžete si ju ale jednoducho dokúpiť.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Svetelná terapia

Na dokúpenie

Opierka chrbta

Nie

Vnútorné osvetlenie

Áno

Audio systém

MP3, AM, FM, USB, SD, Bluetooth

Strešná ventilácia

Áno

Rozmery a montáž

Táto infrasauna má klasický obdĺžnikový tvar, možno ju teda pohodlne umiestniť takmer kamkoľvek. Je široká 150 cm a do hĺbky meria 110 cm. Jej výška je štandardných 190 cm. Pri doprave a montáži počítajte s hmotnosťou 125 kg, čo je pri kabíne týchto rozmerov nízka hodnota.

Parameter Tento produkt
Zameniteľné otváranie dverí

Nie

Šírka (cm)

150

Hĺbka (cm)

110

Výška (cm)

190

Hmotnosť (kg)

125

Záver

V kategórii infrasáun pre 3 osoby HealthLand DeLuxe 3300 CAR-BT patrí medzi cenovo dostupné produkty. Ohrev zaisťuje 8 karbónových ohrievačov, pričom jeden z nich je umiestnený v podlahe. Kabína je vyrobená z hemlocku a neuvoľňuje žiadnu arómu. Výbava tejto infrasauny je slušná. Výhodou je ionizátor, polička na nápoj a audiosystém. Ten ponúka niekoľko možností pripojenia a počúvania. Jedinou slabinou výbavy je chýbajúca opierka chrbta a svetelná terapia. Tú je ale možné dodať ako voliteľné príslušenstvo. Ak hľadáte infrasaunu pre 3 osoby, ale chcete aj full spektrálne žiariče, mohla by vás zaujať recenzia Marimex Elegant 3002 XXL.

1 900 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: HealthLand DeLuxe 3300 CAR-BT | Hodnotenie: 80,6 %
Veronika Vyskočilová je redaktorka, ktorá v našej redakcii už niekoľko rokov zbiera skúsenosti s výberom a porovnávaním produktov. Venuje sa najmä domácim pomocníkom, ale aj produktom pre zdravie. V prípade infrasáun vám poradí, aké ohrievače sú ideálne pre čo najlepšie zdravotné účinky, a ktoré prvky výbavy by ste mali vyhľadávať. Jej meno nájdete aj pri porovnaní meračov krvného tlaku alebo čističiek vzduchu.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia HealthLand DeLuxe 3300 CAR-BT

HealthLand DeLuxe 3300 CAR-BT

1 900 € Orientačná cena