Menu

Recenzia a porovnanie Hecht 1440

73,6 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Akumulátorové krovinorezy

Klady

  • Nízka cena
  • Slušný záber noža

Zápory

  • Nedeklarované niektoré parametre
  • Občas menej kvalitné komponenty
160 € Orientačná cena

Základné parametre

Výrobca krovinorezu Hecht 1440 bohužiaľ neuvádza podrobné informácie o výkone tohto zariadenia. Vzhľadom na to, že sa jedná o akumulátorový krovinorez, nemožno počítať s tým, že by jeho výkon bol na nejakej závratnej úrovni v porovnaní s elektrickými alebo dokonca benzínovými záhradnými pomocníkmi. Všeobecne sa pri akumulátorových krovinorezoch uvádza nižší výkon a fakt, že sú vhodné skôr na dosekávanie trávy, na ktorú nedosiahne bežná kosačka, a tenkých kríkov. Pohon elektromotora má na starosť lítium-iónová batéria s napätím 40 V, taktiež štartovanie je elektrické. Akumulátor aj s nabíjačkou si ale musíte dokúpiť zvlášť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Hecht

Špecifikácia pohonnej jednotky

Batériovo poháňaný elektromotor, 40 V, Li-ion

Štartovanie

Elektrické

Parametre kosenia a príslušenstva

Krovinorez je vybavený štandardným trojzubým nožom so záberom 25,4 centimetra. Hmotnosť je 5,5 kilogramu, čo je veľmi slušné. Pripočítať ale musíte ešte váhu batérie. Aj tak by sa ale s týmto prístrojom malo manipulovať ľahko, pretože v balení nájdete aj popruh a rukoväť je v tvare riadidiel. Tie sú považované za vhodnejší variant v porovnaní s obyčajným držadlom. Nechýba ani možnosť využitia krovinorezu ako strunovú kosačku, stačí vymeniť nôž za strunovú hlavu.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

5,5

Držadlo

Riadidlá

Materiál hriadeľa

Kov

Popruh

Áno

Využitie so strunovou hlavou

Áno

Záver

Akumulátorový krovinorez Hecht 1440 je poháňaný lítium-iónovou batériou s napätím 40 V. Bohužiaľ výrobca nespomína podrobné informácie o výkone stroja, dá sa ale očakávať, že ako akumulátorový záhradný pomocník nebude príliš silný v porovnaní s benzínovými a elektrickými strojmi. Výhodou je pomerne nízka cena a navyše aj nízka hmotnosť okolo 5,5 kilogramov. Pre použitie ale musíte pripočítať ešte váhu akumulátora, ktorý si aj s nabíjačkou musíte zaobstarať zvlášť. Záber kosenia trojzubého noža je 25,4 centimetra, poteší aj rukoväť v tvare riadidiel.

Pokiaľ zháňate silnejší krovinorez, ale odmietate stroje s benzínovým pohonom, vhodnou voľbou budú elektrické krovinorezy. Odporúčame napríklad model Ryobi RBC 1226.

160 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Hecht 1440 | Hodnotenie: 73,6 %
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii na starosti prevažne technológie. Krovinorezy patria medzi jeho novšie témy, vzhľadom na osobné skúsenosti pri ich používaní a dobré naštudovanie problematiky vám však bez problémov vysvetlí napríklad rozdiel medzi vyžínacím nožom a žacími listami. Okrem záhradného náčinia sa venuje aj televíziám, fotoaparátom a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hecht 1440

Hecht 1440

160 € Orientačná cena