Menu

Recenzia a porovnanie Hecht 45

Dobré Celkové hodnotenie

Lacný výkon v kategorii Motorové píly

Klady

  • Nízka cena
  • Celkom slušný výkon

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Zložitejšie napínanie reťaze
  • Horšia kvalita použitých materiálov
110 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Motorová píla Hecht 45 je pílou fungujúcou na benzínový pohon, rovnako ako všetky ostatné píly zahrnuté v našom výbere. Vďaka tomu je možné používať ju aj v podmienkach kde nie je k dispozícii pripojenie do elektrickej siete, vďaka čomu je tento typ všeobecne považovaný za veľmi praktický. Na druhú stranu je samozrejme nutné dopĺňať palivo, ktoré je pochopiteľne nutné dokupovať. Čo sa týka dĺžky lišty, píla ponúkne 40 cm, čo je mierne nadpriemerná hodnota – vďaka tomu bude táto píla vhodná aj na prácu s drevom väčších priemerov. Motor disponuje veľmi slušným výkonom 2,7 kW a jeho objem je 45 ccm. Celkovo sa tieto vlastnosti premietajú do vysokej kvality a možnosti využitia aj v ťažších podmienkach. Za relatívnu slabinu je možné považovať hmotnosť, ktorá činí 5,4 kg. Menej fyzicky zdatným jedincom by táto hodnota rozhodne mohla pri dlhšom držaní narobiť problémy a je potrebné vziať tento fakt do úvahy.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Hecht

Pohon

Benzínový

Typ píly

Reťazová

Dĺžka lišty (cm)

40

Hmotnosť (kg)

5,4

Výkon (kW)

2,7

Objem motoru (ccm)

45

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Čo sa týka vybavenosti funkciami, píla Hecht 45 je na tom veľmi dobre. Nechýba jej funkcia automatického mazania reťaze, bezpečnostný prvok brzdy reťaze, zubová opierka ani tlmenie vibrácií. Jediný prvok, ktorý tomuto modelu chýba, je teda jednoduché napínanie reťaze. Vďaka tomu je na napínanie nutné používať náradie. Čo sa týka objemu nádrží, olejová ponúka kapacitu 0,26 litra, čo je priemerná hodnota postačujúca na bežné pracovné úkony. Kapacita palivovej nádrže 0,55 litra je miernym nadpriemerom. Doplňovanie týchto tekutín by teda nemalo byť problémom a nemalo by často prerušovať vašu prácu.

Parameter Tento produkt
Objem olejovej nádrže (l)

0,26

Objem palivovej nádrže (l)

0,55

Automatické mazanie reťaze

Áno

Brzda reťaze

Áno

Tlmenie vibrácií

Áno

Jednoduché napínanie reťaze

Nie

Zubová opierka

Áno

Hodnotenie ďalších používateľov

Spokojní užívatelia hodnotia kladne predovšetkým výborný pomer ceny a výkonu. Naopak za nevýhodu považujú predovšetkým vyššiu hmotnosť, ktorá sa premieta do ťažkej manipulácie a istou slabinou je aj hladina hlučnosti.

Naše hodnotenie a záver

Píla Hecht 45 je kúskom, ktorý ponúka za prijateľnú cenu veľmi slušné parametre a je predurčená na prácu aj v ťažších podmienkach. Je vhodná pre všetkých zákazníkov, ktorí hľadajú dobrý výkon, ale nechcú míňať vysoké čiastky za píly najvyšších kvalít. Jej slabinou je vysoká hmotnosť, ktorá je trochu nepraktická z pohľadu manipulácie.

110 € Orientačná cena
Autor: Kateřina Klodnerová | Dátum: | Produkt: Hecht 45 | Hodnotenie: Dobré
Kateřina Klodnerová
Redaktorka
Kateřina zhromažďuje najnovšie poznatky o motorových pílach a pozná silné stránky konkrétnych modelov. Dokáže poradiť, kedy sa hodí výkonnejšia motorovka a kedy naopak bude stačiť nižší model s menšou hmotnosťou. Ďalej pre vás spracovala napríklad kategóriu fotopascí, airsoftových zbraní alebo kotlov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hecht 45

Hecht 45

110 € Orientačná cena