Menu

Recenzia a porovnanie Hecht 5161

75,7 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Záhradné traktory

Klady

  • Nízka cena
  • Dobrá manévrovateľnosť
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Nižšie rozmedzie výšky kosenia
  • Malý objem nádrže
  • Nevie mulčovať
1 400 € Orientačná cena

Základné údaje

Záhradný rider značky Hecht je vhodný pre menej náročných užívateľov na domáce použitie. Hodí sa na menšie záhrady, ktorých odporúčaná plocha by sa mala pohybovať v rozmedzí 1 500 až 2 000 m2. V čase porovnania (jún 2021) sa jedná o menej vybavený model, ktorý však poteší svojou pomerne nízkou cenou vzhľadom na konkurenciu.

Hodnotenie parametrov kosenia

Ako väčšina menších záhradných riderov má aj tento jednovalcový motor. Výkon motora potom činí 6,5 HP, čo značí skôr slabší motor vhodný do nenáročného, ​​ideálne rovnejšieho terénu. Tomu zodpovedá aj objem nádrže, ktorý činí iba 2 litre, bude ju teda treba častejšie dopĺňať.

Šírka záberu dosahuje 61 cm, čo síce nie je veľa, na druhú stranu sa s riderom môžete dostať aj do užších priestorov napríklad okolo stromov, záhonov alebo zástavby. Výšku kosenia je potom možné nastaviť v rozmedzí od 35 do 75 mm, výrobca ale neuvádza, z koľkých stupňov si môžete vybrať. O kosenie sa postará jeden nôž, hoci dva by boli výkonnejšie, pri menších strojoch sa príliš neobjavujú. Nižší je aj objem zberného koša.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Hecht

Počet valcov

1

Výkon (HP)

6,5

Objem motora (ccm)

196

Objem nádrže (l)

2

Šírka záberu (cm)

61

Výška kosenia (mm)

35-75

Počet nožov

1

Objem zberného koša (l)

150

Mulčovanie

Nie

Hmotnosť (kg)

115

Hodnotenie funkcií

Rider disponuje štyrmi rýchlosťami vpred v rozmedzí od 1,5 do 4,6 km/h a tiež jednou rýchlosťou vzad (2,3 km/h). Z hľadiska funkcií nie je príliš bohato vybavený a okrem kosenia vlastne nič navyše nevie; funkciu mulčovania tu nenájdete. Poteší elektrický štartér uľahčujúci naštartovanie stroja.

Názory užívateľov

Tento model záhradného rideru nie je u užívateľov príliš rozšírený, napriek tomu dostal niekoľko pozitívnych recenzií, nadpriemerne vysoké hodnotenie a užívatelia ho môžu odporučiť.

Klady a zápory

Ak spomíname klady a zápory, je nutné si pripomenúť, že sa jedná naozaj o drobnejší záhradný rider vhodný pre menšie plochy, čomu zodpovedá jeho nízka cena, ale aj chudobnejšie vybavenie. Za prednosť považujeme dobrú manévrovateľnosť, rider značky Hecht má síce užší záber, umožňuje ale preto obratný pohyb aj na horšie dostupných miestach. Benefitom je aj nižšia hmotnosť 115 kg. Modelu 5161 ale chýba funkcia mulčovania, má iba dvojlitrovú nádrž a rozmedzie nastavenia výšky kosenia tiež nie je jedno z najširších.

Naše hodnotenie a záver

Záhradný rider Hecht 5161 sa hodí na záhrady do 2 000 m2, je určený výhradne na domáce použitie. Mohol by vyhovovať menej náročným užívateľom, ktorí ocenia jeho kratšiu šírku záberu, vďaka nej je totiž možné pokosiť trávu aj na užších a horšie dostupných miestach. Keďže sa jedná o cenovo dostupný model, pripravte sa na nízky objem nádrže, absenciu mulčovania a menšie rozpätie výšky kosenia. Náročnejším užívateľom by mohol padnúť do oka napríklad Stiga Combi 1066 HQ.

1 400 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Hecht 5161 | Hodnotenie: 75,7 %
Jakub Gulec
Jakub zastupuje rolu technického odborníka v našej redakcii. Venuje sa porovnaniu záhradnej techniky a náčinia. Štúdiu témy záhradných traktorov a kosačiek venoval veľa času, bez ťažkostí vám tak v článku vysvetlí rozdiel medzi hydrostatickou a mechanickou prevodovkou. Jeho recenzie nájdete aj pri vyžínačoch, strunových aj bubnových kosačkách.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Hecht 5161

Hecht 5161

1 400 € Orientačná cena