Menu

Recenzia a test Heron 8896140

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Výborné prevedenie
  • Digitálny merač
  • Slušný výkon
  • Kultivovaný chod
  • Dostupný servis

Zápory

  • Zložité nalievanie oleja
  • Na jednofázové stroje
600 € Orientačná cena

Jednofázový benzínový generátor Heron 8896140 je charakteristický svojím premysleným spracovaním a modernými prvkami. Medzi produktmi strednej cenovej triedy vyniká vďaka digitálnemu meraču, kolieskam a dobrému výkonu. Uplatnenie nájde najmä v domácnostiach náročnejších užívateľov, do dielne nie je kvôli jednej fáze úplne vhodný.

Výkon, spotreba a konštrukcia

Generátor Heron 8896140 má menovitý výkon 3 500 W, čo síce nie je úplne najvyššia hodnota medzi nami porovnávanými produktmi, všeobecne sa ale radí medzi nadpriemer. S jednou fázou ste tu obmedzení čisto na jednofázové spotrebiče, preto je možné tento model odporučiť skôr na napájanie bežných spotrebičov (a nie na napájanie cirkulárky alebo miešačky).

Určite ale poteší spotrebou paliva, pretože s hodnotou 0,5 l/hod zastáva druhé miesto nášho porovnania (z hľadiska úspornosti). Pozitívnou stránkou je aj pomerne objemná nádrž na benzín (18 l), pretože produkty z podobnej cenovej kategórie mávajú spravidla menšie nádrže.

Generátor disponuje rámovým spracovaním konštrukcie, čo je veľmi bežný variant. Bohužiaľ tu musíte počítať s trochu vyššou hlučnosťou 93 dB, ktorá vyplýva z povahy tejto konštrukcie.

Funkcie a doplnky

Heron 8896140 sa pri regulácii napätia spolieha na AVR systém, čo je výhodné pri napájaní prístrojov s ťažkým štartom. O pokročilosti zariadenia ďalej hovorí digitálny merač, na ktorom je možné sledovať údaje o palive a ďalšie parametre. Tento prvok nie je pri benzínových generátoroch úplne bežný.

Ďalej je potrebné spomenúť skvele spracovaný podvozok s kolieskami a výsuvné madlo, čo sú prvky značne uľahčujúce transport (prenášať 51,4 kg by už bolo dosť náročné). Vďaka tomu je možné generátor bez problémov presúvať napr. medzi miestnosťami.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Heron

Typ podľa počtu fáz

Jednofázový

Menovitý výkon (W)

3 500

Konštrukcia

Rámová

Spotreba benzínu (l/hod)

0,5

Objem nádrže (l)

18

Spôsob regulácie výstupného napätia

Systém AVR

Stupeň krytia

IP23

Displej / digitálny merač

Áno

Podvozok s kolieskami

Áno

Hlučnosť (dB)

93

Výška (cm)

57

Šírka (cm)

76

Dĺžka (cm)

49

Hmotnosť (kg)

51,4

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Počas písania tejto recenzie (február 2023) sa Heron 8896140 radí medzi špičku, čo sa týka obľúbenosti a predajnosti na tuzemskom trhu. Zákazníci oceňujú jeho mechanické spracovanie, praktické kolieska, madlo a príjemnú obsluhu. Prevádzka zariadenia je podľa nich kultivovaná a stabilná. Oceňujú aj vysokú úroveň a dostupnosť servisu.

Niektorým používateľom sa ale zdá, že otvor na dolievanie oleja nie je vhodne umiestnený. Dopĺňanie oleja je kvôli tomu zbytočne komplikované.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Slušná hodnota výkonu, nízka spotreba paliva, AVR systém, kolieska, sklopné madlo a celkovo vysoká úroveň spracovania – tak môžeme zhrnúť hlavné prednosti modelu Heron 8896140. Za podobné vlastnosti častokrát zaplatíte veľa viac, navyše napríklad také digitálne merače všeobecne nie sú veľmi rozšírené.

Na druhú stranu je potrebné upozorniť na nešikovné umiestnenie otvoru na olej, ktorého nalievanie je kvôli tejto nedokonalosti náročnejšie (generátor je potrebné výrazne nakloniť). Pre niekoho môže predstavovať nevýhodu aj to, že je určený len na jednofázové prístroje.

Porovnanie s alternatívami

Ak by sme mali vybrať cenovo zodpovedajúcu alternatívu k modelu Heron 8896140, môžeme odporučiť napríklad model Heron 8896317 LPGG 22. Ide o kombinovanú elektrocentrálu, ktorá môže okrem benzínu využívať ako palivo aj plyn. Vďaka tomu je možné znížiť celkové náklady na prevádzku. Má ale nižší výkon (2 500 W) a nedisponuje kolieskami, takže bude manipulácia s ňou naozaj náročná.

Ako vhodnú trojfázovú alternatívu je možné odporučiť generátor Heron 8896420, ktorý má výkon 6 800 / 3 300 W, AVR systém a nízku spotrebu. Navyše nechýba madlo a ani kolieska.

Záverečné zhrnutie

Heron 8896140 je moderne spracovaný jednofázový generátor s mierne nadpriemerným výkonom. Môžeme ho odporučiť používateľom, ktorí chcú s generátorom napájať len jednofázové prístroje. Náročnejší zákazníci určite ocenia digitálny merač, na ktorom môžu sledovať rôzne parametre. Vďaka madlu a kolieskam sa dá dobre presúvať medzi miestnosťami, takže nemusí stáť iba na jednom mieste.

600 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Heron 8896140 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá sa zaujíma o zverené témy do hĺbky a najmä tým technickým sa venuje s veľkou starostlivosťou. Tieto schopnosti využila aj pri porovnávaní benzínových generátorov, o ktoré sa stará už vyše roka. Za tú dobu si vytvorila dobrý prehľad o trhu s týmito produktmi. Vďaka tomu vám dokáže poradiť, ako vybrať generátor s optimálnym výkonom a ako sa zorientovať v rozdieloch medzi jednofázovými a trojfázovými generátormi.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Heron 8896140

Heron 8896140

600 € Orientačná cena