Menu

Recenzia a test Heron 8896317 LPGG 22

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Kombinový variant v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Na benzín aj plyn
  • Rozumná spotreba
  • Pomerne veľká nádrž
  • Nižšie náklady na prevádzku

Zápory

  • Výkon nie je najvyšší
  • Len jedna fáza
  • Bez koliesok
710 € Orientačná cena

Heron 8896317 LPGG 22 predstavuje jediný kombinovaný generátor v našom porovnaní. To znamená, že môžete ako palivo použiť nielen benzín, ale aj LPG alebo zemný plyn. Vďaka tomu si je možné znížiť prevádzkové náklady. Výkonnostne aj výbavou sa potom radí medzi priemer.

Výkon, spotreba a konštrukcia

Keďže je Heron 8896317 LPGG 22 jednofázovým generátorom, hodí sa na napájanie výlučne jednofázových zariadení. Výkon 2 200 W síce nie je nijako nadpriemerný, ale zároveň nepatrí ani medzi najnižšie. Čo sa týka spotreby benzínu, s hodnotou 0,9 l/hod nijako výrazne nevyčnieva, no na druhú stranu je už v súčasnosti dostupných mnoho úspornejších modelov. Oceniť je potrebné nádrž, ktorej objem 15 l môžeme označiť za veľmi slušný.

Rovnako ako pri iných generátoroch značky Heron sa tu stretnete s rámovou konštrukciou. Tá zaručuje nižšie výrobné náklady, ale zároveň trochu vyššiu hlučnosť (93 dB).

Funkcie a doplnky

Jediným výraznejším pokročilým prvkom generátora Heron 8896317 LPGG 22 je regulačný systém AVR, ktorý býva výsadou prepracovanejších modelov. Bohužiaľ sa tu musíte zmieriť s absenciou madla či koliesok, čo nie je vzhľadom na hmotnosť 53 kg práve potešujúce. Manipulácia s generátorom je teda obmedzená.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Heron

Typ podľa počtu fáz

Jednofázový

Menovitý výkon (W)

2 500

Konštrukcia

Rámová

Spotreba benzínu (l/hod)

0,9

Objem nádrže (l)

15

Spôsob regulácie výstupného napätia

Systém AVR

Stupeň krytia

IP23

Displej / digitálny merač

Nie

Podvozok s kolieskami

Nie

Hlučnosť (dB)

93

Výška (cm)

61

Šírka (cm)

47

Dĺžka (cm)

47

Hmotnosť (kg)

53

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Podľa hodnotenia zákazníkov štartuje model Heron 8896317 LPGG 22 hladko a funguje bez problémov. Oceňujú možnosť využitia plynu ako paliva, čo bol pre väčšinu z nich motív na kúpu tohto modelu. Niektorí vnímajú ako nevýhodu trochu ťažšie ovládanie a nastavenie zmeny paliva. Týmto problémom však možno predchádzať starostlivým preštudovaním návodu.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Oproti konkurenčným produktom ponúka Heron 8896317 LPGG 22 možnosť využitia LPG alebo zemného plynu ako paliva. To je asi jeho najsilnejšia stránka, pretože kombinovaných benzínových generátorov je na trhu pomerne málo. Poteší tiež AVR systémom a pomerne veľkou nádobou s objemom 15 l. Na druhú stranu nemá úplne najvyšší výkon a s jednou fázou je využitie prístroja obmedzenejšie.

Porovnanie s alternatívami

Pri pohľade na trh s kombinovanými elektrocentrálami nie je možnosť vyberať z pestrej škály produktov. Za vhodnú alternatívu k modelu Heron 8896317 LPGG 22 však môžeme považovať model Könner & Söhnen LPG/KS 3000 G s totožným objemom nádrže a výkonom 2 600 W. Chýba tu však AVR systém a iné užitočné prvky.

Záverečné zhrnutie

Heron 8896317 LPGG 22 je vhodným generátorom pre užívateľov, ktorí nechcú ako palivo používať benzín, pretože dávajú prednosť plynu. Ten je z finančného hľadiska výhodnejší, pretože náklady na prevádzku sú oveľa nižšie (v porovnaní s generátormi fungujúcimi výlučne na benzín).

710 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Heron 8896317 LPGG 22 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá sa zaujíma o zverené témy do hĺbky a najmä tým technickým sa venuje s veľkou starostlivosťou. Tieto schopnosti využila aj pri porovnávaní benzínových generátorov, o ktoré sa stará už vyše roka. Za tú dobu si vytvorila dobrý prehľad o trhu s týmito produktmi. Vďaka tomu vám dokáže poradiť, ako vybrať generátor s optimálnym výkonom a ako sa zorientovať v rozdieloch medzi jednofázovými a trojfázovými generátormi.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Heron 8896317 LPGG 22

Heron 8896317 LPGG 22

710 € Orientačná cena