Menu

Recenzia a test Heron 8896420

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Veľmi výkonný
  • Nízka spotreba
  • Vysoká kvalita spracovania
  • Kontrolky paliva a oleja
  • Spoľahlivosť

Zápory

  • Vysoká cena
  • Ťažká konštrukcia
  • Hlučný
1 300 € Orientačná cena

Trojfázový benzínový generátor Heron 8896420 patrí v čase písania tejto recenzie (február 2023) medzi najlepšie vybavené produkty na trhu. Vďaka vysokému výkonu, schopnosti napájať prístroje s vyšším príkonom a nadštandardným vychytávkam nájde svoje uplatnenie nielen v domácnostiach, ale aj v dielňach a v komerčnom prostredí.

Výkon, spotreba a konštrukcia

Trojfázový generátor Heron 8896420 disponuje menovitým výkonom 6 800 W pri použití 400 V zásuvky, prípadne 5 500 W pri 230 V. Obe hodnoty predstavujú nadštandard, čo znamená, že je generátor dostatočne výkonný aj na napájanie náročnejších zariadení (chladnička, čerpadlá, ručné náradie).

Čo sa týka spotreby benzínu, tá je paradoxne veľmi nízka. So spotrebou 0,45 l/hod sa bežne nestretnete, ide tiež o najnižšiu hodnotu nášho porovnania. Ďalej poteší nadpriemerne veľkou nádržou s objemom 25 l, z čoho vyplýva, že aj pri maximálnom zaťažení zvládne pracovať dosť dlho. To sa rozhodne hodí, ak potrebujete generátor využiť napríklad ako záložný zdroj energie pre dom.

Vysokému výkonu je pochopiteľne prispôsobená aj konštrukcia, v tomto prípade rámová. S tou sa bežne stretnete pri generátoroch určených na napájanie záhradnej techniky, svetiel a podobných zariadení. Počítajte tu s pomerne vysokou úrovňou hluku 103 dB, čo je možné prirovnať k zvuku motocykla alebo rockovému koncertu. Bohužiaľ ide o bežnú vlastnosť generátorov s rámovou konštrukciou.

Funkcie a doplnky

O reguláciu výstupného napätia sa pri generátore Heron 8896420 stará systém AVR, čo je variant vhodný na napájanie prístrojov s kolísavým napätím. Je potrebné podotknúť, že sa s ním stretnete skôr pri drahších a prepracovanejších modeloch. Z funkcií ďalej zaujme digitálny merač, na ktorom je napr. počítadlo motohodín alebo kontrolky stavu oleja a benzínu. Táto vychytávka nie je v porovnaní s konkurenciou úplne bežná.

Vysokej hmotnosti 98 kg a mohutným rozmerom prístroja je prispôsobený podvozok, ktorý je vybavený kolieskami a nechýba ani praktické madlo. Tieto prvky robia mohutný generátor o niečo mobilnejším. Opäť sa jedná o istý nadštandard, ktorý pri cenovo porovnateľných produktoch nebýva úplnou samozrejmosťou.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Heron

Typ podľa počtu fáz

Trojfázový

Menovitý výkon (W)

6 800 / 5 500

Konštrukcia

Rámová

Spotreba benzínu (l/hod)

0,45

Objem nádrže (l)

25

Spôsob regulácie výstupného napätia

Systém AVR

Stupeň krytia

IP23

Displej / digitálny merač

Áno

Podvozok s kolieskami

Áno

Hlučnosť (dB)

108

Výška (cm)

64

Šírka (cm)

70

Dĺžka (cm)

77

Hmotnosť (kg)

98

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Elektrocentrály značky Heron patria na našom trhu medzi tie najobľúbenejšie a najpredávanejšie. Na modeli Heron 8896420 zákazníci najviac chvália vysoký výkon, ktorý využívajú pri napájaní náročných zariadení. Nejednému človeku poslúžil aj ako záložný zdroj energie pre dom. V recenziách sa ďalej objavujú kladné ohlasy na obsluhu, ktorá je údajne jednoduchá a intuitívna.

Občas sa objavia aj nejaké tie výhrady, obvykle ale nejde o nič závažné. Niekoľko používateľov vníma ako negatívum vyššiu hmotnosť, ale uznávajú, že tento problém je vlastne vyriešený kvalitne spracovaným podvozkom. Generátor sa im tiež zdá dosť hlučný, to sa ale dá pri takto výkonnom rámovom modeli očakávať.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Heron 8896420 je v oblasti výkonu, mechanického spracovania aj funkcií skutočne nadpriemerný. Veľkou výhodou je prítomnosť trojfázovej zásuvky, čo nie je úplne bežné, využitie generátora je ale vďaka tomu oveľa širšie. Taktiež je potrebné oceniť systém AVR, ktorý predstavuje lepšiu a menej obvyklú metódu regulácie výstupného napätia.

Asi najväčšou nevýhodou je tu vyššia obstarávacia cena, ktorá je ale na druhú stranu úmerná výkonu, výbave a úrovni spracovania. Pred obstaraním je potrebné vziať do úvahy aj to, že ide o dosť hlučné a ťažké zariadenie. Napriek tomu, že je manipulácia uľahčená kolieskami, nejedná sa o prenosný generátor, ktorý by ste jednoducho zdvihli a naložili napríklad do auta.

Porovnanie s alternatívami

Zákazníkom s nižšími nárokmi, ktorých model Heron 8896420 zaujal, ale predstavuje pre nich príliš vysokú investíciu, môžeme ako cenovo dostupnejší variant odporučiť jednofázový generátor Hahn & Sohn HGG 3100X AVR. Poteší slušným výkonom 3 000 W, systémom AVR a konštrukciou odolnou voči vibráciám.

Pokiaľ hľadáte zariadenie s tromi fázami za stále prijateľnú cenu, odporúčame zvážiť model Proteco 51.08-G3-5500. S výkonom 5 500 / 3 300 W, nádržou na 25 l a AVR systémom sa radí medzi lepšie zariadenia. Bohužiaľ ale nemá transportné kolieska ani madlo, manipulácia je teda náročnejšia.

Záverečné zhrnutie

Trojfázový generátor Heron 8896420 predstavuje robustné a výkonné zariadenie určené náročným zákazníkom. Vďaka prítomnosti troch fáz a nadpriemernému výkonu nájde uplatnenie nielen v domácnostiach, ale aj v dielňach, na stavbách alebo na vonkajších akciách (svadby atď.). Vďaka AVR systému a veľkému zásobníku paliva sa naň dá spoľahnúť aj v situáciách s dlhšími výpadkami elektriny.

Pre menej náročných užívateľov by ale mohol byť zbytočne robustný a finančne nákladný. Za lacnejší variant, ktorý ale stále disponuje tromi fázami a výborným výkonom, môžeme označiť model Proteco 51.08-G3-5500.

1 300 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Heron 8896420 | Hodnotenie: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá sa zaujíma o zverené témy do hĺbky a najmä tým technickým sa venuje s veľkou starostlivosťou. Tieto schopnosti využila aj pri porovnávaní benzínových generátorov, o ktoré sa stará už vyše roka. Za tú dobu si vytvorila dobrý prehľad o trhu s týmito produktmi. Vďaka tomu vám dokáže poradiť, ako vybrať generátor s optimálnym výkonom a ako sa zorientovať v rozdieloch medzi jednofázovými a trojfázovými generátormi.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Heron 8896420

Heron 8896420

1 300 € Orientačná cena