Menu

HERON 8896430 – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Do stavebníctva v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Profesionálne spracovanie
  • Nadpriemerný výkon
  • Vystužený podvozok
  • Zvládne napájať čokoľvek

Zápory

  • Extrémne vysoká cena
  • Veľmi ťažký
  • Menšia cieľová skupina
3 300 € Orientačná cena

Benzínová elektrocentrála HERON 8896430 zaujme na prvý pohľad robustnou rámovou konštrukciou, nadpriemerným výkonom a tromi fázami. Spadá do kategórie tých najdrahších modelov na trhu a využitie pre ňu nájdete hlavne na stavbách a v priemysle.

Výkon, spotreba a konštrukcia

HERON 8896430 sa môže pochváliť menovitým výkonom 10 000 W, čo je najvyššia hodnota medzi nami porovnávanými produktmi. Zároveň sa v tomto ohľade radí medzi najlepšie produkty aj čo sa týka aktuálneho zloženia trhu s generátormi (september 2023). Disponuje zásuvkami na 230 V aj 400 V, z čoho vyplýva, že môže okrem jednofázových prístrojov napájať aj náročnejšie trojfázové. To sa dá využiť hlavne na stavbách pri napájaní miešačiek a pod.

Zo značnej výkonnosti zariadenia logicky vyplýva, že bude mať vyššiu spotrebu paliva. Tá tu dosahuje 5 l/hod, čo z neho robí jednoznačne najmenej úsporný stroj v našom porovnaní. Má teda veľmi veľkú nádrž na benzín s objemom 30 l (bežné sú nádrže s objemom 5–20 l).

Ide o pomerne hlučný stroj (maximálna hlučnosť je 97 dB), ale s ohľadom na výkon nie je však výrazne hlučnejší ako iné produkty v našom porovnaní. Táto vlastnosť vyplýva čiastočne aj z toho, že sa jedná o model s rámovou konštrukciou.

Funkcie a doplnky

HERON 8896430 disponuje regulačným systémom AVR, ktorý sa uplatní pri napájaní zariadenia s kolísavým napätím. S hmotnosťou 172 kg sú tu nevyhnutnosťou kolieska a držadlo, aby ste s ním vôbec dokázali manipulovať. U takto ťažkých a drahých generátorov ide o úplnú samozrejmosť, ktorá by nikdy nemala chýbať. Podvozok a celá konštrukcia sú navyše špeciálne vystužené, aby odolali extrémnej hmotnosti.

Súčasťou výbavy je aj digitálny merač zobrazujúci motohodiny, prevádzkové hodiny, výstupné napätie a frekvenciu. Tento prvok je vo vysokých cenových hladinách bežný.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Heron

Typ podľa počtu fáz

Trojfázový

Menovitý výkon (W)

10 000

Konštrukcia

Rámová

Spotreba benzínu (l/hod)

5

Objem nádrže (l)

30

Spôsob regulácie výstupného napätia

Systém AVR

Stupeň krytia

IP23

Displej / digitálny merač

Áno

Podvozok s kolieskami

Áno

Hlučnosť (dB)

97

Výška (cm)

73

Šírka (cm)

38

Dĺžka (cm)

101

Hmotnosť (kg)

172

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (september 2023) sa nám bohužiaľ nepodarilo dohľadať k produktu HERON 8896430 dostatočné množstvo užívateľských recenzií, z ktorých by sme mohli vyvodiť nejaké závery.

Na druhú stranu sa ale jedná o jednu z najlepších značiek vyrábajúcich tento typ prístrojov. Elektrocentrály Heron patria dlhodobo medzi tie najlepšie produkty na trhu a všeobecne sa tešia veľkej obľube.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Elektrocentrála HERON 8896430 vyniká nad konkurenčnými produktmi svojim výkonom – s 10 000 W sa skutočne len tak nestretnete. Navyše je potrebné oceniť jej multifunkčnosť, pretože je schopná napájať ako jednofázové prístroje, tak aj trojfázové stroje. Ďalšiu výhodu predstavuje vysoká kvalita spracovania konštrukcie, digitálny merač a do istej miery aj renomé značky.

Pochopiteľne ide ale o prístroj so špecifickým využitím, ktorý nie je vhodný do domácnosti, ale čisto len na stavby a do priemyslu. Je tiež veľmi ťažký, ale manipulácia s ním je aspoň čiastočne uľahčená vďaka podvozku a držadlám. Nesmieme zabudnúť ani na veľmi vysoké obstarávacie náklady, ktoré môžu niektorých zákazníkov odradiť – investícia do tohto prístroja naozaj nie je pre každého.

Porovnanie s alternatívami

Zákazníkom, ktorí chcú výkonnú elektrocentrálu, ale nechcú investovať tak vysokú čiastku ako do HERON 8896430, možno ako cenovo dostupnejší variant odporučiť Heron 8896420. Tento model má taktiež dve zásuvky (230 V a 400 V), je teda schopný napájať pestrú škálu zariadení. Výkon má oproti iným produktom na trhu veľmi vysoký (5 500 W alebo 6 800 W). Navyše poteší nízkou spotrebou, ktorá je oproti modelu 8896430 viac ako desaťnásobne nižšie (len 0,45 l/hod).

Pokiaľ pre vás nie je kľúčový vysoký výkon a nepotrebujete napájať trojfázové prístroje, mohol by vám postačiť napr. Heron 8896140. S výkonom 3 500 W je ideálny na menej náročné jednofázové prístroje. Pochváliť sa môže vysokou úrovňou spracovania, digitálnym meračom a vysokou obľubou medzi zákazníkmi.

Záverečné zhrnutie

HERON 8896430 je nadpriemerne výkonný benzínový generátor, ktorý je vhodný na napájanie jednofázových aj trojfázových zariadení. Uplatnenie nájde hlavne na stavbách a v priemysle, pretože bude schopný napájať aj cirkulárky, miešačky, hydraulické systémy, vysušovače či stolné píly. Pre uľahčenie manipulácie je vybavený podvozkom a držadlom.

S ohľadom na vysoké obstarávacie náklady a ďalšie vlastnosti však nejde o generátor, ktorý by ste si chceli zaobstarať do bežnej domácnosti na občasné výpadky elektriny. Na také účely by mohol byť postačujúci napr. jednofázový generátor Hahn & Sohn HGG 3100X AVR.

3 300 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: HERON 8896430 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá sa zaujíma o zverené témy do hĺbky a najmä tým technickým sa venuje s veľkou starostlivosťou. Tieto schopnosti využila aj pri porovnávaní benzínových generátorov, o ktoré sa stará už vyše roka. Za tú dobu si vytvorila dobrý prehľad o trhu s týmito produktmi. Vďaka tomu vám dokáže poradiť, ako vybrať generátor s optimálnym výkonom a ako sa zorientovať v rozdieloch medzi jednofázovými a trojfázovými generátormi.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia HERON 8896430

HERON 8896430

3 300 € Orientačná cena