Menu

Recenzia a test Hisense RS560N4AD1

63,9 % Celkové hodnotenie

Top 11 v kategorii Americké chladničky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Hodnotenie spotreby
 • 7,5/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 8,4/10
  Hodnotenie mrazenia a akumulácie
 • 5,0/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Nízka cena
 • Podpriemerná spotreba

Zápory

 • Nemá výdajník vody ani ľadu
 • Vyššia hlučnosť
600 € Orientačná cena

Súhrnné údaje a hodnotenie spotreby

Hisense RS560N4AD1 je o niečo menšia americká chladnička, ktorá pokryje potreby zhruba 5 osôb. Jej chladiaca časť má objem 266 litrov, čo je v čase písania tejto recenzie (jún 2021) výrazne podpriemerná hodnota. Mierne pod priemerom je aj objem mrazničky 175 litrov. Chladnička je typu Side By Side, mraznička je teda umiestnená vľavo od chladiacej časti. Spolu s objemom klesla aj spotreba, ktorá je 360 ​​kWh za rok. Spotrebič spadá do energetickej triedy F, čo je druhá najhoršia trieda na súčasnej stupnici, nejedná sa ale o zlý výsledok, keďže do tejto triedy spadala väčšina produktov v našom porovnaní.

Slabšou stránkou tejto chladničky je ale jej hlučnosť. Tá dosahuje 42 dB a radí sa do najhoršej triedy D, v priemere boli porovnávané chladničky o pár decibelov tichšie. Hlučnosť funkciu chladničky nijako nenarúša, môže vás ale obťažovať, a to najmä v prípade, ak máte kuchyňu spojenú s obývačkou.

Parametrovo sa jedná skôr o menšiu americkú chladničku. Konkrétne rozmery nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Hisense

36 % Hisense, 18 % Samsung, 9 % LG, 9 % Whirlpool, 9 % Gorenje, 9 % Concept, 9 % Philco
Objem chladiacej časti

266

327,55
Objem mraziacej časti

175

181,73
Umiestnenie mrazničky

Vľavo

45 % Dole (dvere), 27 % Dole (šuplík), 27 % Vľavo
Energetická trieda

F

73 % F, 27 % E
Spotreba (kWh za 1 rok)

360

361,18
Ročné náklady na prevádzku v EUR (0,20 €/1 kWh)

72

72,36
Hlučnosť (dB)

42

40,09
Trieda hlučnosti

D

64 % C, 36 % D
Výška (cm)

178

181,15
Šírka (cm)

83,5

85,26
Hĺbka (cm)

62,3

69,17
Hmotnosť (kg)

78

107,70

Hodnotenie mrazenia a akumulácie

V základných hodnotách mrazenia a akumulácie je chladnička priemerná až mierne podpriemerná, a to najmä v prípade akumulačnej doby, ktorá je 8 hodín. Tak dlho vám vydržia potraviny schladené v prípade, ak vypadne prúd alebo sa chladnička pokazí. Mierne podpriemerné hodnoty dosahuje chladnička aj vo výkone mrazenia. Za 24 hodín dokáže zamraziť 9 kg potravín, čo ale vzhľadom na kapacitu modelu nie je vôbec zlý výsledok. Poradí si aj s väčším zberom ovocia zo záhrady alebo s poriadnym nákupom. V mrazničke môžete potraviny skladovať dlhodobo, má totiž štvorhviezdičkovú triedu mrazenia. To znamená, že môžete nastaviť teplotu až -24 °C. Pomerne neobvyklé je potom zaradenie do klimatických tried N-ST. Chladničku teda môžete používať tam, kde je okolitá teplota medzi 16 a 38 °C. Pri inej teplote nebude fungovať správne a zvýši sa aj jej spotreba.

Samozrejmosťou je dnes už nenámrazový systém, pri amerických chladničkách to platí dvojnásobne. Nápomocné sú aj funkcie rýchleho chladenia a mrazenia, ktoré dokážu v príslušnej časti chladničky dočasne znížiť teplotu a rýchlejšie schladiť či zmraziť vložené potraviny. Neohrozíte tak teplotný reťazec ostatných uložených potravín. Pohodlná je tiež možnosť oddelene regulovať teplotu v chladiacej a mraziacej časti.

Vzhľadom na obstarávaciu cenu nie je prekvapujúce, že chladnička nedisponuje výdajníkom chladenej vody ani ľadu. Na druhú stranu nemusíte riešiť pripojenie k vodovodu alebo dolievanie vody do nádržky.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Akumulačná doba (hod)

8

13,18
Trieda mrazenia

**** (-24 °C)

91 % **** (-24 °C), 9 % ** (-12 °C) a **** (-24 °C)
Výkon mrazenia (kg/24 hod)

9

10,91
Klimatická trieda

N-ST (+16 až +38 °C)

64 % SN-T (+10 až 43 °C), 18 % N-ST (+16 až +38 °C), 9 % N-T (+16 až +43 °C), 9 % SN (+10 až +32 °C)
Nenámrazový systém

Áno

100 % Áno
Extra rýchle chladenie

Áno

73 % Áno, 27 % Nie
Extra rýchle mrazenie

Áno

100 % Áno
Výrobník ľadu

Nie

55 % Nie, 27 % Áno, 18 % Manuálny
Výdaj pitnej vody

Nie

64 % Nie, 36 % Áno
Pripojenie k vodovodu

Nie

73 % Nie, 27 % Áno
Nádržka na vodu

Nie

91 % Nie, 9 % Áno
Oddelená regulácia teploty

Áno

100 % Áno

Hodnotenie vybavenia a funkcií

Ako sme už spomenuli v predchádzajúcom odseku, jedná sa o lacnejšiu chladničku a od toho sa odvíja aj obmedzenejšia výbava. Napriek tomu si chladnička zachovala niekoľko základných prvkov, ako je ventilátor rozháňajúci chladný vzduch po celom priestore chladničky. Bohužiaľ tento model nedisponuje invertorovým kompresorom, ktorý je tichší a šetrnejší ako klasický variant. Taktiež má aj dlhšiu životnosť, čo potvrdzujú aj výrobcovia udelením predĺženej záruky až 15 rokov.

Ovládanie

Ovládanie uľahčuje displej, pomocou ktorého môžete nastaviť teplotu a ďalšie funkcie bez nutnosti otvárať dvere chladničky. Displej síce nie je možné uzamknúť pomocou detského zámku, je ale umiestnený až vo vrchnej časti dverí, kam malé deti nedosiahnu. Obsluhu budete musieť vždy vykonávať ručne, inteligentnou funkciou a aplikáciou tento model nedisponuje. V prípade, ak by teplota vzduchu v chladničke stúpla, vás na to chladnička upozorní pomocou signalizácie. Potraviny tak budú vždy v bezpečí.

Vnútorné usporiadanie

Chladnička bohužiaľ nie je vybavená nulovou zónou ani zásuvkou s regulovateľnou vlhkosťou. Nulovou zónou ale nie je vybavená väčšina amerických chladničiek v našom porovnaní. Vnútorný priestor si môžete čiastočne prispôsobiť vlastným požiadavkám pomocou nastaviteľných poličiek. Prekvapením nie je ani chýbajúci minibar, ktorý je ale skôr raritou než bežnou výbavou. Neobvyklá nie je ani absencia antibakteriálnej ochrany. Tá pri niektorých chladničkách zamedzuje vniknutiu a množeniu škodlivých baktérií, ktoré by mohli ohroziť kvalitu potravín.

Vyobrazenie vnútorného usporiadania chladničky Hisense RS560N4AD1

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Ventilátor

Áno

82 % Áno, 18 % Neuvedené
Nulová zóna

Nie

82 % Nie, 18 % Neuvedené
Zóna s regulovateľnou vlhkosťou

Nie

45 % Nie, 27 % Áno, 27 % Neuvedené
Antibakteriálna úprava

Nie

55 % Nie, 36 % Áno, 9 % Neuvedené
Minibar

Nie

91 % Nie, 9 % Áno
Nastaviteľná výška poličiek

Áno

73 % Áno, 9 % Nie, 18 % Neuvedené
Varovný signál pri vyššej teplote

Áno

45 % Nie, 27 % Áno, 27 % Neuvedené
Alarm otvorených dverí

Nie

55 % Áno, 45 % Nie
Displej

Áno

100 % Áno
Detský zámok

Nie

64 % Nie, 36 % Áno
Mobilná aplikácia

Nie

73 % Nie, 18 % Áno, 9 % Neuvedené
Invertorový kompresor

Nie

73 % Áno, 18 % Nie, 9 % Neuvedené
Predĺžená záruka na kompresor

Nie

36 % 10 rokov, 27 % Nie, 18 % 20 rokov, 9 % 15 rokov, 9 % Neuvedené

Názory užívateľov

Užívatelia túto chladničku vo svojich recenziách chvália najmä vďaka nízkej obstarávacej cene a priestrannému usporiadaniu. Pozitívne hodnotia funkciu rýchleho mrazenia a beznámrazový systém, ktorý funguje veľmi dobre. Nevýhodu vidia v hlučnejšej prevádzke a niekomu vadia aj poličky v mrazničke, z ktorých padajú potraviny uložené v mraziacich vreckách.

Klady a zápory

Výhodou tejto chladničky je veľmi nízka cena, za ktorú získate pomerne objemnú chladničku s podpriemernou spotrebou. Budete sa ale musieť zaobísť bez pokročilejších funkcií ako je výdajník vody, nulová zóna alebo invertorový kompresor. Jeho absencia sa najviac podpisuje na hlučnosti, ktorá je o niečo vyššia, než sme pri týchto chladničkách zvyknutí.

Naše hodnotenie a záver

Hisense RS560N4AD1 je základná americká chladnička pre nenáročné početné domácnosti. Za nízku obstarávaciu cenu získate dostatok priestoru na uskladnenie potravín až pre 5 osôb. Daňou za nízku cenu je skromná výbava, v ktorej chýbajú pokročilejšie funkcie. Stále sa ale jedná o chladničku s nenámrazovým systémom a funkciou rýchleho mrazenia. Nevýhodou je chýbajúci invertorový kompresor, čo sa prejavuje najmä na vyššej hlučnosti. Pokiaľ pre vás nie je nízka obstarávacia cena rozhodujúca, mohla by vás zaujať o niečo väčšia chladnička Concept LA8783bc v atraktívnom čiernom prevedení.

600 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Hisense RS560N4AD1 | Hodnotenie: 63,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka rada venuje témam do hĺbky a svoje skúsenosti zúročuje aj pri porovnaní amerických chladničiek. Vďaka tomu, že si v rámci danej kategórie udržiava aktuálny prehľad, vás môže zoznámiť s novinkami na trhu a poradí, do akých vychytávok či konkrétnych modelov sa oplatí investovať. Okrem americkej chladničky do jej repertoáru spadajú aj klasické kombinované chladničky a mnoho ďalších tém.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hisense RS560N4AD1

Hisense RS560N4AD1

600 € Orientačná cena