Menu

Recenzia a test Hisense RS650N4AC2

78,5 % Celkové hodnotenie

Top 6 v kategorii Americké chladničky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Hodnotenie spotreby
 • 7,0/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 9,3/10
  Hodnotenie mrazenia a akumulácie
 • 8,0/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Priaznivá cena
 • Výrobník ľadu
 • Praktické usporiadanie
 • LED displej
 • Vnútorné osvetlenie

Zápory

 • Krátka akumulačná doba
 • Horší výkon mrazenia
 • Nemá pripojenie na vodu
900 € Orientačná cena

Hisense RS650N4AC2 je americká chladnička vo variante Side By Side, ktorá sa vyznačuje predovšetkým svojou priaznivou cenou. Aj napriek tomu ponúka pomerne slušný objem a nechýba jej výdajník vody či výrobník ľadu a ľadovej triešte.

Súhrnné údaje a hodnotenie spotreby

Americká chladnička Hisense RS650N4AC2 vo variante Side By Side je vhodným riešením pre nenáročných užívateľov, ktorí cielia na priaznivú cenu, avšak neuspokoja sa s menším objemom či absenciou obľúbeného vybavenia. V rámci úžitkového objemu si totiž táto chladnička vedie veľmi dobre a celkovo ponúka 499 litrov, čo je bežný priemer. Vyhovovať tak bude zhruba 3 až 5 člennej rodine.

Horšie je na tom bohužiaľ v rámci hlučnosti. V prevádzke totiž hluk dosahuje 43 dB, čo je jedna z najvyšších hodnôt v našom porovnaní. Na druhej strane sú však medzi chladničkami v hlučnosti všeobecne len veľmi malé rozdiely. Aj napriek veľkému objemu musíme spomenúť priemernú energetickú náročnosť. Americká chladnička spadá do energetickej triedy E, čo zďaleka nie je najhoršie (bežne sa stretnete s triedou F).

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Hisense

38 % Hisense, 23 % Samsung, 8 % LG, 8 % Whirlpool, 8 % Gorenje, 8 % Concept, 8 % Philco
Objem chladiacej časti

334

334,31
Objem mraziacej časti

165

183,85
Umiestnenie mrazničky

Vľavo

38 % Dole (dvere), 38 % Vľavo, 23 % Dole (šuplík)
Energetická trieda

E

62 % F, 31 % E, 8 % C
Spotreba (kWh za 1 rok)

302

346,15
Ročné náklady na prevádzku v EUR (0,20 €/1 kWh)

60

67,77
Hlučnosť (dB)

43

39,92
Trieda hlučnosti

D

62 % C, 38 % D
Výška (cm)

179,1

180,75
Šírka (cm)

91

86,16
Hĺbka (cm)

64,6

69,01
Hmotnosť (kg)

94

108,67

Hodnotenie mrazenia a akumulácie

V rámci hodnotenia mrazenia a akumulácie by na tom táto chladnička mohla byť o dosť lepšie. Akumulačná doba tu dosahuje iba 6 hodín, čo je podpriemerná hodnota. V prípade poruchy zariadenia alebo dlhodobého výpadku prúdu tak potraviny vo vnútri príliš dlho chránené nebudú.

Taktiež je podpriemerný aj výkon mrazenia, ktorý dosahuje 10 kilogramov za 24 hodín, pričom iné modely zvládnu aj 12 až 15 kilogramov. Klimatická trieda SN-T patrí k štandardu, pokrýva široké rozpätie teplôt a v našich podmienkach bude úplne dostačovať.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Akumulačná doba (hod)

6

12,15
Trieda mrazenia

**** (-24 °C)

92 % **** (-24 °C), 8 % ** (-12 °C) a **** (-24 °C)
Výkon mrazenia (kg/24 hod)

10

11,15
Klimatická trieda

SN-T (+10 až 43 °C)

69 % SN-T (+10 až 43 °C), 15 % N-ST (+16 až +38 °C), 8 % N-T (+16 až +43 °C), 8 % SN (+10 až +32 °C)
Nenámrazový systém

Áno

100 % Áno
Extra rýchle chladenie

Áno

77 % Áno, 23 % Nie
Extra rýchle mrazenie

Áno

100 % Áno
Výrobník ľadu

Áno

46 % Nie, 38 % Áno, 15 % Manuálny
Výdaj pitnej vody

Áno

54 % Nie, 46 % Áno
Pripojenie k vodovodu

Nie

69 % Nie, 31 % Áno
Nádržka na vodu

Áno

85 % Nie, 15 % Áno
Oddelená regulácia teploty

Áno

100 % Áno

Hodnotenie vybavenia a funkcií

Vo dverách chladničky nájdete praktický výdajník chladenej vody, ktorá je čerpaná z nádržky. Pripojenie na vodovod tejto chladničke chýba, čo je z nášho pohľadu nevýhoda. Vodu do nádržky totiž musíte priebežne dopĺňať, čo je z hľadiska užívateľského komfortu nepraktické. Na druhú stranu však spolu s výdajníkom vody chladnička ponúka aj výrobník ľadu a ľadovej triešte, takže doma razom získate aj možnosť pripravovať si senzačné koktaily.

V mraziacej časti chladničky potom nechýba nenámrazový systém NoFrost, ktorý vám uľahčí údržbu chladničky. Poteší vás aj funkcia super rýchleho chladenia a mrazenia. Vďaka týmto funkciám v chladničke či mrazničke dočasne poklesne teplota a umožní tak uloženie aj väčšieho množstva potravín a ich rýchle schladenie, respektíve zmrazenie. Zaujímavá je tu aj funkcia prázdninového režimu, ktorá uchová potraviny a súčasne umožní šetriť energiu v prípade, ak dlhšiu dobu nebudete doma.

Vychytávkou, ktorá už dnes ale nechýba väčšine chladničiek, je alarm otvorených dverí, ktorý vás upozorní, pokiaľ dvere chladničky zabudnete zavrieť. Pochopiteľne je táto chladnička vybavená invertorovým kompresorom, ktorý zaisťuje tichý a úsporný chod. Navyše naň výrobca poskytuje aj 10-ročnú záruku.

Ovládanie

Na ovládanie tejto americkej chladničky slúži dotykový LED panel umiestnený prakticky na prednej časti chladničky. Prostredníctvom neho môžete veľmi rýchlo a jednoducho nastaviť teplotu chladničky aj mrazničky či ovládať ďalšie funkcie. Výhodou je, že vďaka umiestneniu zvonku nemusíte pri ovládaní otvárať dvere chladničky, čo pomáha šetriť energiu.

Vnútorné usporiadanie

Veľmi dobré je tu vnútorné spracovanie priehradok chladničky aj mrazničky. V chladiacej časti nechýba stojan na fľaše v pevnom nerezovom prevedení, ktorý je možné vďaka výškovému nastaveniu použiť na rôzne druhy nápojov vrátane džúsov a minerálnych vôd. Chladnička však navyše ponúka aj extra priestor vo dverách, kde nájdete XXL zásuvku, ktorú konkurencia veľmi často neponúka. Zatiaľ čo sa obvykle do dvierok zmestí len pár menších fliaš, do tejto priehradky uložíte s prehľadom aj tie dvojlitrové.

V mraziacej časti potom nájdete niekoľko výsuvných priehradiek, pričom niektoré sú pre jednoduchšiu organizáciu dobre prístupné z prednej strany.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Ventilátor

Áno

85 % Áno, 15 % Neuvedené
Nulová zóna

Nie

77 % Nie, 8 % Áno, 15 % Neuvedené
Zóna s regulovateľnou vlhkosťou

Nie

46 % Nie, 31 % Áno, 23 % Neuvedené
Antibakteriálna úprava

Nie

54 % Nie, 38 % Áno, 8 % Neuvedené
Minibar

Nie

85 % Nie, 15 % Áno
Nastaviteľná výška poličiek

Áno

77 % Áno, 8 % Nie, 15 % Neuvedené
Varovný signál pri vyššej teplote

Áno

38 % Áno, 38 % Nie, 23 % Neuvedené
Alarm otvorených dverí

Áno

62 % Áno, 38 % Nie
Displej

Áno

100 % Áno
Detský zámok

Nie

69 % Nie, 31 % Áno
Mobilná aplikácia

Nie

77 % Nie, 15 % Áno, 8 % Neuvedené
Invertorový kompresor

Áno

77 % Áno, 15 % Nie, 8 % Neuvedené
Predĺžená záruka na kompresor

10 rokov

38 % 10 rokov, 23 % 20 rokov, 23 % Nie, 8 % 15 rokov, 8 % Neuvedené

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

S americkou chladničkou Hisense RS650N4AC2 sú používatelia v čase písania tejto recenzie (november 2023) všeobecne spokojní. O veľkej miere spokojnosti tu svedčí napríklad to, že chladnička na rôznych portáloch získava vynikajúce hodnotenie. Užívatelia zo všetkého najviac chvália skvelý pomer ceny a výkonu a výbavu. Niektorí sa tešia, že má výrobník ľadu aj ľadovej triešte, ktorý pri lacných variantoch nie je vždy samozrejmosťou.

Iní používatelia chvália aj fakt, že chladnička nevyžaduje vodovodnú prípojku. Medzi negatívnymi hodnoteniami sa vyskytujú ohlasy na vyššiu hlučnosť, ktorej hodnota je skutočne ľahko nad priemerom a je s tým potrebné počítať. Niektorí používatelia potom spomínajú, že prvé kocky vyrobeného ľadu zapáchali po plaste, čo je bežný jav. Zariadenie sa musí z výroby v prevádzke najskôr zájsť. Medzi hodnoteniami sa potom objavuje aj horší prístup k zásobníku na vodu.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavnou prednosťou tejto americkej chladničky je priaznivá cena v porovnaní s úžitkovým objemom. Obvykle majú totiž lacné americké chladničky menší objem, avšak pri recenzovanom produkte patrí veľkosť chladiacej aj mraziacej časti k bežnému priemeru. V porovnaní s cenovo porovnateľnou konkurenciou má tiež priaznivú spotrebu energie.

Výhodou v rámci cenovej kategórie je aj výdajník vody a výrobník ľadu a ľadovej triešte umiestnený na prednej strane vo dverách. Z hľadiska užívateľského komfortu ale negatívne hodnotíme absenciu vodovodnej prípojky, čo si síce niektorí užívatelia chvália, ale na druhú stranu kvôli tomu musíte myslieť na pravidelné dopĺňanie nádržky na vodu. Za nevýhodu považujeme aj horšie hodnoty v rámci akumulačnej doby a výkonu mrazenia, ale aj vyššiu hlučnosť – v tomto ohľade by na tom chladnička mohla byť o niečo lepšie.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte alternatívu k americkej chladničke Hisense RS650N4AC2 a cielite na variant French Door, potom si prezrite napríklad Hisense RF540N4WIE. Je síce o niečo drahší, čo je pri spracovaní French Door typické, no ponúka väčší priestor v mraziacej časti. Hodí sa tak v prípade, ak často skladujete viac mrazených potravín. Tento variant je vďaka svojim širokým policiam vhodný aj na skladovanie širokých plechov a pekáčov.

Ak ale hľadíte skôr na nízku cenu bez ohľadu na spracovanie a veľkosť, potom môže byť vhodnou alternatívou napríklad Gorenje NRS8182KX. Túto chladničku zoženiete aj za 500 €, čo je naozaj bezkonkurenčné. Navyše získava kladné užívateľské recenzie, čo je do istej miery zárukou kvality.

Záverečné zhrnutie

Americká chladnička Hisense RS650N4AC2 v prevedení Side By Side predstavuje vhodné riešenie pre nenáročných užívateľov, ktorí pri nákupe hľadia na finančný rozpočet. Ide o jednu z najlacnejších chladničiek v našom porovnaní, ktorá aj napriek nízkej cene ponúka dobré hodnoty technických parametrov. Do veľkej miery svedčia o spokojnosti s týmto modelom aj kladné užívateľské recenzie.

Vo výbave chladničke nechýba praktický výdajník vody a výrobník ľadu či ľadovej triešte, pričom sa zaobídete bez vodovodnej prípojky. Chladnička má totiž vo vnútri nádrž na vodu, ktorú je ale nutné dopĺňať. V ohľade spotreby energie je viac-menej priemerná, avšak má nepatrne vyššiu hlučnosť, ktorej hodnota je ľahko nad priemerom. Za nevýhodu považujeme krátku akumulačnú dobu a výkon mrazenia, v týchto ohľadoch by na tom chladnička mohla byť o niečo lepšie.

900 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Hisense RS650N4AC2 | Hodnotenie: 78,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka rada venuje témam do hĺbky a svoje skúsenosti zúročuje aj pri porovnaní amerických chladničiek. Vďaka tomu, že si v rámci danej kategórie udržiava aktuálny prehľad, vás môže zoznámiť s novinkami na trhu a poradí, do akých vychytávok či konkrétnych modelov sa oplatí investovať. Okrem americkej chladničky do jej repertoáru spadajú aj klasické kombinované chladničky a mnoho ďalších tém.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hisense RS650N4AC2

Hisense RS650N4AC2

900 € Orientačná cena