Menu

Recenzia a test Hobot 388

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Robotické čističe okien nad 300 €

Klady

  • Vysoká účinnosť čistenia
  • Výborná rýchlosť pri práci
  • Umožňuje aj vonkajšie umývanie
  • Gyroskopická navigácia
  • Detekcia okrajov

Zápory

  • Vyššia cena
  • Pre niekoho vyššia hlučnosť
  • Nezvláda umyť rohy
350 € Orientačná cena

Hobot 388 aktuálne patrí k najlepším robotickým čističom okien na trhu. Hoci je nutné počítať s vyššou cenou, toto zariadenie už štvrtej generácie je vybavené automatickým rozprašovačom vody a vstavaným zásobníkom čistiaceho prostriedku na okná, čo je veľmi praktické.

Základná charakteristika

Tento robotický čistič okien disponuje patentovaným ultrasonickým rozprašovačom vody vytvárajúcim hmlu, ktorá prispieva k účinnejšiemu čisteniu okien. Za zmienku však stojí predovšetkým rýchlosť čistenia 4 min/m2, čo je aj medzi najlepšími zariadeniami vysoký nadpriemer. Na druhú stranu si neporadí s väčšími nečistotami, takže pokiaľ je povrch naozaj špinavý, mali by ste väčšiu špinu najprv umyť. Potom ale okná a ďalšie sklenené povrchy vyčistí veľmi spoľahlivo.

Hobot 388 má okrúhly tvar. Takéto robotické čističe okien síce bývajú účinnejšie ako hranaté varianty, ale nedostanú sa až do rohov, ktoré treba dočistiť. Dve špeciálne utierky z mikrovlákna napriek tomu zaručujú veľmi dobré výsledky. Ovládať ho je možné inteligentným mobilným telefónom alebo diaľkovým ovládaním, navyše má záložnú UPS batériu, bezpečnostné lano, GYRO senzor, navigačný systém s AI-Techonology S4.0 a funkciu dvojitého čistiaceho cyklu.

Parameter Tento produkt
Tvar

Okrúhly

Rozmery (š × v × h, mm)

148 × 95 × 295

Technológia umelej inteligencie

Áno

Detekcia okrajov

Áno

Rýchlosť čistenia (min/m2)

4

Bezpečnostné lano

Áno

Úroveň hluku (dB)

67

Ovládanie diaľkovým ovládačom

Áno

Ovládanie mobilným telefónom

Áno

Hmotnosť (kg)

0,895

Napájací zdroj

Áno

Predlžovací kábel

Áno

Dĺžka napájacieho kábla (m)

4

Komunikácia

Zvukový signál

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Robotický čistič okien Hobot 388 je užívateľmi hodnotený veľmi kladne. Podľa jednotlivých názorov okná (a nielen tie) umyje veľmi dobre, a to aj zvonku, navyše zaujal svojou rýchlosťou pri práci alebo jednoduchým diaľkovým ovládaním. Podľa niektorých používateľov sa dokonca jedná o vôbec najlepší produkt značky Hobot. Negatívne hodnotená je hlučnosť stroja a zvukového signálu, nemožnosť umyť rohy okien, ako aj vyššia obstarávacia cena, čo je však relatívne.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hobot 388 síce pri viacerých zašpinených oknách zanechá šmuhy a nedostane sa do rohov, na druhú stranu pracuje naozaj spoľahlivo a predovšetkým rýchlo. Hodí sa teda na čistenie väčších plôch, a to aj zvonku. Okrem toho je za výhodu možné označiť gyroskopický navigačný systém či detekciu okrajov. Na druhú stranu musíte počítať s vyššou cenou a s hlučnosťou, ktorá sa týka nielen samotnej prevádzky, ale aj zvukových signálov určených na komunikáciu.

Porovnanie s alternatívami

Spoločnosť HOBOT Technology Inc. bola založená až v roku 2010, no v oblasti robotických čističov okien patria jej produkty k najlepšie hodnoteným na trhu. Niektoré výrobcom a predajcami proklamované modely ako Hobot S2 u zákazníkov príliš veľa „bodov“ nezískavajú. Ako vhodnú alternatívu, za ktorú miniete v podstate rovnako veľa peňazí, by sme naopak odporúčali model Hobot 368, ktorý má mnoho podobných vlastností ako recenzovaný produkt.

Záverečné zhrnutie

Robotický čistič okien Hobot 388 je aktuálne možné označiť za jeden z najlepších produktov na trhu. Iste, neporadí si s väčšími nečistotami a nedostane sa do rohov, to sa dá na druhú stranu vzhľadom na vlastnosti očakávať. Napriek tomu umýva (nielen) okná veľmi spoľahlivo a navyše naozaj rýchlo, takže ho aj vďaka bezpečnostným prvkom môžete nechať umývať väčšie plochy. Obstarávacia cena je síce vyššia, na druhú stranu možno naraziť aj na drahšie produkty.

350 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Hobot 388 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Petr je dlhoročný redaktor, písaním sa zaoberá viac ako 13 rokov, má teda bohaté skúsenosti. Pri výbere aktuálne najlepších robotických čističov okien zohľadnil všetky parametre, ktoré sú kľúčové pre ich efektivitu a funkčnosť. Dozviete sa teda, aké moderné technológie dané zariadenia využívajú a prečo patria k najobľúbenejším na trhu. Na druhú stranu sa zameral aj na negatíva, aby ste mali k dispozícii všetky podstatné informácie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Hobot 388

Hobot 388

350 € Orientačná cena