Menu

Recenzia a test Home Life TS 8293

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Odvlhčovače vzduchu

Klady

  • Do menších miestností
  • Automatické vypnutie
  • Kontrolka plnej nádržky
  • Nízka spotreba energie
  • Veľké množstvo recenzií

Zápory

  • Horší dizajn
  • Objem nádržky len 500 ml
45 € Orientačná cena

Charakteristika

Odvlhčovač vzduchu Home Life TS 8293 cieli predovšetkým na nenáročných užívateľov, ktorí hľadajú model s nízkou cenou a malými rozmermi. Vzhľadom na tie je potrebné počítať s pomerne malou odvlhčovacou kapacitou, no tento model môžeme považovať za energeticky úsporný odvlhčovač vhodný do menších miestností.

Základné parametre

Tento odvlhčovač vzduchu sa primárne vyznačuje svojou nízkou obstarávacou cenou, s ktorou je v rámci odvlhčovačov tejto veľkosti bezkonkurenčný. Navyše získava kladné užívateľské recenzie a je ľahko dostupný u viacerých predajcov – aj preto sa tento produkt dostal do nášho porovnania.

Odvlhčovací výkon

Denne odfiltruje 250 ml vody, čomu zároveň zodpovedá aj malá zberná nádobka s objemom 500 ml – jej veľkosť je teda dostačujúca zhruba na 2 dni prevádzky, potom musíte skondenzovanú vodu vyliať. Výhodou je tu automatické vypnutie pri naplnení nádržky, nehrozí teda, že by voda pretiekla a dostala sa do útrob zariadenia. Na indikáciu zaplnenia nádržky slúži LED kontrolka.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (február 2023) je priemer hodnotení tohto odvlhčovača na portáli Heureka 86 %. Táto hodnota značí pomerne veľkú užívateľskú spokojnosť. V recenziách sa najčastejšie objavujú kladné ohlasy na tichú prevádzku a nízku spotrebu energie a väčšina používateľov potvrdzuje, že produkt splnil ich očakávania. Užívatelia pochopiteľne chvália aj nízku cenu.

Na druhú stranu sa ale nájdu aj takí, ktorí produkt hodnotia negatívne alebo ho vyslovene neodporúčajú. Najviac záporných komentárov si odvlhčovač vyslúžil najmä za svoj nízky výkon (v porovnaní s drahšou konkurenciou), ten však zodpovedá veľkosti zariadenia (pozn. redakcie).

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Ak by sme mali vybrať hlavnú výhodu tohto zariadenia, určite by išlo o nízku obstarávaciu cenu. Rovnako výkonné zariadenia totiž na trhu obvykle zoženiete za dvojnásobnú cenu. Vzhľadom na cenovú reláciu je ale nutné počítať s menšími rozmermi a taktiež pomerne malou nádobkou na vodu, ktorú ale stačí vylievať raz za dva dni. Výhodou malých rozmerov je však možnosť umiestniť zariadenie napríklad na stôl či na poličku.

Za nevýhodu môžeme okrem nízkeho odvlhčovacieho výkonu 250 ml/deň považovať snáď len horšie dizajnové spracovanie, ktoré ale nemá vplyv na účinnosť. Oproti iným produktom sa tento model môže pochváliť aj nízkou hmotnosťou a madlom na ľahšie prenášanie.

Porovnanie s alternatívami

Ako vhodnú alternatívu k produktu Home Life TS 8293 môžeme odporučiť napríklad odvlhčovač vzduchu Malatec 16439. Ten sa pýši o niečo vyššou odvlhčovacou kapacitou 330 ml za deň a taktiež má väčšiu zbernú nádržku na vodu, ktorá sa navyše umiestňuje na zadnú stranu. Vďaka tomu má Malatec 16439 čistejšie dizajnové línie a hodí sa aj do moderných domácností. Je však o niečo drahší.

Záverečné zhrnutie

Home Life TS 8293 je ideálnym odvlhčovačom pre nenáročných užívateľov, ktorí hľadajú cenovo dostupné zariadenie do malej miestnosti. Vzhľadom na svoje malé rozmery sa skvele hodí na stôl alebo poličku, je však potrebné počítať s pomerne nízkou odvlhčovacou kapacitou len 250 ml za deň. Spolu s nízkou obstarávacou cenou vás ale určite poteší aj nízka spotreba elektrickej energie a funkcia automatického vypnutia pri zaplnení nádobky na vodu.

Parameter Tento produkt
Značka / výrobca

Home Life

Typ

Kondenzačný

Odvlhčovacia kapacita (l/deň)

0,25

Objem zbernej nádoby na vodu (l)

0,5

Čistička vzduchu

Nie

Wi-Fi

Nie

Transportné kolieska

Nie

Hmotnosť (kg)

1,1

45 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Home Life TS 8293 | Hodnotenie: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je našou dlhoročnou redaktorkou a s výberom odvlhčovača vzduchu má vlastné skúsenosti. Vďaka tomu vám prezradí, na ktoré parametre by ste pri výbere rozhodne nemali zabudnúť, alebo aké funkcie sa vám počas používania môžu hodiť. Iva autorsky stojí aj za ďalšími témami z oblasti starostlivosti o domácnosť či zdravie, ako sú napríklad ventilátory či horské slnká.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Home Life TS 8293

Home Life TS 8293

45 € Orientačná cena