Menu

Honda EU 22i – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Ďalší na zváženie v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Kompaktná konštrukcia
  • Jednoduché ovládanie
  • Populárny medzi zákazníkmi

Zápory

  • Pomerne drahý
  • Priemerný výkon
  • Malá nádrž
  • Vyššia spotreba paliva
1 600 € Orientačná cena

Hoci Honda EU 22i reprezentuje kategóriu invertorových generátorov, trochu prekvapivo spadá do vyššej cenovej hladiny (tento typ generátorov býva väčšinou na pomedzí nižšej a strednej cenovej triedy). Je ale veľmi populárny medzi zákazníkmi, a to aj vďaka ľahkému ovládaniu a bezporuchovému chodu.

Výkon, spotreba a konštrukcia

Honda EU 22i má medzi nami porovnávanými produktmi skôr priemerný výkon. 2 200 W síce dostačuje na napájanie bežných domácich spotrebičov, ale s ohľadom na vyššiu cenovú hladinu by sme očakávali trochu viac. Prítomnosť zásuvky na 230 V ho predurčuje na napájanie výhradne jednofázových prístrojov.

Spotreba paliva tu síce nie je nijako vysoká (1,1 l/hod), ale pretože nádrž pojme len 3,6 l benzínu, počítajte s tým, že ho budete musieť doplniť už po cca 3 hod používania. Menšia kapacita nádrže tu pravdepodobne vyplýva z invertorovej konštrukcie.

Funkcie a doplnky

Pri generátore Honda EU 22i prebieha regulácia výstupného napätia prostredníctvom invertora s PWM (pulznou moduláciou sínusoidy), čo znamená, že sa hodí na napájanie citlivej elektroniky (PC, TV, lekárske prístroje).

Na ľahšiu manipuláciu a prenášanie tu slúži držadlo. Podvozok s kolieskami tu ako u väčšiny invertorových generátorov nenájdete. Toľko to ale nevadí, pretože je v porovnaní s rámovými generátormi vcelku ľahký (21 kg) a kompaktný. Inak ale žiadne špeciálne vychytávky neponúka, čo je trochu prekvapivé s ohľadom na vyššiu cenu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Honda

Typ podľa počtu fáz

Jednofázový

Menovitý výkon (W)

2 200

Konštrukcia

Invertorová

Spotreba benzínu (l/hod)

1,1

Objem nádrže (l)

3,6

Spôsob regulácie výstupného napätia

Kapacitný

Stupeň krytia

IP23

Displej / digitálny merač

Nie

Podvozok s kolieskami

Nie

Hlučnosť (dB)

90

Výška (cm)

42,5

Šírka (cm)

29

Dĺžka (cm)

51

Hmotnosť (kg)

21

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Honda EU 22i je v užívateľských recenziách hodnotená v prevažnej väčšine prípadov kladne. Zákazníci sa zhodujú na tom, že sa veľmi pohodlne ovláda, má tichý chod a nijako vysokú spotrebu. Oceňujú tiež to, že ide o veľmi spoľahlivý prístroj fungujúci podľa ich predstáv.

Prístroj má navyše kvalitne a podrobne spracovaný užívateľský manuál, čo nie je vždy samozrejmosťou. Neskúsení používatelia to však veľmi oceňujú.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi silné stránky generátora Honda EU 22i patrí invertorová technológia s možnosťou napájania citlivých prístrojov, kvalitne a kompaktne vyhotovená konštrukcia s držadlom, ľahké ovládanie a vysoká miera obľúbenosti medzi zákazníkmi.

Všeobecne je možné jeho výkon hodnotiť ako priemerný, avšak rad konkurenčných výrobkov vám ponúkne za výrazne nižšie obstarávacie ceny totožný alebo aj lepší výkon. Navyše má pomerne malú nádrž na benzín a nedisponuje žiadnymi nadštandardnými funkciami.

Porovnanie s alternatívami

Jednou z vhodných alternatív k Honda EU 22i, ktorá je ale cenovo dostupnejšia, je Scheppach SG 2500i 5906226901. Ponúkne rovnaký výkon 2 200 W za podstatne nižšiu sumu. Nájdete tu aj funkciu automatickej regulácie otáčok, ktorá nie je úplne obvyklá, a trochu väčšiu nádrž (na 4,1 l paliva).

Nenáročným zákazníkom by mohol postačiť invertorový generátor Güde 40719 ISG 1200-1, ktorý má výkon 1 000 W. Je ale cenovo dostupný a dobre sa s ním manipuluje.

Záverečné zhrnutie

Honda EU 22i predstavuje kvalitne spracovaný a užívateľsky obľúbený invertorový generátor, ktorý sa hodí na napájanie citlivejšej elektroniky. S výkonom 2 200 W sa síce radí medzi slušný priemer, ale s ohľadom na vyššie obstarávacie náklady ide o trochu nepomer. Poteší ale tým, že sa veľmi ľahko ovláda a výrobca k nemu spracoval veľmi podrobný návod.

1 600 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Honda EU 22i | Hodnotenie: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá sa zaujíma o zverené témy do hĺbky a najmä tým technickým sa venuje s veľkou starostlivosťou. Tieto schopnosti využila aj pri porovnávaní benzínových generátorov, o ktoré sa stará už vyše roka. Za tú dobu si vytvorila dobrý prehľad o trhu s týmito produktmi. Vďaka tomu vám dokáže poradiť, ako vybrať generátor s optimálnym výkonom a ako sa zorientovať v rozdieloch medzi jednofázovými a trojfázovými generátormi.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Honda EU 22i

Honda EU 22i

1 600 € Orientačná cena