Menu

Recenzia a test Hoover CAN1700R 011

79,9 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Parné mopy

Klady

  • Vysoký výkon
  • Veľká kapacita vody
  • Na všetky typy podláh
  • Ľahko skladovateľný
  • Kladné recenzie

Zápory

  • V balení len 1 návlek
  • Nemá odvápňovací systém
  • Nemá ručný čistič
70 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Parný mop Hoover CAN1700R 011 zaujme najmä menej náročných užívateľov, ktorí cielia na nízku cenu a nehľadajú produkt s najlepšími hodnotami parametrov na trhu. Aj napriek tomu však musíme podotknúť, že tento model v mnohých ohľadoch konkuruje aj mnohým drahším produktom.

V rámci nášho porovnania vyniká svojím vysokým príkonom, od ktorého je možné odvodiť slušný výkon, ale spolu s ním aj vyššie prevádzkové náklady. S ohľadom na konkurenciu má veľkú nádobu na vodu s objemom 700 ml, avšak v prevádzke vydrží len cca 25 minút, čo je priemerná hodnota. Výhodou v rámci nízkej cenovej kategórie je tu určite regulácia množstva pary – stlačením spúšťača môžete upravovať intenzitu podľa potreby, takže potom nemusíte vodu dopĺňať tak často.

Vďaka regulácii pary ho navyše môžete využívať na všetky typy tvrdých podláh a spolu s nadstavcom aj na koberce, čo pri lacných variantoch nie je vždy samozrejmosťou. Veľkou výhodou je aj jeho skladnosť, môžete ho totiž na základnej hubici uskladniť vo vertikálnej parkovacej pozícii. Výšku má v tejto pozícii pritom len 66 cm, takže ho ľahko umiestnite aj do skrine. Vzhľadom na 6 metrový kábel je možné predpokladať, že sa vám bude s mopom ľahko manipulovať aj vo väčších miestnostiach.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Hoover

Objem komôr (ml)

700

Doba prevádzky (min)

25

Doba ohrievania vody (s)

20–30

Regulácia množstva pary

Áno

Odvápňovací systém

Nie

Kontrolné diódy

Áno

Bezpečnostné ventily

Nie

Tvar

Obdĺžnik

Dĺžka kábla (m)

6

Počet mikrovláknových návlekov v balení

1

Sklopné madlo

Áno

Nástavec na koberce

Áno

Odnímateľný ručný čistič

Nie

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania recenzie (jún 2023) je k parnému mopu Hoover možné nájsť množstvo užívateľských hodnotení, ktoré svedčia o veľkej miere spokojnosti. Užívatelia často chvália silný výkon pary, ktorý je navyše možné regulovať, a spomínajú aj fakt, že pri najnižšom výkone mop vydrží v prevádzke dlhšie ako udávaných 25 minút. Chvália tiež ľahké nasadenie aj sňatie mopu z hlavice. Nájdu sa ale aj negatívne ohlasy, no ako jediná nevýhoda je spomínaná nutnosť sústavného držania spínača pre vypúšťanie pary (nemá vypínač on/off).

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Najväčšou výhodou tohto produktu je priaznivá cena v kombinácii s výbornými hodnotami niektorých parametrov. Ide napríklad o vysoký príkon alebo veľkú nádobku na vodu, s objemom ktorej sa v rámci nášho porovnania radí k najväčším. Naopak, výdrž v prevádzke či doba nahriatia prístroja je tu skôr priemerná. Na druhú stranu ale parnému mopu nechýba regulovateľné množstvo výstupnej pary, takže si vždy môžete prispôsobiť jej intenzitu podľa potreby, vďaka tomu potom nemusíte vodu dopĺňať tak často.

Bohužiaľ ale mop nie je 2v1, takže sa musíte zmieriť s absenciou ručného parného čističa, ktorý je súčasťou mnohých konkurenčných modelov. Za nevýhodu môžeme považovať aj fakt, že v balení je len 1 návlek a že mop nemá odvápňovací systém, ktorý by inak pomohol predĺžiť životnosť v prípade používania tvrdej vody.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete Hoover CAN1700R 011 porovnať s vhodnými alternatívami, môžete sa pozrieť napríklad na model Vileda 146574 Steam Mop, ktorý je dostupný za približne rovnakú cenu a má porovnateľné hodnoty parametrov. Hlavným rozdielom je tu iný typ hlavice – Vileda je lepšou voľbou v prípade členitej domácnosti – má totiž trojuholníkovú hlavicu, s ktorou sa ľahko dostanete aj do užších zákutí a rohov.

Záverečné zhrnutie

Parný mop Hoover CAN1700R 011 zaujme predovšetkým menej náročných užívateľov, ktorí cielia na nízku obstarávaciu cenu a nehľadajú ten najlepší produkt na trhu. Na druhú stranu ale niektorými parametrami konkuruje aj drahším modelom. Vyznačuje sa slušným príkonom, od ktorého sa dá očakávať, že bude mať dobrý výkon, ale pravdepodobne aj vyššie prevádzkové náklady. Výhodou je aj objemná nádobka na vodu, s hodnotou ktorej patrí v rámci nášho porovnania k tým najlepším. Doba prevádzky je ale priemerná, rovnako ako doba nahriatia prístroja. Ide o mop s obdĺžnikovou hlavicou, ktorá sa hodí skôr na veľké plochy, v členitých priestoroch sa s ňou môže horšie manipulovať.

70 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Hoover CAN1700R 011 | Hodnotenie: 79,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s parnými mopmi vlastné skúsenosti, o ktoré sa prostredníctvom nášho porovnania neváha podeliť. Keďže dobre vie, ako náročné môže byť upratovanie domácnosti, poradí vám, ako si ho pomocou dobre vybraného mopu zjednodušiť. Prezradí napríklad to, ktoré funkcie sa vám budú hodiť na multifunkčné upratovanie, alebo po ktorom modeli siahnuť, ak máte doma členité priestory.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hoover CAN1700R 011

Hoover CAN1700R 011

70 € Orientačná cena