Menu

Recenzia a test Hoover SB 02011

Pre nenáročných v kategorii Sieťové tyčové vysávače

Klady

  • Nízka spotreba
  • Priemerný na tvrdých podlahách

Zápory

  • Pomerne slabý na koberce
  • Krátky dosah a malá kapacita
  • Slabá filtrácia
65 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

V prvom rade treba spomenúť, že tyčové vysávače sa výkonom spravidla nevyrovnajú klasickým modelom, a tak ich treba hodnotiť s ľahkým prižmúrením oka. Vysávač značky Hoover patrí k bezvreckovým modelom a má kapacitu 0,7 l. Spolu s dosahom 5 m išlo v čase písania recenzie (marec 2020) o jedny z najnižších hodnôt na trhu, vysávač tak môžeme odporučiť iba do menších priestorov. Príkon 700 W je viac-menej priemerný a ročná spotreba 22 kWh skôr nižšia, o čom svedčí aj energetická trieda A. Ročné náklady na prevádzku vysávača sa ale všeobecne pohybujú niekde okolo piatich eur, nie je tak potrebné sa nimi dôkladnejšie zaoberať.

Hlučnosťou tento vysávač dosahuje na takmer 80 dB a bohužiaľ ho tak nemôžeme označiť za tichý model. Tyčové vysávače sú ale všeobecne dosť hlučné a ani tichšie modely sa spravidla nedostanú pod 70 dB. Za filtráciu dostal vysávač Hoover známku D, s rovnakou triedou sa stretneme aj pri účinnosti vysávania kobercov. Filtráciu mávajú konkurenčné modely mnohokrát účinnejšiu, pri vysávaní kobercov je ale v tomto prípade trieda D ešte jedna z lepších. Za vysávanie tvrdých podláh dostal vysávač známku B, to bol viac-menej priemer.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Hoover

Napájanie

Zo siete

Typ vysávača

Bezvreckový

Objem zásobníka na prach (ml)

700

Akčný rádius (m)

5

Príkon (W)

700

Energetická trieda

A

Ročná spotreba (kWh)

22

Približné ročné náklady pri 0,24 €/kWh (EUR) - 2021

5,3

Hlučnosť podľa výrobcu (dB)

79

Trieda prachových emisií

D

Trieda účinnosti vysávania kobercov

D

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

B

Vybavenie a funkcie

O vybavení sa nemusíme dlho rozpisovať, vysávač totiž vlastne žiadne nemá. Jeho hubica je univerzálna, používa sa ako na koberce, tak na tvrdé podlahy. Vysávaču chýbajú ďalšie špecifické hlavice, teleskopická rúrka a nemá tiež reguláciu sania. Rozmery aj hmotnosť vysávača nie sú nijako výnimočné, pre informáciu ich nájdete nižšie v tabuľke.

Parameter Tento produkt
Indikátor naplnenia nádržky

Nie

Regulácia sania

Nie

Štrbinová hubica

Nie

Hubica na čalúnenie/matrace

Nie

Teleskopická tyč

Nie

Výška (mm)

1 170

Šírka (mm)

255

Hĺbka (mm)

238

Hmotnosť podľa výrobcu (kg)

3,4

Názory používateľov a odborníkov

Ako hlavnú nevýhodu uvádzajú používatelia vo svojich recenziách vysávača Hoover krátku prívodnú šnúru. Niektorých nepresvedčilo ani plastové vyhotovenie tohto modelu, ktoré pôsobí, ako sa veľmi ľahko poškodí. Všeobecne sa ale zhodujú na tom, že vysávač poskytuje dobrý výkon za prívetivú cenu a oceňujú aj menšiu hmotnosť.

Hlavné klady a zápory

Hlavnou výhodou vysávača Hoover je relatívne dostupná cena, oceniť môžeme aj energetickú úspornosť a pomerne dobre zvláda vysávanie tvrdých podláh. Prižmúriť oko by sme mohli aj nad vysávaním kobercov, ktoré nepatrí k najhorším, nájdu sa ale v tomto ohľade aj lepšie modely. V ostatných ohľadoch už za konkurenciou skôr zaostáva, jeho hlučnosť je vyššia, filtrácia slabšia a neponúkne v podstate žiadnu výbavu.

Naše hodnotenie a záver

Tyčový vysávač Hoover SB 02011 patrí do nižšej až strednej cenovej kategórie. Jeho slabinou je predovšetkým absencia výbavy, nijako zvlášť neexceluje pri vysávaní kobercov a nepoteší ani účinnou filtráciou. Jeho výkon pri vysávaní tvrdých podláh je skôr priemerný a s kratším dosahom a obmedzenou kapacitou ho môžeme odporučiť skôr do menších priestorov. Vysávač je preto vhodný skôr pre nenáročných zákazníkov. Jeho výhodou zostáva pomerne nízka spotreba. Pokiaľ hľadáte lepšie vybavený model a nevadí vám si trochu priplatiť, za zváženie stojí napríklad vysávač Miele Swing H1 EcoLine.

65 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Hoover SB 02011
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii rolu technického experta a hlavného testera. Vo veľkej miere sa venuje práve testovaniu akumulátorových tyčových vysávačov, jeho recenzia preto vychádza nielen z dobrého naštudovania problematiky, ale aj reálnych poznatkov z testovania. V článku vám vysvetlí, ako funguje filtrácia tyčových vysávačov a čo očakávať od jednotlivých cenových hladín. Na jeho články narazíte aj pri elektronike či v magazíne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Hoover SB 02011

Hoover SB 02011

65 € Orientačná cena