Menu

Recenzia a porovnanie HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

83,5 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Atramentové tlačiarne

Klady

  • Menšie rozmery
  • Veľmi úsporná
  • Rýchla tlač

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nemá automatický podávač
  • Vyššia hlučnosť
150 € Orientačná cena

Základné údaje

HP Ink Tank Wireless 415 je multifunkčná atramentová tlačiareň, ktorá zaistí farebnú tlač, kopírovanie aj skenovanie dokumentov. Výrobca ju označuje za ekonomicky šetrný variant, čo potvrdzujú aj užívateľské recenzie. Funguje na báze tankového systému. To znamená, že si do nádržiek dopĺňate atrament sami. Nádobky na atrament sú navyše priehľadné, takže máte prehľad o stave farby v tlačiarni a môžete ju vždy včas doplniť.

Funkcie skenovania a kopírovania samozrejme nechýbajú, automatický podávač by ste tu však očakávali márne. V danej cenovej hladine sa táto hodnotná funkcia neobjavuje. Vstupný zásobník potom pojme iba 60 listov papiera.

Vďaka pomerne kompaktným rozmerom nezaberie doma alebo v kancelárii veľa miesta a s hmotnosťou 4,67 kilogramov sa nemusíte báť ani občasného prenášania. S hlučnosťou 60 dB patrila tlačiareň k najhlučnejším v našom výbere (december 2020), bude teda vhodnejšia do domácnosti ako do kancelárie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

HP

Typ

Atramentová tanková

Farebná tlač

Áno

Tlač na formát A3

Nie

Tlač fotografií

Áno

Maximálna gramáž papiera (g/m2)

300

Bezokrajová tlač

Áno

Vstupný zásobník

60

Automatický podávač

Nie

Spotreba Stand-by podľa výrobcu (W)

0,88

Hlučnosť podľa výrobcu (dB)

60

Hĺbka (cm)

31

Šírka (cm)

52,5

Výška (cm)

15,8

Hmotnosť podľa výrobcu (kg)

4,67

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Hlavná výhoda tohto modelu spočíva v jeho kontektivite. Disponuje totiž možnosťou Wi-Fi pripojenia, takže môže fungovať úplne bezdrôtovo. Prostredníctvom voľne dostupnej aplikácie HP Smart k tlačiarni pripojíte aj smartfón alebo tablet a môžete tlačiť dokumenty priamo z telefónu. K dispozícii máte aj klasické pripojenie cez USB kábel.

Dôležité informácie o prevádzke zariadenia a o priebehu tlače nájdete na malom displeji. Prístroj sa ovláda pomocou tlačidiel a žiadne zložité nastavenia neumožňuje.

Parameter Tento produkt
Displej

Áno

USB

Áno

Wi-Fi

Áno

NFC

Nie

Hodnotenie tlače

Čiernobielo zvládne táto tlačiareň vytlačiť 19 klasických kancelárskych dokumentov za minútu, farebných potom zvládne za rovnakú dobu vyprodukovať zhruba 14. Prvú čiernobielu stránku vytlačí po štrnástich sekundách, radí sa tak medzi pomalšie modely. Táto tlačiareň taktiež ponúka bezokrajovú tlač, bude sa teda hodiť na produkciu plagátov a fotografií.

Maximálne rozlíšenie 1 200 DPI bude vo väčšine situácií viac než dostatočné. Farebné spektrum sa zakladá na CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, blacK), pokiaľ sa chcete zamerať na produkciu fotografií v profesionálnej kvalite, poobzerajte sa po tlačiarni s viacerými farbami.

Výrobca uvádza, že čierna farba dokáže vytlačiť až 6 000 listov a farebné atramenty až 24 000 listov A4 pri 5% pokrytí. Pri reálnom využití budú tieto hodnoty nižšie, vzhľadom na veľmi nízku cenu atramentov sa však jedná o zďaleka najúspornejší variant v našom výbere (december 2020).

Parameter Tento produkt
Rýchlosť čiernobielej tlače podľa výrobcu (str/min)

19

Doba tlače prvej strany čiernobielo podľa výrobcu (s)

14

Maximálne rozlíšenie tlače (DPI)

4 800 x 1 200

Maximálne rozlíšenie skenu (DPI)

1 200 x 1 200

Bezokrajová tlač

Áno

Maximálny počet listov podľa výrobcu (čierna)

6 000

Cena čierneho toneru

10

Cena čiernobieleho výtlačku A4 podľa výrobcu

0,002

Maximálny počet listov podľa výrobcu (farebná)

24 000

Cena farebných tonerov

30

Cena farebného výtlačku A4 podľa výrobcu

0,001

Naše hodnotenie a záver

Model HP Ink Tank Wireless 415 má veľmi slušné parametre, najmä čo sa týka kvality a rýchlosti tlače. Najväčším pozitívom sú veľmi nízke náklady na tlač. Zariadenie zaistí kvalitnú reprodukciu grafiky i fotografií, pričom nechýba ani bezdrôtové pripojenie Wi-Fi. Medzi negatíva potom patrí absencia automatického podávača a malý zásobník na papiere.

Tlačiareň môžeme odporučiť domácnostiam a malým kanceláriám, zohľadnite však vyššiu hlučnosť pri tlači. Vďaka nízkej hmotnosti nebude problém zariadenie prevážať, musíte však dávať pozor na nádržky s atramentom, ktoré by sa mohli vyliať. Ak hľadáte skôr pomocníka do kancelárie na tlač čiernobielych textových dokumentov, skúste sa pozrieť na laserový model Brother DCP-L2532DW.

150 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A | Hodnotenie: 83,5 %
Jakub Gulec
Jakub v našom tíme obsadil rolu technického redaktora. Tému tlačiarní má dobre naštudovanú a vysvetlí vám napríklad to, prečo je na tlač fotografií vhodnejšia atramentová tlačiareň ako laserová. Okrem tlačiarní nájdete jeho recenzie aj pri notebookoch, ale aj aku náradí či štiepačkách dreva.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

HP Ink Tank Wireless 415 Z4B53A

150 € Orientačná cena