Menu

Recenzia a porovnanie Husky Baul 4

84,5 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Rodinné stany

Klady

  • Kvalitná a originálna konštrukcia
  • Priestranný

Zápory

  • Iba jeden vchod
  • Menej kvalitné kolíky
220 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Rodinný stan Husky Baul 4 je určený na rodinné využitie, čo vo všeobecnosti znamená väčšie rozmery a dôraz na dostatok priestoru a komfort vo vnútri. Bohužiaľ sa s týmto typom stanov obvyklé spája aj vyššia hmotnosť a horšie možnosti manipulácie. Stan je vybavený jedným vchodom, čo trochu limituje jeho dostupnosť, avšak vzhľadom na nízku kapacitu nejde o žiadnu katastrofu. Za pozitívum možno považovať prítomnosť moskytiéry, čo je sieť brániaca vniknutiu hmyzu dovnútra stanu. Ako výrobný materiál tyčí bol zvolený Durawrap, čo je modifikácia laminátu, ktorá je odolnejšia a ľahšia.

Stan ponúka aj slušné hodnoty týkajúce sa nepremokavosti. Tropiko, čo je jedna z vrstiev plášťa, vykazuje nepremokavosť 3 000 mm a vzhľadom na to, že v tuzemských podmienkach je pri bežnej búrke potrebná hodnota zhruba 1500, jedná sa o úplne dostačujúce číslo. Pri podlahe potom stan zaznamenáva číslo 5 000 mm a túto hodnotu môžeme pri bežnom použití taktiež považovať za dostačujúcu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Husky

Počet vchodov

1

Materiál tyčí

Durawrap

Nepremokavosť tropika (mm)

3 000

Nepremokavosť podlahy (mm)

5 000

Dva plášte

Áno

Moskytiéra

Áno

Rozmery a hmotnosť

Stan je určený pre štyri osoby, čomu zodpovedajú aj jeho rozmery. Výška 200 cm, šírka 270 cm a dĺžka 430 cm by mala ponúknuť úplne dostačujúci komfort pre štyri osoby. Hmotnosť 10,3 kilogramov už patrí medzi tie vyššie, pri rodinných stanoch je ale skrátka potrebné s vyššou váhou počítať. Pokiaľ ale jazdíte do kempu autom, nebude vám vyššia hmotnosť nijako prekážať.

Parameter Tento produkt
Počet osôb

4

Dĺžka (cm)

430

Šírka (cm)

270

Výška (cm)

200

Hmotnosť (kg)

10,3

Hodnotenie ďalších používateľov

Spokojní majitelia stanu Husky Baul 4 chvália predovšetkým jeho priestrannosť a oceňujú, že sa v ňom dá aj pohodlne postaviť. Za slabinu naopak najčastejšie považujú nižšiu kvalitu kolíkov, tie sú totiž vyrobené z menej odolného materiálu.

Naše hodnotenie a záver

Stan Husky Baul 4 ponúka za pomerne priaznivú cenu veľmi dobré parametre. Jeho hlavnou doménou je pomer ceny a výkonu, priestrannosť pri zachovaní kompaktnosti a nápaditosť konštrukčného riešenia. Ponúka dostatočné miesto na spanie aj na uloženie vecí. V stane sa tiež pohodlne postavíte, čo oceníte napríklad pri prezliekaní. Za slabinu je možné považovať iba jeden vchod do stanu a menej kvalitné kolíky.

220 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Husky Baul 4 | Hodnotenie: 84,5 %
Eliška Srncová
Eliška sa v našej redakcii zaoberá výberom a hodnotením produktov už viac ako päť rokov. Odborné informácie čerpá z českých aj zahraničných zdrojov a vďaka vodáckym výletom a hudobným festivalom už si nejeden stan aj sama vyskúšala. Vďaka tomu vám poradí, či dať prednosť skladnosti alebo komfortu, či na aké materiály sa pri výbere stanu zamerať. Medzi jej "letné" témy patria aj elektrobicykle, mobilné vírivky alebo grily.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Husky Baul 4

Husky Baul 4

220 € Orientačná cena