Menu

Recenzia a porovnanie Husky Baul 4

84,5 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Rodinné stany

Klady

  • Pomer výkon/cena
  • Kvalitné spracovanie
  • Originálna konštrukcia
  • Priestranný

Zápory

  • Iba jeden vchod
  • Menej kvalitné kolíky
220 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Rodinný stan Husky Baul 4 je určený na rodinné využitie, čo vo všeobecnosti znamená väčšie rozmery a dôraz na dostatok priestoru a komfort vo vnútri. Bohužiaľ sa s týmto typom stanov obvyklé spája aj vyššia hmotnosť a horšie možnosti manipulácie. Stan je vybavený jedným vchodom, čo trochu limituje jeho dostupnosť, avšak vzhľadom na nízku kapacitu nejde o žiadnu katastrofu. Za pozitívum možno považovať prítomnosť moskytiéry, čo je sieť brániaca vniknutiu hmyzu dovnútra stanu. Ako výrobný materiál tyčí bol zvolený Durawrap, čo je modifikácia laminátu, ktorá je odolnejšia a ľahšia.

Stan ponúka aj slušné hodnoty týkajúce sa nepremokavosti. Tropiko, čo je jedna z vrstiev plášťa, vykazuje nepremokavosť 3 000 mm a vzhľadom na to, že v tuzemských podmienkach je pri bežnej búrke potrebná hodnota zhruba 1500, jedná sa o úplne dostačujúce číslo. Pri podlahe potom stan zaznamenáva číslo 5 000 mm a túto hodnotu môžeme pri bežnom použití taktiež považovať za dostačujúcu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Husky

Počet vchodov

1

Materiál tyčí

Durawrap

Nepremokavosť tropika (mm)

3 000

Nepremokavosť podlahy (mm)

5 000

Dva plášte

Áno

Moskytiéra

Áno

Rozmery a hmotnosť

Stan je určený pre štyri osoby, čomu zodpovedajú aj jeho rozmery. Výška 200 cm, šírka 270 cm a dĺžka 430 cm by mala ponúknuť úplne dostačujúci komfort pre štyri osoby. Hmotnosť 10,3 kilogramov už patrí medzi tie vyššie, pri rodinných stanoch je ale skrátka potrebné s vyššou váhou počítať. Pokiaľ ale jazdíte do kempu autom, nebude vám vyššia hmotnosť nijako prekážať.

Parameter Tento produkt
Počet osôb

4

Dĺžka (cm)

430

Šírka (cm)

270

Výška (cm)

200

Hmotnosť (kg)

10,3

Hodnotenie ďalších používateľov

Spokojní majitelia stanu Husky Baul 4 chvália predovšetkým jeho priestrannosť a oceňujú, že sa v ňom dá aj pohodlne postaviť. Za slabinu naopak najčastejšie považujú nižšiu kvalitu kolíkov, tie sú totiž vyrobené z menej odolného materiálu.

Naše hodnotenie a záver

Stan Husky Baul 4 ponúka za pomerne priaznivú cenu veľmi dobré parametre. Jeho hlavnou doménou je pomer ceny a výkonu, priestrannosť pri zachovaní kompaktnosti a nápaditosť konštrukčného riešenia. Ponúka dostatočné miesto na spanie aj na uloženie vecí. V stane sa tiež pohodlne postavíte, čo oceníte napríklad pri prezliekaní. Za slabinu je možné považovať iba jeden vchod do stanu a menej kvalitné kolíky.

220 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Husky Baul 4 | Hodnotenie: 84,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je našou dlhoročnou redaktorkou, ktorá hodiny strávené pri počítači rada vyvažuje športom. Turistiku a kempovanie doslova miluje a svoje skúsenosti z terénu sa snažila zužitkovať aj pri príprave tejto témy. Jednotlivé typy stanov má zároveň starostlivo naštudované, je teda schopná zrozumiteľne vysvetliť ich špecifiká a odporučiť vhodný model pre danú cieľovú skupinu a podľa konkrétnych potrieb užívateľa. Okrem stanov sa Iva venuje aj porovnaniu plaveckých okuliarov, fitness náramkov alebo kolieskových korčúľ.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Husky Baul 4

Husky Baul 4

220 € Orientačná cena