Menu

Recenzia a test Husky Beast 3

95,9 % Celkové hodnotenie

Top pre 3 osoby v kategorii Turistické stany

Klady

  • Duralové tyče
  • Jednoduché stavanie

Zápory

  • Predsieň bez podlahy
  • Vyššia cena
165 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Turistický stan Husky má populárny kopulovitý tvar, vďaka ktorému by malo byť stavanie pomerne jednoduché. Nepremokavosť tropika je v jeho prípade vysoká, 5 000 mm, väčšina stanov máva okolo 3 000 mm, stan by teda mal bez problémov odolať aj väčšiemu dažďu. V hornej časti tropika navyše nájdete aj ventilačný otvor, aby pri vyššej nepremokavosti nedochádzalo k nadmernému poteniu stanu. Oproti nepremokavosti podlahy je ale vodný stĺpec tropika o niečo menej vypovedajúci.

Podlaha stanu má vodný stĺpec 8 000 mm, v tomto smere ho niektoré konkurenčné modely s vodným stĺpcom až 10 000 mm prekonávajú. Stále ale ide o viac ako dostačujúcu hodnotu. To, že ide o dvojplášťový stan s moskytiérou pravdepodobne nikoho neprekvapí – s týmto variantom sa na trhu stretnete najčastejšie. Dôležitým kritériom výberu je potom materiál konštrukcie, v tomto prípade sú nosné tyčky stanu z duralu a nemusíte sa ho preto báť zobrať ani do náročnejších podmienok.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Husky

Počet vchodov

2

Materiál tyčí

Dural

Nepremokavosť tropika (mm)

5 000

Nepremokavosť podlahy (mm)

8 000

Dva plášte

Áno

Moskytiéra

Áno

Rozmery a hmotnosť

Šírka stanu Husky je 190 cm a pohodlne tak vystačí trom osobám, pre ktoré je určený. Dĺžka 300 cm zahŕňa aj predsieň, ktorá poslúži na uloženie batohov a vybavenia, bohužiaľ ale nemá podlahu, hrozí teda prevlhnutie vecí. Vďaka kopulovitému tvaru je stan pomerne vysoký, 130 cm umožní pohodlné posadenie aj vyšším osobám. Hmotnosť 3,3 kg je vzhľadom na rozmery stanu veľmi dobrá, výrobca ho dokonca radí do sekcie ultraľahkých stanov.

Parameter Tento produkt
Počet osôb

3

Dĺžka (cm)

300

Šírka (cm)

190

Výška (cm)

130

Hmotnosť (kg)

3,3

Názory používateľov a odborníkov

Užívatelia označujú stan Husky za ľahký a skladný. Taktiež sa podľa nich ľahko stavia a odolá aj búrke. Máloktorí používatelia mali vo svojich recenziách k stanu výhrady, no niektorým používateľom nevyhovovala vyššia cena produktu a ani predsieň bez podlahy.

Klady a zápory

Rovnako ako používatelia, aj my môžeme za nevýhodu tohto modelu označiť vyššiu cenu, poprípade chýbajúcu podlahu v predsieni. Medzi výhody potom patria odolné duralové tyče, vysoká nepremokavosť a nízka hmotnosť.

Naše hodnotenie a záver

Stan Husky Beast 3 je určený pre tri osoby, ktoré dobre ochráni pred dažďom aj ďalším nepohodlím. Jeho výhodou sú okrem iného aj duralové tyčky, ktoré sľubujú dlhú životnosť. Poteší tiež pomerne nízkou hmotnosťou a vďaka tvaru kupoly sa v ňom pohodlne posadí aj vyšší človek. Nepremokavosť podlahy je dostatočne vysoká, rovnako ako nepremokavosť tropika a s ventiláciou pomáha otvor v hornej časti stanu. Kladne hodnotíme aj predsieň, ktorá však bohužiaľ nemá podlahu, čo môže byť po daždi značná nevýhoda.

165 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Husky Beast 3 | Hodnotenie: 95,9 %
Eliška Srncová
Eliška sa v našej redakcii zaoberá výberom a hodnotením produktov už viac ako päť rokov. Odborné informácie čerpá z českých aj zahraničných zdrojov a vďaka vodáckym výletom a hudobným festivalom už si nejeden stan aj sama vyskúšala. Vďaka tomu vám poradí, či dať prednosť skladnosti alebo komfortu, či na aké materiály sa pri výbere stanu zamerať. Medzi jej "letné" témy patria aj elektrobicykle, mobilné vírivky alebo grily.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Husky Beast 3

Husky Beast 3

165 € Orientačná cena