Menu

Recenzia a porovnanie Husky Bizon 4

91,2 % Celkové hodnotenie

Top pre 4 osoby v kategorii Turistické stany

Klady

  • Kvalita použitých materiálov
  • Dva vchody
  • Veľká kapacita
  • Prijateľná hmotnosť

Zápory

  • Menej kvalitné kolíky
  • Predsieň bez podlahy
120 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Husky Bizon 4 je stan určený na turistické účely. To znamená, že je koncipovaný tak, aby jeho flexibilita a možnosti manipulácie boli na čo najvyššej úrovni. To je ale obvykle sprevádzané nižším komfortom a menším priestorom vo vnútri stanu. V rámci konštrukčného riešenia je nutné spomenúť, že stan disponuje dvoma vchodmi. Ako materiál tyčí bol zvolený Durawrap, čo je vylepšená verzia laminátu s väčšou odolnosťou.

Čo sa týka nepremokavosti, tá je pri tropiku zaistená hodnotou 3000 mm. Ide o úplne dostačujúce číslo, pretože búrka v bežnej intenzite vyžaduje nepremokavosť zhruba 1500 mm. Dostačujúca je tiež odolnosť podlahy, ktorá má 5000 mm a opäť by mala v bežných podmienkach zaistiť bezproblémovú prevádzku.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Husky

Počet vchodov

2

Materiál tyčí

Durawrap

Nepremokavosť tropika (mm)

3 000

Nepremokavosť podlahy (mm)

6 000

Dva plášte

Áno

Moskytiéra

Áno

Rozmery a hmotnosť

Stan Husky Bizon 4 je určený pre 4 osoby. Tomu plne zodpovedajú jeho rozmery – dĺžka 410 cm, šírka 260 cm a výška 140 cm sú hodnoty, ktoré by mali bez problémov postačiť pre uvádzané 4 osoby. Výhodou je navyše aj hmotnosť, necelých šesť kilogramov sa síce na prvý pohľad možno javí ako vysoké číslo, avšak v prípade stanu pre viac osôb ho rozhodne môžeme považovať za veľmi pozitívne.

Parameter Tento produkt
Počet osôb

4

Dĺžka (cm)

410

Šírka (cm)

260

Výška (cm)

140

Hmotnosť (kg)

5,9

Hodnotenie ďalších používateľov

Užívatelia pozitívne hodnotia predovšetkým jednoduchú stavbu stanu a jeho vysokú odolnosť proti dažďu. Naopak hlavné negatíva vidia v menej kvalitných kolíkoch a problémoch s niektorými časťami švov.

Naše hodnotenie a záver

Stan Husky Bizon 4 môžeme označiť za veľmi dobre vybavený model ideálny na turistické účely. Hoci ponúka veľkú kapacitu, manipulácia s ním je pomerne jednoduchá, a to najmä vďaka prijateľnej hmotnosti. Jeho doménou je tiež dobrý pomer ceny a výkonu a vysoké hodnoty odolnosti proti premoknutiu.

120 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Husky Bizon 4 | Hodnotenie: 91,2 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je našou dlhoročnou redaktorkou, ktorá hodiny strávené pri počítači rada vyvažuje športom. Turistiku a kempovanie doslova miluje a svoje skúsenosti z terénu sa snažila zužitkovať aj pri príprave tejto témy. Jednotlivé typy stanov má zároveň starostlivo naštudované, je teda schopná zrozumiteľne vysvetliť ich špecifiká a odporučiť vhodný model pre danú cieľovú skupinu a podľa konkrétnych potrieb užívateľa. Okrem stanov sa Iva venuje aj porovnaniu plaveckých okuliarov, fitness náramkov alebo kolieskových korčúľ.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Husky Bizon 4

Husky Bizon 4

120 € Orientačná cena