Menu

Recenzia a porovnanie Husky Bizon 4

91,2 % Celkové hodnotenie

Top pre 4 osoby v kategorii Turistické stany

Klady

  • Kvalita použitých materiálov
  • Dva vchody

Zápory

  • Menej kvalitné kolíky
  • Predsieň bez podlahy
190 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Husky Bizon 4 je stan určený na turistické účely. To znamená, že je koncipovaný tak, aby jeho flexibilita a možnosti manipulácie boli na čo najvyššej úrovni. To je ale obvykle sprevádzané nižším komfortom a menším priestorom vo vnútri stanu. V rámci konštrukčného riešenia je nutné spomenúť, že stan disponuje dvoma vchodmi. Ako materiál tyčí bol zvolený Durawrap, čo je vylepšená verzia laminátu s väčšou odolnosťou.

Čo sa týka nepremokavosti, tá je pri tropiku zaistená hodnotou 3000 mm. Ide o úplne dostačujúce číslo, pretože búrka v bežnej intenzite vyžaduje nepremokavosť zhruba 1500 mm. Dostačujúca je tiež odolnosť podlahy, ktorá má 5000 mm a opäť by mala v bežných podmienkach zaistiť bezproblémovú prevádzku.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Husky

Počet vchodov

2

Materiál tyčí

Durawrap

Nepremokavosť tropika (mm)

3 000

Nepremokavosť podlahy (mm)

6 000

Dva plášte

Áno

Moskytiéra

Áno

Rozmery a hmotnosť

Stan Husky Bizon 4 je určený pre 4 osoby. Tomu plne zodpovedajú jeho rozmery – dĺžka 410 cm, šírka 260 cm a výška 140 cm sú hodnoty, ktoré by mali bez problémov postačiť pre uvádzané 4 osoby. Výhodou je navyše aj hmotnosť, necelých šesť kilogramov sa síce na prvý pohľad možno javí ako vysoké číslo, avšak v prípade stanu pre viac osôb ho rozhodne môžeme považovať za veľmi pozitívne.

Parameter Tento produkt
Počet osôb

4

Dĺžka (cm)

410

Šírka (cm)

260

Výška (cm)

140

Hmotnosť (kg)

5,9

Hodnotenie ďalších používateľov

Užívatelia pozitívne hodnotia predovšetkým jednoduchú stavbu stanu a jeho vysokú odolnosť proti dažďu. Naopak hlavné negatíva vidia v menej kvalitných kolíkoch a problémoch s niektorými časťami švov.

Naše hodnotenie a záver

Stan Husky Bizon 4 môžeme označiť za veľmi dobre vybavený model ideálny na turistické účely. Hoci ponúka veľkú kapacitu, manipulácia s ním je pomerne jednoduchá, a to najmä vďaka prijateľnej hmotnosti. Jeho doménou je tiež dobrý pomer ceny a výkonu a vysoké hodnoty odolnosti proti premoknutiu.

190 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Husky Bizon 4 | Hodnotenie: 91,2 %
Eliška Srncová
Eliška sa v našej redakcii zaoberá výberom a hodnotením produktov už viac ako päť rokov. Odborné informácie čerpá z českých aj zahraničných zdrojov a vďaka vodáckym výletom a hudobným festivalom už si nejeden stan aj sama vyskúšala. Vďaka tomu vám poradí, či dať prednosť skladnosti alebo komfortu, či na aké materiály sa pri výbere stanu zamerať. Medzi jej "letné" témy patria aj elektrobicykle, mobilné vírivky alebo grily.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Husky Bizon 4

Husky Bizon 4

190 € Orientačná cena