Menu

HyperX Cloud II – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Herné slúchadlá

Klady

  • Vysoká kvalita zvuku
  • Eliminácia okolitého hluku
  • Komfortné aj po dlhšej dobe
  • Vhodné aj pre väčšie uši
  • Dobré ovládanie hlasitosti

Zápory

  • Menej kvalitný mikrofón
  • Horšia kvalita kábla
  • Kábel sa môže krútiť
90 € Orientačná cena

Herné slúchadlá HyperX Cloud II patria k tomu najlepšiemu, čo si môžete v tejto oblasti zaobstarať. Mnohí hráči ich dlhodobo označujú za najlepšie slúchadlá na kooperatívne hranie. Zaujmú totiž už kvalitou zvuku (na tej sa podieľa vstavaná zvuková karta DSP), ale aj inými vlastnosťami.

Základná charakteristika

HyperX Cloud II boli vytvorené tak, aby eliminovali okolité zvuky. To síce platí pre množstvo slúchadiel uzavretej konštrukcie, tu sa ale môžete spoľahnúť na vynikajúcu funkčnosť. Ako je známe, hráči mávajú slúchadlá nasadené naozaj dlho. Preto je tento model opatrený tvarovateľnými vankúšikmi z pamäťovej peny, čo prináša skutočný komfort. Súčasťou je navyše aj mikrofón, ktorý už však môže mať isté problémy v porovnaní s aktuálnymi štandardmi.

Súčasťou HyperX Cloud II je aj ovládač hlasitosti slúchadiel a mikrofónu, pričom je možné jednoducho zapnúť aj priestorový zvuk 7.1, ktorý môže v hrách výrazne zlepšiť orientáciu a lepšie hráča vtiahnuť do deja. V balení nájdete aj redukciu, ktorá umožňuje slúchadlá pripojiť na PC či Mac, ale aj na herné konzoly (Playstation, Xbox). V balení sú aj ďalšie náušníky, rovnako ako prívodný kábel, s ktorým však môžu byť spojené určité problémy (viď nižšie).

Parameter Tento produkt
Typ slúchadiel

Uzatvorené

Konštrukcia

Cez uši

Pripojenie

Drôtové

Frekvenčný rozsah (Hz)

15 až 25 000

Konektor

3,5mm Jack

Mikrofón

Áno

Ovládanie hlasitosti

Áno

Aktívne potlačenie okolitého hluku

Nie

Hmotnosť (g)

320

Priestorový zvuk

7.1

Doba hrania (hod)

Nerelevantné

Dĺžka prívodného kábla (cm)

100 + 200

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

HyperX Cloud II patria k dlhodobo najobľúbenejším slúchadlám na našom trhu. Nielenže podľa jednotlivých užívateľov zaisťujú kvalitný zvuk, ale zároveň sú veľmi pohodlné, a to aj pri dlhšom používaní. Pozitívne ich pritom hodnotia aj jedinci s väčšími ušami. Oceňovaná je aj eliminácia okolitého hluku, praktické ovládanie či dva druhy náušníkov. Negatívne je naopak hodnotený horší materiál kábla a jeho krútenie. Niektorí používatelia sa sťažujú aj na kvalitu mikrofónu.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Tieto herné slúchadlá zaisťujú počas hrania kvalitný zvuk (vrátane priestorového zvuku 7.1) a navyše spoľahlivo eliminujú okolitý hluk. Zároveň sa jednoducho ovládajú a vďaka tvarovateľným vankúšikom z pamäťovej peny sú veľmi komfortné aj pri dlhšom používaní, a to aj pre osoby s väčšími ušami. Na dnešné štandardy naopak disponujú menej kvalitným mikrofónom, pričom problematický môže byť aj kábel, ktorý má okrem iného tendenciu sa nepríjemne zamotávať.

Porovnanie s alternatívami

Aktuálne si môžete zaobstarať desiatky modelov herných slúchadiel od značky HyperX. K dispozícii máte mimochodom aj bezdrôtový variant recenzovaného produktu. Model Cloud II Wireless avšak nie je ani zďaleka tak dobre hodnotený. Aktuálne pritom prichádzajú na trh HyperX Cloud III, na ohlasy si ale ešte len musíme počkať. Každopádne budú drahšie. Doplňme, že v podobnej cenovej kategórii ako Cloud II patrí medzi veľmi dobre hodnotené produkty aj Logitech G435 LIGHTSPEED.

Záverečné zhrnutie

HyperX Cloud II sú uzavreté herné slúchadlá cez uši, ktoré sa môžu pýšiť dlhodobou popularitou. Mnohými svojimi vlastnosťami, ako je kvalita zvuku, eliminácia okolitého hluku alebo komfort aj pri dlhom nasadení, sa totiž vyrovnajú (niekedy aj výrazne) drahším modelom. Kvalita mikrofónu a prívodného kábla na druhú stranu môže byť trochu problematická, vo výsledku sa však jedná o vynikajúce riešenie pre náruživých hráčov.

90 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: HyperX Cloud II | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa hrám venoval už na začiatku 90. rokov, vtedy ešte na Atari 800XE. Čoskoro však prešiel na PC a počas nasledujúcich desaťročí sledoval turbulentný vývoj hardvéru. Pri hraní videohier pochopiteľne používa aj slúchadlá, ktorých v priebehu rokov vyskúšal naozaj veľa. Pri výbere tých najlepších zariadení na trhu preto čerpal z vlastných bohatých skúseností, ale zohľadňoval aj názory ďalších používateľov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia HyperX Cloud II

HyperX Cloud II

90 € Orientačná cena