Menu

Recenzia a porovnanie Hyundai HVC 101

84,1 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Najlacnejšie ručné vysávače do 40 €

Klady

  • Ľahký
  • Mokré aj suché vysávanie
  • Prijateľná hlučnosť

Zápory

  • Nemá HEPA filter
  • Slabšia výdrž
  • Dlhšie nabíjanie
25 € Orientačná cena

Súhrnné údaje a vybavenie

Hyundai HVC 101 je bezvreckový ručný vysávač s možnosťou suchého aj mokrého vysávania. Pri upratovaní sa tak môžete zbaviť ako suchých nečistôt, tak aj tých mokrých. Bez obáv pokojne povysávate napríklad vyliate nápoje alebo vodu z preliatej rastliny. Výrobca ale bohužiaľ neuvádza objem odpadovej nádoby. Pri ostatných vysávačoch sa pohybuje okolo 500 ml, v prípade tohto modelu bude táto hodnota pravdepodobne podobná. Hmotnosť vysávača je 0,88 kg, v čase písania tejto recenzie (december 2019) bol tento model tým najľahším v našom porovnaní. Rozmerovo je tento vysávač pomerne kompaktný, nijako neprevyšuje bežné veľkosti ručných variantov. Najmä alergikov a astmatikov bude pravdepodobne najviac zaujímať filtrácia – model značky Hyundai je vybavený permanentným filtrom, ktorý je možné umývať, čím sa predlžuje jeho životnosť. Bohužiaľ ale pri tomto vysávači nenájdete HEPA filter, ktorý kvôli vysokej účinnosti filtrácie vyhľadávajú práve citlivé osoby.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Hyundai

Hmotnosť (kg)

0,88

Typ vysávania

Suché a mokré

Umývateľné filtre

Áno

Šírka (cm)

14

Výška (cm)

12,5

Hĺbka (cm)

39

HEPA filter

Nie

Hlučnosť (dB)

74

Typ batérie

Ni-Mh

Doba nabíjania (hod)

6

Výdrž batérie (min)

15

Hodnotenie energetických údajov a hlučnosti

Chod vysávača zaisťuje akumulátor, v tomto prípade sa jedná o typ Ni-Mh, teda starší variant. Napriek tomu nie je doba nabíjania závratne vysoká, plne nabitý je za 6 hodín a v prevádzke potom vydrží až 15 minút. To je na povysávanie drobných nečistôt dostatočná doba. Nabíjanie prebieha v stojane, ktorý je doplnený o nadstavce na pripevnenie príslušenstva. Hlučnosť 74 dB patrí k stredným hodnotám.

Hodnotenie ďalších používateľov

Užívatelia vysávača Hyundai HVC 101 v internetových recenziách chválili najmä kompaktné rozmery a nízku hmotnosť, vďaka ktorej je používanie veľmi jednoduché. Niektorí sa ale sťažovali na slabší výkon, a to najmä pri vysávaní kobercov.

Naše hodnotenie a záver

Ručný vysávač Hyundai HVC 101 je vhodný skôr pre nenáročných užívateľov, ktorí potrebujú občas povysávať drobné nečistoty. Jeho výhodou je možnosť suchého aj mokrého vysávania. To využijete napríklad pri upratovaní rozliatych nápojov. Napájanie zaisťuje akumulátor Ni-Mh s výdržou 15 minút a doba nabíjania je 6 hodín. Na to slúži špeciálny stojan, ku ktorému sa pripevní aj príslušenstvo. Telo prístroja je pomerne malé a ľahké, čo zjednodušuje manipuláciu. Slabinou je ale chýbajúci HEPA filter, vysávač totiž ponúka iba umývateľnú filtráciu.

Pokiaľ hľadáte vysávač za slušnú cenu, ale požadujete lepšie vlastnosti akumulátora, mohol by vás zaujať model Orava VY-224 B z rovnakej cenovej kategórie.

25 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Hyundai HVC 101 | Hodnotenie: 84,1 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov venuje porovnávaniu a hodnoteniu kuchynských a domácich pomocníkov. Prístroje na upratovanie preto tvoria veľkú časť jej práce. Na tejto stránke porovnávala ručné vysávače, o ktorých sa viac dozviete v jej článku. Poradí vám, čo všetko môžete ručným vysávačom upratovať a kedy využijete špeciálne nadstavce. Ako autorku ju nájdete napríklad aj pri čističoch kobercov, tyčových aku vysávačoch a parných mopoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hyundai HVC 101

Hyundai HVC 101

25 € Orientačná cena