Menu

Hyundai IPL209 – Recenzie, testy a porovnania

84,3 % Celkové hodnotenie

Dostupná alternatíva v kategorii Najlacnejšie IPL epilátory do 200 €

Klady

  • 5 stupňov svetla
  • 2 režimy ošetrenia
  • Automatické vypnutie
  • UV filter

Zápory

  • Iba sieťová prevádzka
  • Nemá inteligentný snímač pleti
  • Málo užívateľských recenzií
100 € Orientačná cena

Základné vlastnosti

Malý, ale šikovný. Tak by sa dal stručne popísať IPL epilátor Hyundai PL209, ktorý navyše poteší aj naozaj prijateľnou obstarávacou cenou. Aj napriek tomu sa pri ňom dočkáte niekoľkých pokročilých funkcií, ako je napríklad výber z 5 svetelných stupňov a 2 režimov ošetrenia, čo nie je, najmä pri lacnejších prístrojoch, samozrejmosťou. Jeho žiarovka disponuje 300 000 zábleskami, čo je rozhodne vyššie číslo, ktoré postačí na IPL epiláciu celého tela aj viacerým osobám. Model PL209 funguje iba pri zapojení do elektrickej siete, bezdrôtové použitie neponúka.

Parameter Tento produkt
Počet produkovaných zábleskov

300 000

Počet nastavení stupňov svetla

5

Počet režimov ošetrenia

2

Typ dobíjania

Sieťové

Bezdrôtové použitie

Nie

Vybavenie a funkcie

Z hľadiska vybavenia aj funkcií si tento lacnejší IPL epilátor nevedie vôbec zle. Ponúkne dokopy dva nadstavce, respektíve jeden nadstavec a k tomu aplikátor naň pre zmenšenie aplikačnej plochy. Môžete si preto vybrať z dvoch veľkostí aplikačnej plochy – 3,5 cm2 sa bude hodiť na väčšie telesné plochy, ako sú napríklad nohy či ruky, menšiu plochu 1,2 cm2 využijete pri odstraňovaní chĺpkov napríklad v podpazuší či na tvári.

Vo výbave síce nenájdete inteligentný snímač tónu pleti, ktorý by sám nastavil úroveň svetla podľa odtieňa vašej pokožky, ten je však doménou skôr vo vyššej cenovej kategórii. Modelu značky Hyundai  nechýba aspoň UV filter, základné vybavenie z hľadiska bezpečnosti. Pri tomto IPL epilátore nájdete aj menej obvyklú schopnosť automatického vypnutia, a to po 15 minútach nečinnosti.

Parameter Tento produkt
Veľkosť aplikačnej plochy (cm2)

3,5 + 1,2

Počet nadstavcov

2

Vymeniteľný nadstavec na väčšie plochy

Nie

Vymeniteľný nadstavec na menšie plochy

Áno

Inteligentný snímač tónu pleti

Nie

UV filter

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Klady a zápory

Medzi najväčšie benefity tohto IPL epilátora sa radí možnosť výberu z 5 svetelných stupňov a 2 režimov ošetrenia (manuálne a automatické vyslanie záblesku), pomerne dlhá životnosť žiarovky (300 000 zábleskov) alebo napríklad schopnosť samostatného vypnutia po 15 minútach nečinnosti. Vzhľadom na nízku obstarávaciu cenu poteší aj prítomnosť UV filtra alebo externého nadstavca na zmenšenie aplikačnej plochy, pri cenovo dostupnejších modeloch je typická iba jedna veľkosť.

Hyundai PL209 má aj nejaké tie nedostatky, medzi ktoré sa radí napríklad absencia možnosti epilovať bezdrôtovo, prístroj skrátka musíte mať stále zapojený do zásuvky. Nenájdete pri ňom ani inteligentný snímač tónu pleti a istým negatívom môže byť aj málo užívateľských recenzií, ktoré by pomohli s určením spoľahlivosti IPL epilátora.

Porovnanie s alternatívami

IPL epilátor Hyundai PL209 sme porovnali s produktom ProfiCare PC-IPL 3024 z rovnakej cenovej kategórie. IPL epilátory majú rovnaký počet svetelných stupňov, schopnosť automatického vypnutia alebo absenciu snímača tónu pleti. Z hľadiska funkcií a vybavenia je na tom však o niečo lepšie Hyundai PL209. Ponúkne 6x dlhšiu životnosť žiarovky, výber z dvoch režimov ošetrenia alebo dve veľkosti aplikačnej plochy. Na druhú stranu nemá toľko užívateľských recenzií, ktoré by vypovedali o jeho reálnej účinnosti.

Ak zháňate o niečo lepšie vybavený IPL epilátor, odporúčame Concept IL3020. Ak ho porovnáme s recenzovaným modelom, vynikne predovšetkým možnosťami užívateľského prispôsobenia, v balení má totiž rovno dva nadstavce, a to zvlášť na menšie aj väčšie telesné plochy. IPL epilácia tak môže byť o niečo precíznejšia a na druhú stranu na väčších telesných plochách aj rýchlejšia, pretože na väčšom nadstavci má o niečo rozmernejšiu aplikačnú plochu. Za tento IPL epilátor ale zaplatíte takmer dvojnásobok.

Naše hodnotenie a záver

IPL epilátor Hyundai môžeme odporučiť používateľom, ktorí za priaznivú obstarávaciu cenu požadujú prístroj s viac než len tou najzákladnejšou výbavou. Za nízku obstarávaciu cenu dokáže model PL209 ponúknuť aj nadštandardné prvky, ako je napríklad väčší výber zo svetelných stupňov a režimov ošetrenia alebo veľkosti aplikačnej plochy a tiež funkcia automatického vypnutia.

Ako alternatívu s podobnými vlastnosťami môžeme odporučiť Concept IL3020, ktorý má viac nadstavcov v balení, čím ponúkne o niečo precíznejšiu epiláciu určitých telesných plôch.

100 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Hyundai IPL209 | Hodnotenie: 84,3 %
Karolína Šerá
Karolína pozná všetky podstatné parametre IPL epilátorov a rada ich odovzdáva ďalej. Tému má naštudovanú aj zo zdravotného hľadiska, dokáže teda povedať, či je epilácia pulzným svetlom škodlivá, alebo akým typom kože sa hodí. IPL epilátory sleduje aj z pozície dostupnosti jednotlivých modelov na trhu a pravidelne ich aktualizuje. Medzi jej ďalšie témy patrí športové náčinie, proteíny, ale napríklad aj segment zabezpečenia domu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hyundai IPL209

Hyundai IPL209

100 € Orientačná cena