Menu

Recenzia a test Hyundai WS 2303

92,0 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Bez barometra

Klady

  • Prehľadný animovaný displej
  • Funkcia budíka

Zápory

  • Menší dosah vonkajšieho snímača
  • Absencia batérie
35 € Orientačná cena

Základné parametre

Meteostanica Hyundai WS 2303 patrí k modelom bez barometra a na rozdiel od väčšiny konkurenčných modelov je napájaná zo siete, bez batérií. To do istej miery limituje možnosti jej umiestnenia. Pripojenie k senzoru je ale stále bezdrôtové, ako u väčšiny modelov na trhu v čase porovnania (október 2023). Dočkáte sa základného dosahu 30 m a priemerne veľkého, farebného LCD displeja. Zo senzorov nechýba teplomer a merač vlhkosti, nedočkáte sa menej obvyklého zrážkomera alebo merača vetra.

Parameter Tento produkt
Pripojenie senzora

Bezdrôtový

Teplomer

Áno

Meranie vlhkosti

Áno

Meranie zrážok

Nie

Meranie vetra

Nie

Druh displeja

LCD

Podsvietenie displeja

Áno

Uhlopriečka displeja (cm)

10.7

Dosah vonkajšieho senzora (m)

30

Zobrazované hodnoty a funkcie

Model Hyundai vám odovzdá informácie nielen o počasí, ale aj o fázach Mesiaca, dátume a čase. Na rozdiel od konkurencie neuvádza napríklad pocitovú teplotu alebo čas východu a západu slnka. Nepostráda funkciu budíka, ktorá je u meteostaníc pomerne obvyklá, v tomto prípade má navyše tlačidlo Snooze na odloženie budíka. Nedočkáte sa ale žiadnych extra pokročilých funkcií, napríklad prepojenia s mobilnou aplikáciou.

Parameter Tento produkt
Pocitová teplota

Nie

Východ a západ slnka

Nie

Fázy mesiaca

Áno

Rosný bod

Nie

Aplikácia pre smartfón

Nie

Zvuková signalizácia

Nie

Dátum a čas

Áno

Budík

Áno

Indikátor slabej batérie

Nie

Názory používateľov a odborníkov

Ako hlavnú výhodu spomínali používatelia tejto meteostanice prehľadný displej. Sú tiež spokojní s pomerom ceny a kvality a jednoduchosťou nastavenia. Ako nevýhodu uvádzajú absenciu batérie, to znamená, že pri výpadku prúdu nemá meteostanica zálohu a je potrebné ju znova nastaviť. Ďalšie recenzie si môžete prečítať na stránke Heuréka.

Hlavné klady a zápory

Hlavnou výhodou meteostanice Hyundai je rozhodne jej farebný animovaný displej. Zobrazuje tiež slušnú porciu informácií, od počasia po fázy Mesiaca. Nevýhodou je predovšetkým absencia batérie a tiež kratší dosah vonkajšieho senzora.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ vám nevyhovuje bezbatériové prevedenie meteostanice, mohol by sa vám lepšie hodiť len o trochu drahší model Sencor SWS 5600. S meteostanicou Hyundai má takmer rovnaké parametre, vrátane dosahu senzora, nie je ale viazaný na napájanie zo siete. Na druhú stranu postráda zobrazenie fáz Mesiaca.

Záver

Meteostanica Hyundai WS 2303 zaujme farebným displejom s predpoveďou počasia, ponúkne aj budík, ktorý nebýva samozrejmosťou. Medzi užívateľmi je obľúbená, chvália nielen prehľadnosť a jednoduchosť inštalácie, ale aj pomer ceny a výkonu. Slabšou stránkou je kratší dosah vonkajšieho senzora a absencia batérie, kvôli ktorej sa nastavenie meteostanice pri výpadku prúdu vymaže. Alternatívou na batérie s veľmi podobnými parametrami môže byť meteostanica Sencor SWS 5600.

35 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Hyundai WS 2303 | Hodnotenie: 92,0 %
Eliška Srncová
Eliška má dlhoročné skúsenosti s porovnávaním spotrebičov aj menších prístrojov. Problematike meteostaníc veľmi dobre rozumie a svoje znalosti stále dopĺňa pomocou odborných českých i zahraničných zdrojov. Zrozumiteľne vám tak vysvetlí, ako meteostanice fungujú a čo od nich môžete očakávať – to všetko bez zložitého technického žargónu. Na starosti má aj množstvo ďalších zaujímavých tém, väčšinou ide o veľké domáce spotrebiče, ale venuje sa napríklad aj výberu ďalekohľadov alebo stanov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hyundai WS 2303

Hyundai WS 2303

35 € Orientačná cena