Menu

iBaby Care M8 Monitor – Recenzie, testy a porovnania

95,9 % Celkové hodnotenie

TOP produkt v kategorii Inteligentné/smart pestúnky

Klady

  • Projektor nočnej oblohy
  • 2K rozlíšenie
  • Senzor kvality a teploty vzduchu

Zápory

  • Vysoká cena
  • Iba sieťové napájanie
220 € Orientačná cena

Základné parametre

Opatrovateľku iBaby Care M8 by sme mohli označiť za jedno z najpokročilejších zariadení na trhu. Disponuje predovšetkým bohatou ponukou rôznych funkcií, ktoré strážia snáď všetko, na čo si spomeniete. Senzory monitorujú kvalitu vzduchu, vlhkosť a teplotu vzduchu v miestnosti. Upozorní vás na akýkoľvek výkyv alebo kolísanie. Samozrejmosťou je potom aj snímanie zvukov a pohybu, na základe ktorého vám dá pestúnka vedieť vždy, keď sa na druhej strane niečo deje. Vy tak budete mať dokonalý prehľad o bábätku aj prostredí, v ktorom sa nachádza, a môžete sa spoľahnúť na notifikácie. To znamená, že nie je potrebné opatrovateľku neustále strážiť a byť v pozore.

Napájanie zaisťuje sieťový kábel, musíte ju preto umiestniť v dosahu zásuvky. To býva ale pri smart opatrovateľkách bežné. Aspoň máte neustálu istotu, že je zariadenie v pozore a nemusíte riešiť dobíjanie batérie. Dá sa pripevniť k stene, alebo ju jednoducho postavíte kamkoľvek v miestnosti. Komunikácia funguje obojstranne, rovnako ako vy počujete dieťa, aj ono môže cez opatrovateľku počuť vás, ak si zapnete v aplikácii mikrofón. Pre pohodlnejšie uspávanie disponuje zariadenie možnosťou prehrávania uspávaniek a ďalších až 1 000 ľubovoľných skladieb, ktoré je možné do aplikácie nahrať, u drahších opatrovateliek býva táto funkcia pomerne bežná. Okrem toho má aj projektor nočnej oblohy, ktorý vie premietať obrazy na strop izby. Touto schopnosťou nad ostatnými vyniká, takmer žiadny iný model na trhu projekciou nedisponuje.

Parameter Tento produkt
Výrobca

iBaby

Napájanie detskej jednotky

Sieť

Nočné videnie

Infračervené svetlo

Senzor teploty

Áno

Senzor kvality ovzdušia

Áno

Senzor vlhkosti

Áno

Upozornenie na vysokú či nízku teplotu

Áno

Upozornenie na zvuk či pohyb

Áno

Obojsmerná komunikácia

Áno

Uspávanky

Áno

Prehrávanie vlastnej hudby

Áno

Nočná lampička

Nie

Hodnotenie kamery

Kamera ponúka 2K rozlíšenie a v čase písania recenzie (júl 2022) nemala v tomto ohľade medzi ostatnými smart opatrovateľkami konkurenciu. Obraz tak uvidíte čisto a s drobnejšími detailmi. Na kvalitu obrazu sa môžete spoľahnúť aj cez noc, kamera disponuje farebným nočným videním. Nezáleží teda na tom, či bábätko spí za svetla, alebo v tme, vy naňho spoľahlivo uvidíte v oboch prípadoch. V aplikácii si obraz jednoducho priblížite dvoma prstami, ako to robíte napríklad pri fotografiách na telefóne. S kamerou sa dá na diaľku aj otáčať, dva otočné kĺby umožňujú natočenie o 355 stupňov horizontálne a 180 stupňov vertikálne.

Pestúnka nájde veľa využitia, kameru možno napríklad použiť aj na robenie fotografií alebo na záznam videa. Oboje následne uložíte na bezplatnom cloudovom úložisku, alebo si všetko pohodlne z aplikácie stiahnete do pamäte telefónu.

Parameter Tento produkt
Rozlíšenie kamery

2K

Snímanie obrazovky

Áno

Nahrávanie videa

Áno

Pozorovací uhol

87,6°

Nastaviteľný uhol snímania

Áno

Otočná kamera

Áno (355° horizontálne, 180° vertikálne)

Zoom

Áno

Kompatibilita a všeobecné informácie

Ako sme už naznačili vyššie, opatrovateľka sa ovláda cez mobilnú aplikáciu, bez nej sa nezaobídete. To isté platí aj o Wi-Fi pripojení. Rovnako ako drvivá väčšina smart opatrovateliek, aj táto musí byť v neustálom dosahu Wi-Fi signálu, aby dokázala fungovať. Vy sa na ňu následne pripojíte svojim smartfónom, potrebná aplikácia je dostupná pre systém Android aj iOS a stiahnete si ju zadarmo. Ku kamere nemusí byť pripojený iba jeden telefón, pokojne na sledovanie môžete pridať ďalších členov rodiny, ich počet je neobmedzený. To isté platí aj naopak, k jednej aplikácii môžete napojiť hneď niekoľko ďalších kamier, ak si napríklad zaobstaráte ďalšiu pestúnku pre sledovanie inej miestnosti alebo druhého dieťaťa, všetko budete mať na jednom mieste.

Parameter Tento produkt
Kompatibilná verzia Android

4.0 a novší

Kompatibilná verzia iOS

8.0 a novší

Možnosť sledovania videa pomocou internetového rozhrania

Nie

Počet sledujúcich

Neobmedzene

Počet kamier

Neobmedzene

Napätie

230 V

Veľkosť (v*š*h) (mm)

178*178*178

Hmotnosť (g)

90

Hlavné výhody a nevýhody

Z hlavných výhod opatrovateľky iBaby Care M8 spomenieme predovšetkým kvalitný obraz s vysokým rozlíšením, široké možnosti otáčania kamery a farebné nočné videnie. Z funkcií nechýba opatrovateľke naozaj nič dôležité, naopak toho ponúkne veľa navyše a jedná sa doslova o multifunkčný prístroj, ktorý svojim fungovaním ďaleko presahuje iba využitie zariadenia na stráženie. Nesmieme zabudnúť ani na projekciu nočnej oblohy a prehrávanie vlastných pesničiek, obe tieto vlastnosti vám výrazne pomôžu s uspávaním. Nevýhody sme hľadali ťažko, jednou z tých najväčších je vysoká obstarávacia cena. Tá by mohla mnohých od nákupu odradiť.

Porovnanie s alternatívami

Čo sa samotných funkcií týka, takú ponuku a vybavenosť nájdete len u máloktorého zariadenia. Výrazne lacnejšie modely takto pokročilé funkcie skrátka neponúkajú, museli by ste hľadať v podobnej cenovej kategórii. Tam nájdete napríklad Luvion Grand Elite 3 Connect, ktorej ale chýba senzor kvality ovzdušia a vlhkosti, takže iBaby Care M8 nad ňou vyhráva. Spomínané senzory naopak ponúka aj príbuzný model iBaby Care M2C PRO. Táto opatrovateľka síce nemá 2K rozlíšenie obrazu a nevie premietať nočnú oblohu na stenu, ale zase s jej kúpou ušetríte, je totiž o niečo lacnejšia.

Záver

Inteligentná pestúnka iBaby Care M8 poteší aj veľmi náročných užívateľov, ktorí chcú prístroj vybavený mnohými funkciami a hľadajú to najlepšie na trhu. Opatrovateľka má skrátka všetko, na čo si len spomeniete a stane sa multifunkčným pomocníkom v domácnosti. Zaisťuje absolútny prehľad nielen o samotnom dieťati, ale aj o okolitých podmienkach v miestnosti. Okrem pohybu a zvuku budete mať kontrolu nad okolitou teplotou, vlhkosťou aj kvalitou ovzdušia. Výhodou je aj projektor nočnej oblohy, ktorý dieťatko upokojí. Pokiaľ vám ale táto funkcia príde zbytočná a vystačíte si s niečo lacnejším zariadením, potom sa pozrite aj na pestúnku iBaby Care M2C PRO.

220 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: iBaby Care M8 Monitor | Hodnotenie: 95,9 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii už niekoľko rokov venuje porovnávaniu domácich pomocníkov, nevynímajúc ani produkty pre deti. Na tejto stránke si môžete pozrieť jej porovnanie inteligentných opatrovateliek. V článku sa zameriava okrem iného na výhody a nevýhody týchto smart zariadení. Dozvedieť sa môžete o rôznych funkciách a vychytávkach, ktoré prinášajú aplikácie jednotlivých výrobcov. Prečítať si môžete aj jej porovnanie klasických opatrovateliek v audio i video variante.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia iBaby Care M8 Monitor

iBaby Care M8 Monitor

220 € Orientačná cena