Menu

Recenzia a test iGet Smart W83

Pre deti v kategorii Najlepšie tablety

Klady

  • Moderný systém s ohľadom na cenu
  • Dostatočné úložisko pre nenáročných
  • Napájanie cez moderné USB-C

Zápory

  • Vhodný len pre najmenej náročné činnosti
  • Fotoaparát je zlý a zbytočný
  • Menšia operačná pamäť
80 € Orientačná cena

Základné parametre

iGet Smart W83 patrí k vôbec najlacnejším tabletom na trhu. Tomu zodpovedá aj jeho výkon, ktorý je veľmi nízky. Procesor Allwinner A133 je jedným z najmenej výkonných procesorov osadzovaných do tabletov. Na druhú stranu však tento neduh výrazne kompenzuje cena. Spoločne s operačnou pamäťou 2 GB poslúži tablet iba na prehliadanie internetu, prehrávanie videí či veľmi nenáročné aplikácie pre deti.

Práve deťom by tablet mohol vyhovovať úplne najlepšie. Displej využívajúci technológiu IPS má totiž uhlopriečku veľkú iba 8 palcov a vďaka menšej batérii je aj hmotnosť nižšia. Rozlíšenie obrazovky sa zastavilo na 1 280 x 800 pixeloch, čo je v tejto cenovej hladine úplne typické.

Výrobca sľubuje 32 GB úložného priestoru, počítajte ale, že časť z neho zaberie samotný operačný systém Android 10. Úložisko môžete rozšíriť prostredníctvom pamäťovej karty až o 128 GB. Kapacita batérie je aj vzhľadom na menšiu uhlopriečku pomerne malá, viacdennú prevádzku preto rozhodne neočakávajte. V danej cenovej relácii je prekvapivé, že výrobca osadil moderný konektor typu USB-C. Rovnako nechýba slúchadlový konektor. Naproti tomu fotoaparát je na tomto tablete naozaj zbytočným doplnkom.

Parameter Tento produkt
Technológia displeja

IPS

Uhlopriečka (")

8

Rozlíšenie displeja (px)

1 280 x 800

Jemnosť displeja

189

Kapacita batérie

4 000

Pripojenie

USB-C

Jack 3,5 mm

Áno

SIM karta

Nie

NFC

Nie

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov
Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android 10

Procesor

Allwinner A133

Počet jadier procesora

4

Frekvencia procesora (GHz)

1,6

Jednojadrový výkon podľa Geekbench 5.4

109

Mnohojadrový výkon podľa Geekbench 5.4

339

Operačná pamäť (RAM)

2

Veľkosť úložiska (GB)

32

SD karta

Max. 128 GB

Názory užívateľov

Hodnotenie užívateľov modelu iGET Smart W83 sú rozporuplné. Je na prvý pohľad zrejmé, že niektorí užívatelia pred kúpou nezvážili, čo za uvedenú cenu dostanú. Medzi kladmi možno nájsť komentáre k dobrému pomeru výkonu s ohľadom na veľmi nízku cenu. Rovnako si niektorí užívatelia chvália čistý Android 10 v odľahčenej verzii GO a nízku hmotnosť.

Kritika smeruje hlavne k nízkemu výkonu. Tabletu podľa užívateľov trvá načítanie videí aj prehliadanie internetu dlhšiu dobu a pri viacerých otvorených aplikáciách sú celkom bežné aj záseky.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Z nášho pohľadu spočívajú hlavné benefity modelu iGet Smart W83 v modernejšej verzii operačného systému Android 10 v odľahčenej verzii GO. Pozitívna je tiež možnosť rozšírenia úložiska s využitím pamäťovej karty a napájania moderným konektorom typu USB-C. Tablet nie je ťažký ani rozmerný.

Rozhodne ale počítajte s naozaj nízkym výkonom, ktorý nevyhovie hraniu akýchkoľvek graficky náročnejších hier a už vôbec nie AAA titulov (najmodernejšie hry). Fotoaparát je na tablete osadený úplne zbytočne, jeho výkony sú chatrné a tak by bolo lepšie, keby od jeho využitia výrobca upustil a za usporené peniaze osadil lepší procesor. Operačná pamäť dovolí súbežnú prevádzku len niekoľko málo aplikácií.

Porovnanie s alternatívami

Ak porovnáme iGet Smart W83 s drahším, ale podobne veľkým modelom Samsung Galaxy Tab A7 Lite WiFi, nájdeme pomerne veľké rozdiely. Samsung ponúkne podstatne vyšší výkon, väčšiu batériu aj operačnú pamäť. Tiež konštrukcia drahšieho produktu je o poznanie lepšia. Na druhú stranu sa cena v čase písania tejto recenzie (november 2022) líšila o 50 %, čo nie je málo. Pokiaľ si môžete priplatiť, odporúčame voliť radšej Samsung Galaxy Tab A7 Lite.

Záverečné zhrnutie

iGet Smart W83 patrí medzi najlacnejšie tablety na trhu. Jeho cena je nižšia ako v prípade väčšiny smartfónov, veľmi teda neprekvapí, že osadený procesor Allwinner A133 sa práve vysokým výkonom nepochváli. Tablet odporúčame iba tým, ktorí hľadajú veľmi lacné zobrazovadlo (napríklad pre deti) a nič viac než dotykovú obrazovku od neho neočakávajú. Pokiaľ chcete prehrávať videá a surfovať internetom, prípadne spustiť nejakú výukovú hru, tablet tieto úlohy svojim vlastným tempom splní. Ak ale máte možnosť si priplatiť, odporúčame voliť radšej Samsung Galaxy Tab A7 Lite.

80 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: iGet Smart W83
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii technickým guru a nikto si nekúpi tablet, mobil či počítač bez toho, aby sa s ním poradil. Pokiaľ mu pri obede nakuknete cez rameno, pravdepodobne číta článok venujúci sa novým technológiám. Okrem tabletov a elektroniky má v starostlivosti aj náradie a záhradnú techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia iGet Smart W83

iGet Smart W83

80 € Orientačná cena