Menu

Recenzia a porovnanie Amica DDI 3201 B

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Dvojplatničkové indukčné varné dosky

Klady

  • Vysoký výkon
  • Funkcia udržiavania tepla

Zápory

  • Booster nefunguje na oboch platničkách zároveň
  • Chýba funkcia Stop and Go
220 € Orientačná cena

Základné parametre

Indukčná doska Amica DDI B má na dvojplatničkovú dosku veľmi pekný výkon. S 3700 wattmi už zvládnete pekne fungovať. Na zapojenie dosky navyše stačí 230 V, čo príde vhod predovšetkým v byte. Rám pri tejto doske nenájdete, údržba bude teda veľmi jednoduchá. Jej šírka je 30 cm, výška 4,8 cm a hĺbka 52 cm. Rozmerovo teda ide o tradičnú varnú dosku, ktorá neprekvapí ani s váhou. 5,5 kilogramov je príjemná hmotnosť pre manipuláciu potrebnú na inštaláciu. Za zmienku stoja aj rozmery jednotlivých platničiek, ktoré už v tabuľke nižšie nenájdete. Vďaka tomu budete vedieť, aký riad bude na používanie na tejto varnej doske vhodný. Priemer zadnej väčšej platničky je 22 cm, priemer tej prednej je 18 cm.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

3 700

Napätie (V)

230

Rám

Nie

Detská poistka

Áno

Indikátor zvyškového tepla

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Zlúčenie varných zón

Nie

Booster

1 varná zóna

Časovač

Áno

Časovač ECO

Áno

Stop and Go

Nie

Výška (cm)

4,8

Šírka (cm)

30

Hĺbka (cm)

52

Hmotnosť (kg)

5,5

Vybavenie a funkcie

Táto doska značky Amica je tým stredným variantom predstavujúcim ideálny pomer medzi cenou a výkonom, ktorý vám v našom výbere dvojplatničkových indukčných varných dosiek predstavujeme. Disponuje pomerne dobrou funkčnou vybavenosťou. Nájdeme u nej ako detskú poistku, tak indikátor zvyškového tepla alebo funkciu automatického vypnutia. Nechýba ani časovač. Maximálna doba, na ktorú ho môžete nastaviť, je 99 minút. Čím však už nedisponuje, je pokročilá funkcia Stop and Go. Varenie tak nebude možné pozastaviť. Po vypnutí dosky budete musieť nastavovať všetky vaše predvoľby znova. Veľmi šikovná je aj funkcia udržiavania tepla. Po jej zapnutí bude teplota vybranej platničky nastavená na 65 °C. Obsah v hrnci sa tak nepripáli, ale zostane ideálne teplý na následné servírovanie. Funkcia Booster, ktorú v našom porovnaní tiež zohľadňujeme, je v tomto prípade prítomná pri oboch platničkách. Nedá sa však využívať u oboch zároveň. Prekročilo by to maximálny celkový možný výkon varnej dosky.

Záver

Ak zháňate indukčnú varnú dosku a zvažujete skôr menší dvojplatničkový variant, určite vám model Amica DDI 3201 B odporúčame minimálne na zváženie. Ide o veľmi dobre výkonne aj funkčne vybavenú dosku, ktorá vám bude spoľahlivo fungovať. Jediné dve funkcie z tých, ktoré v našom porovnaní zohľadňujeme, a ktoré táto doska nemá, sú funkcie Stop and Go a zlúčenie varných zón. Obidve sú však už veľmi pokročilé a v čase napísania tejto recenzie (október 2018) ste ich v našom výbere mohli nájsť iba u TOP produktu z tejto kategórie, ktorým je doska AEG HC 452401EB. U nej však počítajte už s výrazne vyššou cenou.

220 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Amica DDI 3201 B | Hodnotenie: Veľmi dobré
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna si väčšinu jedál pripravuje sama, preto vie, aká dôležitá je spoľahlivá varná doska. Za dlhé roky varenia vyskúšala všetky typy varných dosiek. Z vlastnej skúsenosti preto dokáže oceniť výhody aj nevýhody indukčných dosiek, ako hlavné podklady spracovania tejto témy jej ale slúžia odborné zdroje a skúsenosti užívateľov s rôznymi značkami varných dosiek. Na našich stránkach vám poradí aj s výberom šľahačov mlieka alebo varičov vajec.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Amica DDI 3201 B

Amica DDI 3201 B

220 € Orientačná cena