Menu

Recenzia a porovnanie Cata IB 6203 BK

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Trojplatničkové indukčné varné dosky

Klady

  • Multizóna
  • Pomer ceny a výkonu

Zápory

  • Chýba funkcia Stop and Go
  • Chýba časovač ECO
530 € Orientačná cena

Základné parametre

Trojplatničková varná indukčná doska Cata IB 6203 BK patrí k stredne výkonným modelom za pomerne slušnú cenu. Jej príkon 7 200 W zaistí dostatočnú rýchlosť pri ohreve. Pri pripájaní dosky si vystačíte s 230 V, zapadne tak prakticky do akejkoľvek kuchyne. Rozmerovo je štandardná, len možno o niečo vyššia, s čím určite počítajte pri rozmiestnení kuchyne. Celkovo má doska 59 cm na šírku, 52 cm do hĺbky a 6,3 cm na výšku.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

7 200

Napätie (V)

230

Rám

Nie

Detská poistka

Áno

Indikátor zvyškového tepla

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Zlúčenie varných zón

Áno

Booster

Všetky varné zóny

Časovač

Áno

Časovač ECO

Nie

Stop and Go

Nie

Výška (cm)

6,3

Šírka (cm)

59

Hĺbka (cm)

52

Vybavenie a funkcie

Popis funkcií tejto dosky nebude nijako strohý, má totiž čo ponúknuť. Okrem detskej poistky považujeme za štandard aj indikátor zvyškového tepla alebo automatické vypnutie. Ak by ste teda zabudli dosku vypnúť bez toho, aby na nej bol riad, sama to po nejakej dobe rozpozná a vypne sa. Mnohí z užívateľov určite ocenia Booster, vďaka ktorému je možné navýšiť výkon dosky. Rýchlejšie tak privediete do varu napríklad vodu v kanvici, čím je možné nahradiť elektrické rýchlovarné kanvice.

Časovač niektoré dosky postrádajú a i keď možno kúpiť samozrejme zvlášť minútku v domácich potrebách, nie je zlé, keď je súčasťou varnej dosky, ako je to tu. Na digitálnom displeji tak presne vidíte, koľko minút alebo sekúnd zostáva do ukončenia varenia. Dá sa tak naozaj presne zmerať čas varenia, napríklad pri príprave vajíčok na mäkko. Nakoniec spomenieme aj multizónu, ktorú je možné vytvoriť zlúčením jednotlivých častí dosky. Vďaka tomu môžete nechať ohriať či pomaly dovariť aj pokrmy v menších formách na pečenie či vo väčších oválnych hrncoch.

Klady a zápory

Výhodou trojplatničkovej dosky Cata je okrem iného možnosť zlúčenia varných zón, Booster a ďalšie zaujímavé funkcie, vrátane tých bezpečnostných. Má aj slušný príkon a dobrý pomer ceny ku kvalite. Medzi jej nevýhody patria hlavne chýbajúce prvky výbavy, napríklad časovač Eco alebo funkcia Stop and Go, ani jedno ale nie je u varných dosiek samozrejmosťou.

Záver

V kategórii trojplatničkových zón nájdete model Cata IB 6203 BK ako ideálny kompromis dostupnej ceny a dobrého výkonu. Ten zaistí rýchle zahrievanie platničiek. Na mieste je ale oceniť aj slušnú výbavu. Okrem pár štandardných prvkov ponúka napríklad zlúčenie zón alebo Booster. Vďaka tomu pravdepodobne uspokojí množstvo užívateľov, ktorí radi varia a tieto vychytávky využijú. Ak by vás zaujímala doska s ďalšími funkciami ako Stop and Go alebo časovač Eco, ktoré Cata nemá, odporúčame vám prečítať si ponuku trojplatničkovej dosky AEG HK683320FG.

530 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Cata IB 6203 BK | Hodnotenie: Výborné
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna si väčšinu jedál pripravuje sama, preto vie, aká dôležitá je spoľahlivá varná doska. Za dlhé roky varenia vyskúšala všetky typy varných dosiek. Z vlastnej skúsenosti preto dokáže oceniť výhody aj nevýhody indukčných dosiek, ako hlavné podklady spracovania tejto témy jej ale slúžia odborné zdroje a skúsenosti užívateľov s rôznymi značkami varných dosiek. Na našich stránkach vám poradí aj s výberom šľahačov mlieka alebo varičov vajec.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Cata IB 6203 BK

Cata IB 6203 BK

530 € Orientačná cena