Menu

Recenzia a porovnanie Electrolux EHH 6240 ISK

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Štvorplatničkové indukčné varné dosky

Klady

  • Nízka cena
  • Booster

Zápory

  • Nižší výkon
  • Chýba časovač
  • Chýba funkcia Stop and Go
280 € Orientačná cena

Základné parametre

Produkt Electrolux EHH 6240 ISK je dostupnou variantou v kategórii štvorplatničkových indukčných varných dosiek. Cenový rozdiel v tejto kategórii je v našom výbere znateľný. V porovnaní s TOP produktom zaplatíte za tento kus v podstate iba dve tretiny. Samozrejme sa to do istej miery premietne do jeho výkonu. Pre variče so štyrmi platničkami odporúčame minimálny výkon 7000 W. Táto doska za touto hranicou ľahko zaostáva, dosiahne iba 6600 wattov. Najsilnejšia platnička pritom obstará takmer tretinu toho všetkého.

Na pripojenie dosky stačí 230 V, čo niektorých užívateľov určite poteší. Rozmerovo sa táto doska nijako nevymyká. V poradí šírka, hĺbka, výška dosahuje rozmery 59, 52 a 6 centimetrov.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

6 600

Napätie (V)

230

Rám

Nie

Detská poistka

Áno

Indikátor zvyškového tepla

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Zlúčenie varných zón

Áno

Booster

2 predné varné zóny

Časovač

Nie

Časovač ECO

Nie

Stop and Go

Nie

Výška (cm)

6

Šírka (cm)

59

Hĺbka (cm)

52

Hmotnosť (kg)

10,2

Vybavenie a funkcie

So základnými funkciami, ako sú detská poistka, indikátor zvyškového tepla alebo funkcia automatického vypnutia sa pri tejto doske stretneme. Pokročilejšie vychytávky tu však už nenájdeme. Nemôžete si teda nastaviť časovač, ani aktivovať funkciu Stop and Go, ktorá by vám umožnila si od platničky na chvíľu odskočiť a pritom zachovať všetky pôvodné nastavenia.

Čo môže byť tiež veľmi užitočné, je funkcia Booster, ktorá dokáže dočasne zvýšiť výkon vybraných platničiek. Stretneme sa tu aj s funkciou spojenia platničiek. Tá vám umožní ohrievať na doske napríklad aj veľký pekáč, ktorý prekračuje rozmery bežných platničiek.

Záver

Pri varnej doske Electrolux EHH 6240 ISK je poznať, že sa jedná o lacnejší variant. Zaostáva v celkovom výkone aj z hľadiska funkcií. Výkon 6600 wattov nie je ten najlepší, ale doska ponúka funkciu Booster, ktorá vám ho dokáže dočasne zvýšiť. Okrem nej disponuje aj detskou poistkou, automatickým vypnutím alebo napríklad zlúčením varných plôch. Čoho sa tu už nedočkáme, je časovač a funkcia Stop and Go. Ideálne teda tento model odporúčame tým z vás, ktorí budú variť v početnejšej domácnosti a snažia sa si tento spotrebič zaobstarať čo najúspornejšie. Pokiaľ sa práve naopak chcete poobzerať po výkonnejšom a vybavenejšom modeli, zvážte napríklad Electrolux EHI 6540FHK. Počítajte však s výrazne vyššou investíciou.

280 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Electrolux EHH 6240 ISK | Hodnotenie: Dobré
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna si väčšinu jedál pripravuje sama, preto vie, aká dôležitá je spoľahlivá varná doska. Za dlhé roky varenia vyskúšala všetky typy varných dosiek. Z vlastnej skúsenosti preto dokáže oceniť výhody aj nevýhody indukčných dosiek, ako hlavné podklady spracovania tejto témy jej ale slúžia odborné zdroje a skúsenosti užívateľov s rôznymi značkami varných dosiek. Na našich stránkach vám poradí aj s výberom šľahačov mlieka alebo varičov vajec.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Electrolux EHH 6240 ISK

Electrolux EHH 6240 ISK

280 € Orientačná cena