Menu

Recenzia a porovnanie Electrolux EHH 6240 ISK

72,3 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Nízka cena
  • Booster

Zápory

  • Nižší výkon
  • Chýba časovač
  • Chýba funkcia Stop and Go
250 € Orientačná cena

Základné parametre

Produkt Electrolux EHH 6240 ISK je dostupnou variantou v kategórii štvorplatničkových indukčných varných dosiek. Cenový rozdiel v tejto kategórii je v našom výbere znateľný. V porovnaní s TOP produktom zaplatíte za tento kus v podstate iba dve tretiny. Samozrejme sa to do istej miery premietne do jeho výkonu. Pre variče so štyrmi platničkami odporúčame minimálny výkon 7000 W. Táto doska za touto hranicou ľahko zaostáva, dosiahne iba 6600 wattov. Najsilnejšia platnička pritom obstará takmer tretinu toho všetkého.

Na pripojenie dosky stačí 230 V, čo niektorých užívateľov určite poteší. Rozmerovo sa táto doska nijako nevymyká. V poradí šírka, hĺbka, výška dosahuje rozmery 59, 52 a 6 centimetrov.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

6 600

Napätie (V)

230

Rám

Nie

Detská poistka

Áno

Indikátor zvyškového tepla

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Zlúčenie varných zón

Áno

Booster

Áno

Časovač

Nie

Časovač ECO

Nie

Stop and Go

Nie

Výška (cm)

6

Šírka (cm)

59

Hĺbka (cm)

52

Hmotnosť (kg)

10,2

Vybavenie a funkcie

So základnými funkciami, ako sú detská poistka, indikátor zvyškového tepla alebo funkcia automatického vypnutia sa pri tejto doske stretneme. Pokročilejšie vychytávky tu však už nenájdeme. Nemôžete si teda nastaviť časovač, ani aktivovať funkciu Stop and Go, ktorá by vám umožnila si od platničky na chvíľu odskočiť a pritom zachovať všetky pôvodné nastavenia.

Čo môže byť tiež veľmi užitočné, je funkcia Booster, ktorá dokáže dočasne zvýšiť výkon vybraných platničiek. Stretneme sa tu aj s funkciou spojenia platničiek. Tá vám umožní ohrievať na doske napríklad aj veľký pekáč, ktorý prekračuje rozmery bežných platničiek.

Záver

Pri varnej doske Electrolux EHH 6240 ISK je poznať, že sa jedná o lacnejší variant. Zaostáva v celkovom výkone aj z hľadiska funkcií. Výkon 6600 wattov nie je ten najlepší, ale doska ponúka funkciu Booster, ktorá vám ho dokáže dočasne zvýšiť. Okrem nej disponuje aj detskou poistkou, automatickým vypnutím alebo napríklad zlúčením varných plôch. Čoho sa tu už nedočkáme, je časovač a funkcia Stop and Go. Ideálne teda tento model odporúčame tým z vás, ktorí budú variť v početnejšej domácnosti a snažia sa si tento spotrebič zaobstarať čo najúspornejšie. Pokiaľ sa práve naopak chcete poobzerať po výkonnejšom a vybavenejšom modeli, zvážte napríklad Electrolux EHI 6540FHK. Počítajte však s výrazne vyššou investíciou.

250 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Electrolux EHH 6240 ISK | Hodnotenie: 72,3 %
Eliška Srncová porovnáva a hodnotí produkty už niekoľko rokov, od veľkých domácich spotrebičov po drobnosti, ako sú knihy alebo fény na vlasy. Kategória indukčných sporákov sa ujala pred viac ako tromi rokmi, aj v súkromnom živote už pred rokmi prepadla kúzlu varenia na indukciu. Vo svojej práci sa snaží ísť do hĺbky, vysvetlí vám tak nielen, podľa čoho indukčnú dosku vyberať, ale aj ako indukcia funguje a čo od tohto spôsobu varenia očakávať. Pri rozhodovaní vám môže pomôcť aj jej porovnanie indukčných sporákov alebo plynových varných dosiek.

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Electrolux EHH 6240 ISK

Electrolux EHH 6240 ISK

250 € Orientačná cena